cerny kasel

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2003 14:25 - Pavlina

Kamaradka je od dubna tohoto roku nemocna-nachlazeni, davivy kasel, ktery prechazi v duseni. V cervenci i v rijnu ji vysly pozitivni testy na cerny kasel. Nyni je v prac. neschopnosti a ma predepsane silne antibiotika, ktere ale moc nepomahaji. Mohli jsme se od ni nakazit, kdyz s nami byla denne v praci? Je mozne tuto nemoc dale prenaset aniz se u nas objevily priznaky (kasel, apod.). Jaka je vubec lecba tohoto onemocnen (i homeopatika). Děkujeme za odpoved.

reagovat 26.1.2005 11:55 - webmaster

Předmět: černý kašel Autor: Helena Smolíková Datum: 25.1. 2005 19:31:52

Ráda bych věděla,zda se u nás ještě vyskytuje tzv.černý kašel,jak se projevuje a jakým vyšetřením se dá odhalit.

Předmět: černý kašel Autor: Verča Datum: 25.1. 2005 22:08:50

Ve výjmečných případech se může objevit,ale vzhledem k proočkovanosti dětí a celé populace by měl mírnější průběh.Projevuje se silným,dávivým,štěkavým kašlem,při kterém se dítěti často udělají pod očima podlitiny-z té námahy při kašlání,vysoká teplota až 40 C.Pozná se podle těch příznaků a asi podle kultivace bakterie z toho co dítě vykašle.Navíc při jakémkoliv podezření se dají hned širokospektrá antibiotika.Tak jsme se to myslím učily:)))

reagovat 14.3.2006 10:04 - Sona

dcera od listopadu kašle, nyní dobrala páté antibiotika,z krevních testů zjistili, že prodělala černý kašel,kašel se neustále vrací, jak jí pomoct?

reagovat 2.5.2006 20:59 - tom

kdesi kdysi jsem slyšel, že černý kašel byl v 50tých letech léčen(pouze pro děti prominentů)tak, že dítě bylo "posazeno do letadla",které se vzneslo do určité výšky (2-5km).Pokud je to pravda, asi by to fungovalo na principu snížení tlaku.Nevíte o tom někdo něco?Pokud ano, kontaktujte mne prosím na tomas.stastny5"seznam.cz.Moc děkuji.

reagovat 13.2.2007 18:02 - Lada

Už asi 5 týdnů mám hrozný kašel - dusivý, dráždivý, když mě to chytne v tramvaji, musím vystoupit, jinak se to nedá zvládat - slzy tečou z očí,nelze kašlání zastavit, téměř se dusím.Byla jsem u doktora, dostala jsem přdedepsaná antibiotika a kapky na kašel, po 14 dnech jsem šla do práce, kde jsem začala znovu kašlat. Tak znovu k doktorce, tentokrát bez antibiotik, prý to mám pořádně vyležet. Už z toho blázním, neustále kašlu, a to dost silně.Co radíte, mám se jít zeptat na černý kašel?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2014 12:16 - Jan

Moje manželka (68) se nakazila od vnučky v Semilech, které jsou podle mě promořené všelijakýma virózama, retrovirózama a pod.Vnučka to chytla od spolužačky. To, že má černý kašel bylo jasné i mně, laikovi. Jen naše obvodní lékařka se pořád bránila tomu, nechat udělat testy.Až když jí manželka po záchvatu kašle pozvracela ordinaci, tak se něco dělo. Jsou to už 4 měsíce a manželka má neustálé, úporné záchvaty kašle.V podstatě nic nepomáhá.
Nechápu, z čeho pramení ta nechuť doktorů k těmto testům. Jsou snad nějaké nákladné a nebo jde o to, aby se nezvyšovala jakási statistika tohoto onemocnění?

reagovat 3.12.2014 10:21 - Mirka

Také by mě zajímalo,...

Petro, také nikde nemohu najít informaci po jakou dobu je člověk infekční. Ale další podrobné informace jsem našla na adrese http://www.symptomy.cz/nemoc/cerny-kasel

reagovat 3.12.2014 21:13 - Jana

Infekční jste prvních přibližně 14 dní,testy se dělají na hygienické stanici výtěrem z krku, ne u doktora. Po delší době se to stále hůře prokazuje. Sama mám zkušenost že dcera kašlala měsíc a doktorka už nevěděla co s ní, pak jsem začala kašlat i já.Žádné léky a kapky z lékárny nezabírají!! Doktorka se divila když jsem chtěla testy na černý kašel, ale pak nás tam poslala. Já byla pozitivní, u dcery se to už neprokázalo, ale pravděpodobnost veliká, po třech dnech začal kašlat manžel a byl taky pozitivní. Já astmatik 3 balení Klacidu,manžel a dcera dvě. Dcera to chytla ve škole kde děcka kašlaly už dva měsíce. Nikdo z rodičů nebyl schopný svým dětem udělat testy, některým to odmítli jiní lékaři a ještě se jim vysmáli i když škola měla vyrování u hygieny. Nedejte se a nechte se vyšetřit a určitě se nechte přeočkovat, zvlášt´když plánujete nebo máte v rodině děti. Bylo to velmi náročné a nestojí to za ty problémy. Lidé po 40 ti letech už nemají dostatěčné množství protilátek. Přeji at´černý kašel nedostanete.

reagovat 15.12.2014 14:54 - Mudr.BarbaraTausova

Také by mě zajímalo,...

V první fázi onemocnění osídlí mikrob nos a nosohltan a pacient začíná kašlat. V tomto stadiu, které trvá zhruba sedm až deset dnů, se dá onemocnění ovlivnit antibiotiky a lze ho také odhalit prostřednictvím výtěru a kultivace bakterií. Pak infekce postoupí do druhé fáze, ve které se objevují nečekané záchvaty velmi dráždivého kašle, přidává se dušnost, dávení, u dětí dokonce promodrávání. Toto stadium trvá v průměru 4–8 týdnů, pak kašel postupně vymizí. Onemocnění je velmi nepříjemné a dokáže opravdu potrápit.
Více na:
http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/novinky/cerny-kasel-se-vraci

reagovat 4.2.2015 00:30 - Petr

Dobrej popis jsem nasel zde: http://www.anamneza.cz/nemoc/Cerny-kasel-pertuse-30/Prenos-nakazy-199

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *