Česnek - nejen přírodní antibiotikum - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.3.2006 19:05 - Ondra

Ke snadnější konzumaci česneku přikusujte jablko. Jablko zneutralizuje štiplavost, ale nezničí hojivé látky česneku.

reagovat 8.11.2006 06:25 - Vladimír

Kromě již známého česneku, existuje mnohem učinnější česnek medvědí (ALLIUM URSINUM), který nám může pomici při stejných problémech podtatně lépe.

reagovat 8.11.2006 10:29 - Zwetta

Dobrý, zdravý, ale smradlavý...:-) Tedy když připustíme, že se pak vůně česneku projeví v lidském potu... Samozřejmě jen při zvýšeném požívání...

reagovat 23.1.2007 15:50 - Helena

Věřila jsem v tuto zázračnou moc česneku a jedla jsem česnek, cibuli i med poměrně často, ale nic mi to nepomohlo. Stejně jsem dostala zánět močového měchýře a zápal plic. Jediné co pomohlo byla silná antibiotika. Tak k čemu to je dobré ?

reagovat 23.1.2007 17:21 - Oskarka

To ja mám stále studené ruky a nohy a zabúdam. Tak som sa dala na gingo bilobu, všade to chvália a predávajú, teda prípravky z ginga. Trochu sa mi to zlepšilo, tak som si povedala, že si zoženiem živý stromček, veď čerstvé lístky musia byť lepšie ako preparáty z lekárne. Zistila som, že živý stromček zoženiem asi len na výstave v Nitre. Na zlepšenie prekrvenia mi ponúkli v lekárni okrem ginga aj česnekové tobolky Alicin /Walmark, za 61,- Sk/30 ks/ a ja som zistila, že mi zaberajú lepšie než propagované a moderné gingo biloba. Každý sme iný, niekomu zaberie česnek, niekomu gingo, treba skúsiť. Skúsim aj česnek medvedí, ale stromček ginga asi kupovať nebudem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.4.2017 08:59 - bohouš

Česnek je dobrý tak na...

máte pravdu , jednou za čas lze použít česnek jako desinfekci střev, ale každý den, to může jen otrlý člověk, také česnek nemám rád, ale přesto topinky, nebo v polévce vařený, mě nevadí. Můj učitel byl žid a jedl syrový česnek každý den, šíleně smrděl, spolužačky ho nesnášely, přesto že nekouřil, nepil zemřel v 62 letech. A jeho Sára ta zemřela ještě dřív, asi z toho smradu. 62 let není zrovna zase tak vysoký věk, že ? Takže asi léčivost česneku je ta někde mezi.

reagovat 1.4.2017 14:42 - Tom

máte pravdu , jednou za...

dávám deně paličku dvě čerstvýho a nesmrdím... možná to bude tím, že se každý den sprchuju =D

reagovat 1.4.2017 14:45 - Tom

máte pravdu , jednou za...

ale je pravda že ani takový porce česneku u mě nezabránily zzánětu

reagovat 1.4.2017 15:31 - ruda

dávám deně paličku dvě...

protože ty ten smrad nevnímáš, ale smrdíš, a někdy to je cítit i dva dny, a to přímo v dechu, nebo i potem, takže se uklidni, pokud sežereš česnek početej s tím. Pro druhou osobu to není nijak příjemný. V Německu když jdeš někam tančit do nočního podniku a smrdíš česnekem, tak tě dovnitř nepustí.

reagovat 2.4.2017 16:50 - Jitka

Česnek je supr na rýmy, chřipky a pod. jen ho musí být hodně, celou hlavičku spařit horkým vývarem a vypít v třištvrtě litru slepičí polévky třikrát denně, držet se zachumlaný v posteli a za tři dni je nemoc pryč.Tak nás léčí babička celou rodinu:-)
Taky hodně snižuje krevní tlak, manžel ho jí už dva a půl roku ve všech jídlech a musel léky na tlak vysadit, má 75/110, 75 puls.
Zápach z něj mi nevadí, opravdu je to trochu cítit, ale není mi to nepříjemné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *