Červený pulovr

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.6.2006 17:24 - Gilles Perrault

Četli jste tuhle knížku?
A co si o tom myslíte?

reagovat 29.6.2006 09:41 - Rudolf

Četl jsem to, je to dost surový. A hlavně proto, že je to podle skutečný události.

reagovat 30.6.2006 15:30 - FFF

http://www.associationranucci.org/

reagovat 10.7.2006 17:45 - JK.

Kniha je fakt drsná.

A jfakt, že se jedná asi o justiční omyl, ještě drsnější...!

reagovat 10.7.2006 22:14 - °°°°°°°°

jako svetr nesnáším

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2013 03:15 - Ukázka z knihy

"Po nábřeží Vieux-Porte jdou pomalu tři muži. Neúspěch, stejně jako úspěch, je málokdy úplný, neboť život z něj setře ostré kontury. Ti tři však byli úplně zdrceni a zůstali bez naděje na odplatu. Žádné nové vítězství nemůže vyvážit porážku, kterou právě utrpěli. Před půl hodinou byl před jejich očima popraven na dvoře marseillského vězení Baumettes jejich dvadvacetiletý klient Christian Ranucci.
Svítá a nebe nad Notre-Dame de la Garde se teprve začíná barvit dorůžova, ale na nábřeží, na rybím trhu, panuje již čilý ruch. Na rozdíl od svých dvou mladších kolegů, kteří by dali přednost jízdě vozem opuštěnými ulicemi, nejstarší ze tří advokátů chce zajít k tržišti, asi jako člověk, který se chce ohřát, zamíří k ohni. Potřebuje kolem sebe živé bytosti a v těchto časných hodinách pulzuje na hlučném nábřeží srdce města.
Všichni tři kráčejí mlčky. Už není co říci, už se nedá nic dělat. Asi ještě přijde utrpení, a pak i hněv. Teď mají jen pocit otupělosti a soudržnosti jejíž síla je překvapuje. Dosud měli máloco společného a i při tomto procesu se tvrdě střetli v názorech na nejvhodnější způsob obhajoby. Ale před tím, co právě prožili, ustupovalo všechno ostatní do pozadí. Nejmladší z nich, sotva o pět let starší než jeho popravený klient, má nyní dojem, že ať se stane cokoliv, zůstanou všichni tři nerozlučně spjati: byli přítomni smrti člověka. Christian Ranucci je mrtev. Mladý advokát zatím odmítá si tuto skutečnost plně uvědomit. Po dva roky chodil za vězněm dvakrát týdne do vězení Baumettes. Snad s výjimkou jeho matky ho nikdo neznal tak dobře jako on, alespon ne v posledním období jeho krátkého života. Oba mladí lidé, advokát i jeho klient, zachovávali v mlčenlivém souhlasu jistý odstup ve svých vztazích: nazapomínali se oslovovat slovy "pane advokáte" a "pane". Někdy se ale stávalo, že pod vlivem vlahého jarního odpoledně škrobenost roztála a dvacetiletý vězeň žertoval a smál se se svým pětadvacetiletým advokátem, jako by neseděli jeden proti druhému v hovorně vězení; pak si však náhle, jeden i druhý, znovu připomněli svou roli. Tykat začal Jean-Francois Le Forsonney Christianovi až několik minut před popravou, v té nekonečně dlouhé podzemní chodbě, která spojuje křídlo věznice s celami odsouzených na smrt s nádvořím, kde je popraviště. Teď však je Christian Ranucci mrtev. Pro mladého advokáta bylo toto náhlé ukončení života nesnesitelné a pobuřující. Zároveň se nemohl zbavit pocitu, že i jemu bylo ublíženo, i když věděl, že v této souvislosti to je směšné a bezvýznamné. Je málo těch, kteří jsou odsouzeni na smrt, a ještě méně je poprav. Většina advokátů, třeba i specialistů na trestní právo, odchází do důchodu, aniž by kdy prožila podobnou ranní kalvárii. Zato jeho zcela nový černý talár byl potřísněn krvní na samém prahu kariéry. Gilotina sťala jeho prvního klienta.
Míjejí kavárničku, která již je otevřena. Tři advokáti vejdou, dají si kávu a rozejdou se. Paul Lombard má v devět hodin obhajovat klienta. André Fraticelli v té chvíli ještě neví, že se bude zabývat celý den mrtvým tělem popraveného. Jean-Francois Le Forsonney se vrátí domů s pocitem naprosté vyčerpanosti."

reagovat 21.12.2016 19:49 - L'affaire Ranucci " Le combat d'une mère " (2006)

https://www.youtube.com/watch?v=prX_jPD07mA

reagovat 21.12.2016 19:50 - Le pull-over rouge

https://www.youtube.com/watch?v=16tsRPYblN0

reagovat 27.8.2018 23:22 - Poprava ve zprávách

https://www.youtube.com/watch?v=VELFTMnAvxY

reagovat 1.9.2018 20:08 - Petr

"Po nábřeží...

Ta kniha je brutální...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *