Cesta šamana - koment??e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.11.2011 21:40 - harmadiXem

Chcem stretnut samana/samanku ktory ma schopnost navodit mimoriadne stavy vedomia u inych ludi, ktory sa vyzna v tajomnej, vzrusujuceja nesmierne zaujimavej risi podvedomia ci nevedomia. Alebo aspon niekoho, kto pochopil, o com Grofovi pisu v tejto knihe...Zdravim kazdeho kto prechadza transformacnou (psychospiritualnou) krizou - je nas stale viac.Nam je uz hej, ostatnych to este len caka :))

Saman je clovek ktory vie... niekto, kto si uvedomuje rozdiel medzi myslou(myslienky, rozum) a vedomim(stav bytia).

reagovat 26.11.2011 12:41 - J.

Snaž se co nejvíce na sobě duchovně pracovat a až přijde vhodný čas duchovní mistr se objeví. Pokud je žák připraven, učitel přijde.

reagovat 26.11.2011 14:50 - Baka Yarro

Vítej v klubu schizofreniků, tvé hledání může být světem vyslišeno, ale velká rizika čekají na cestě ty, jenž se pokusí jít po ní, a není již pak návratu, proto buď varován a mezi námi - vyser se na to. Zvláště pak cesta bylin legálních a pololegálních je mnohdy trnitá, protože jeden víc zvrací než letá...

Nejbezpečnější způsob jak navodit halucinace (a dostat se na psychiatrii...) je LSD. Všechny ostatní dýchací či chemické jsou ale ještě nebezpečnější, ono u těch dechových jeden může se i udusit.

Nejméně spolehlivý ale nejbezpečnější je lucidní snění, kdy si člověk uvědomí že je ve snu, proto hledej lucid dream FAQ, lucid dreaming, lucidní snění ap. Protože je snadné usnout a nesnít, doporučuji meditovat stylem spánková deprivace, potom zelený čaj aby si neusnul až se ti začnou tvořit hypnagogické vize. Ale ta bolest hlavy z nevyspání to trochu hatí, ale spánková deprivace haldy přináší i bez nelegálních drog a problému spojených s jejich obstaráváním.

Tinktury s divizny, vlčího máku, čaj s kofeinem, tabák nebo náplasti z nikotinu mohou dopomoci k lucidnímu snění, ale stejně nejlépe začni trénovat vizualizaci typu vidím rotující kostku a každá má jinou barvu , snaž se fakt vidět co si představuješ a pak se časem tvá představivost rozšíří na krajinky a tak, záleží kde jsi. Pokud navíc umíš si představit komplexní scénu jen tak, tak už jsi vlastně blíž než myslíš a jenom jsi "slepý" páč nevíš že stojíš přede dveřmi.

Jo a bacha na démony...

reagovat 26.11.2011 15:32 - suei

Šamanská inciace přijde sama, když se to má stát, když to má člověk v osudu, atd. ... tam učitel přijde v astrálu. Je to dost těžká věc, jakékoliv "chytré" rady jsou k ničemu. Člověk se musí se vším porvat vlastně sám a věřit svým duchům.
Je trochu nešťastné, že se to spojuje s drogovými tripy. Mě třeba pomohla marihuana, ale abych se třeba neodkrouhla, byla schopná myslet pozitivněji, tolik se netrápit, překonala jsem tak velice těžká období. To nebylo o tom mít nějaký super vjemy.

reagovat 6.3.2015 08:33 - alien

V západní terminologii se tomu říká taky "psychospirituální krize". Může mít různé podoby, psychické, ale i fyzické. Pravdou je, že "nezasvěcený" člověk to těžko pochopí a spíš to bude považovat za něco dost špatného. Je to škoda, protože kdyby si plně uvědomil, o co jde, pochopil určité věci a bral to tak, že mu něco naznačuje jeho pravou cestu, byla by taková krize pro něj velkým přínosem. Protože z toho, kdo to zdolá a pochopí, se stane takový Fénix povstalý z vlastního popela - má pak opravdu velkou vnitřní sílu a odhodlanost a odvahu.
Proto šamani říkají, že člověk často musí "umřít", aby mohl žít.
Tohle je zajímavé téma. Kdyby tu byl někdo, koho to zajímá, byla bych ráda.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2015 12:58 - !

Takže tě v blázinci prohlásili za zdravého?

reagovat 8.3.2015 15:35 - Roman

Takže tě v blázinci...

Od člověka co nezná ani své jméno,to je dobrá poznámka.myslím,že tě nemá cenu komentovat.urážky umí každý.

reagovat 8.3.2015 16:09 - Shogun

Různé...

Za těch pár příspěvků mimo mísu už jsme se tu od tebe stačili dozvědět, že jsi vševěd, který jde jedinou správnou cestou, a k tomu ještě skromný superhrdina. Gratuluji.

reagovat 8.3.2015 17:05 - Roman

Za těch pár příspěvků...

Bez komentáře...

reagovat 8.3.2015 18:12 - Iva

Na vulgarismy a prudeni nemá cenu reagovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *