České matky pracují více než matky v jiných zemích. Rodiny nemají na sebe čas. - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2018 23:18 - mmm

no nevim, máme tady snad nejdelší možnej rodičák ve světě a jsou tu i možnosti bejt zadarmo doma, což taky není k zahození...jaký si to uděláte, takový to máte. mysllim si, že v ostatních zemích - i západních, pracujou ženy stejně, nebo víc, než je zvykem tady. někde choděj rodiče svoje malinký děti jen uspat, což je naprostá šílenost. u nás je většina školkovejch dětí kolem 16h už s rodičem.

reagovat 13.5.2018 23:39 - Ono

no nevim, máme tady snad...

je v tom článku celkově hodně nepřesností. A je pravda, že být doma s dítětem 3 roky, to moji zahraniční přátelé nechtějí věřit. I to, že jsme už v 16:30 s dětmi doma. Pracovní víkendy má rodina nezná.

reagovat 13.5.2018 23:41 - Jinak

no nevim, máme tady snad...

jak jsem pochopila, byl ten "výzkum" dělaný na základě toho, co jim kdo nakecal.

reagovat 14.5.2018 08:27 - !

Potíž je v tom, že náš ekonomický systém je vybudován již od padesátých let na předpokladu, že aby bylo možné rodinu uživit, musí pracovat oba rodiče. (Nemyslím tím "podnikatele", co si nakradli a teď jsou ve vatě). Živit se prací je málo lukrativní, avšak často jediná možná cesta k troše peněz.

reagovat 14.5.2018 14:35 - a

Potíž je v tom, že náš...

ekonomický systém v ostatních zemích nastavoval kdo?

"Pokud jde o matky dětí do dvou let, z těch v České republice pracuje pouze 22,3 %. S výjimkou Slovenska a Maďarska to je nejméně v EU. Například v Dánsku je zamětstnaných 75,8 % těchto matek, v Portugalsku 73,2 %, v Rakousku 66,4 % a v Německu 51,5 %.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2018 15:46 - Mirka

A rodiny na sebe nemají čas, protože i otcové pracují víc - opět často mají dvě práce či různé tzv. melouchy nejsou vyjimkou.

reagovat 14.5.2018 20:08 -

Ono si to chce nejprve...

ale článek četla celý, myslím tím, že jsem si ho našla. Nejen výcuc tady. A je to jen o tom, co jim čeští remcalové řekli. Na tom je "výzkum" založen. Druhá věc jsou fakta o mateřských.
Další věc je o tom, že neprosperujícím firmám, ale i prosperujícím se zkrátka nevyplatí brát ženy s malými dětmi do práce. A já se jim nedivím. Nebo máte snad někdo takovou rodinu nebo chůvu, že se nemusíte bát opustit malé, nemocné dítě a jít do práce?

Další věc je ta s tím časem, ale třeba já si pamatuji a na našich dětech to vidím také, že nejraději tráví svuj čas se svými vrstevníky. Ale to my jsme byli stejní, ne? S našimi se o víkendu ráno nasnídat, třeba zajet na houby nebo na procházku, a už jsme se jako děti těšily na to až poletíme ven za kámosema. Ok, třeba večer jsme s rodičema, ale i s přáteli seděli u ohýnku nebo doma jen s rodiči hráli šachy, karty, dámu,..
Ale po škole nebo o prázdninách jsme preferovaly vrstevníky. To nemělo s prací naší mamky nic společného.

reagovat 14.5.2018 20:13 - A

ale článek četla celý,...

když na to zpětně vzpomínám, měly jsme krásné dětství. Snad naše děti si to za 30 let pomyslí také.
Přeju jim to.

reagovat 15.5.2018 09:23 - Valerie

ale článek četla celý,...

Ale kde v dnešní společnosti mohou lítat bezstarostně děti venku jako se lítalo před třiceti lety? Někde na vsích či malých městech to ještě možná jde, ale většinou nikde děti hrající si v partě venku nejsou vidět. Ano dnešní děti jsou zavřené svých pokojích a spojeni se svými vrstevníky chatem na sociálních sítích nebo hrají online hry. Ale myslíte, že toto je pro jejich rozvoj to pravé a zdravé? Nejhorší je, že dětem chybí volná neorganizovaná hra v přírodě.

reagovat 15.5.2018 16:25 - ??

Ale kde v dnešní...

"Ale myslíte, že toto je pro jejich rozvoj to pravé a zdravé?"
Nikde nepíšu, že toto preferuji u svých dětí. Ani náhodou. Bydlíme na kraji 100 tisícového města a syn hraje s klukama asi 1 km odsud fotbal a dcera staví něco u sousedů na zahradě. Oba jsou bez dozoru, ale v partě podobně starých dětí. Domů mají nakázáno přijít před 18 hodinou, na večeři. Pak se uvidí podle počasí a úkolů.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *