České zákony nepovolují eutanazi, v nemocnicích se dělá - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.5.2007 14:50 - Řezáčová

Již také patřím mezi staré pacienty. Mám řadu obtíží, a tak se obávám toho, co bude za několik let. Stále se mluví o možnosti tlumit těžce nemocnému nebo umírajícímu bolesti, ale ještě jsem nikde nečetla zmínku o tom, kolik to stojí. A v dnešní době, kdy člověk stále slyší, že nejsou peníze, že lidé nadlimitně navštěvují lékaře atd., tak mi připadá pokrytecké, že je možno starého pacienta udržovat dlouhodobě bez prudké bolesti. Někdo si event. dlouhodobou péči může zaplatit, jiný však nikoliv. Hospice jsou jistě dobré zařízení, ale nikde se neuvádí, kolik je k delšímu umírání třeba peněz. Sice nepatřím momentálně k chudým lidem, ale úspory se mohou znehodnotit, již jsme to zařili několikrát. A když člověk stále slyší, není na valorizaci důchodů, bude se šetřit na pohřebném apod., také to nepřidá na optimismu starého člověka, který poctivě pracoval celý život a teď se obává budoucnosti, protože ho zradilo zdraví.

Uvítala bych proto, aby se věcně diskutovalo o povolení eutanazie, protože se domnívám, že na dobrovolné ukončení života při těžkém a beznadějném onemocnění má člověk právo. Zneužít se dá vše.

reagovat 31.5.2007 18:06 - blábola

Souhlasím s vámi Řezáčová. Ti, co eutanazii odmítají, lidé pobožní i jiní přeci můžou včas, tedy v době zdraví, příčetnosti apod. napsat oficiální prohlášení, že v žádném případě nechtějí odejít eutanázií. A nás ostatní ať nechají odejít svobodně,tedy i tímto způsobem.

reagovat 31.5.2007 19:47 - Lucie

Můj strýc několik let umíral na rakovinu prostaty, trpěl jako zvíře, seděl pouze na nafukovacím kole, vůbec nemohl chodit. Nikdo mu nepomohl. Prášky nezabíraly. Teta jen seděla a brečela, kolikrát říkala, že kdyby měla sílu, tak ho třeba v noci udusí polštářem, jen aby už netrpěl. Je to normální? Každému zvířeti se pomůže, když trpí, lidem ne. Co je tomu člověku v té chvíli do nějakého Boha a etického pokrytectví...

reagovat 31.5.2007 20:09 - Radim

Eutanazie je jiným slovem VRAŽDA. Netuším, proč si to nepřiznáte...Dali jste snad někomu život, že o něm chcete rozhodovat?

Já vím, jste tak zvyklí, učili vás marxističtí materialisté, že naděje na Boží milost, zázraky a péče o nemocného jsou sprostá slovo, měli jste pro ně hodnotu dobytčete vhodného k vykleštění a přeměně na sekanou. Ale to Vás , NIKOHO, neomlouvá, ani před Bohem, z vraždy, ani ze sebevraždy!!!

reagovat 31.5.2007 20:37 - blábola

Radime: Eutanázie vražda není,je to humáníí, tedy lidské odejítí ze světa. Nebudu ti-přes tvou víru by jsi to stejně nepochopil vysvětlovat, že v mnoha případech dokáže lékařská věda udržet při

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.6.2017 12:55 - operovaný pacient

úplně všemu, co se...

pacient obvykle nechodí po hospodách, to spíš vypadá, že někdo někdo zná z reálu.

reagovat 5.6.2017 13:17 - jo?

pacient obvykle nechodí po...

z reálu? 80%?

Kecy, nevěřím tomu příspěvku ani slovo.

reagovat 5.6.2017 16:22 - to

z reálu? 80%?

Kecy,...

děláš dobře. Na patolce jsem pracoval skoro 18 let a pokud nechtěli konzultaci kriminalisté, byly Dg. z 99% jasné.
Je samozřejmé, že člověk, který zemře na kachexii, může mít fatálních onemocnění několik. Ale většinou je závěr zápal plic. Alespoň poslední dobou.
Stejně tak u narkomanů, je příčin více.

reagovat 25.11.2017 12:33 - Alena

Dělám ve velké nemocnici a eutanasie je běžná věc už dnes. U lidí s dlouhodobými bolestmi, nevylečitelnými nemocemi a pod k ní dochází zcela běžně. Nemluví se o tom, ale vidíme, jaké mají pacienti diagnozy a co jim dáváme do kapaček. A kdo je příčetný, tomu to rychle dojde.

reagovat 25.11.2017 13:07 - kecáš Alenko

Dělám ve velké nemocnici a...

ty jedna velká nemocnice.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *