Černý čaj spraví špatný cholesterol - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.10.2003 07:59 - Martin

Neví někdo kolik toho kofeinu obsahuje černý čaj? Přestal jsem pít kafe a piju černý a zelený čaj a nerad bych šel nevědomky z bláta do louže.. Díky všem

reagovat 15.10.2003 09:33 - cholesterolička

To máš jedno, stejně na něco musíš umřít.

P.S. Jdu si uvařit černej čaj!

reagovat 20.10.2003 09:53 - Dark

Kazdy druh caje obsahuje jine mnozstvi kofeinu, ale min nez kava. Zeleny caj byva vic stimulujici nez cerny, ale neni to pravidlo, napr. cerne caje z Darjeelingu jsou obsahem kofeinu srovnatelne se zelenym cajem. Cajem s pomerne malym obsahem kofeinu je napr. cinsky Panyong Golden Monkey a taky vetsina oolongu. Obsah kofeinu v caji se da snizit taky tak, ze prvni nalev (cca 20-30 vterin louhovani) vylejes a pijes az ty dalsi. Caj obsahuje napr. fluor, nebo vitamin C a celkove ma priznivy vliv na zdravi. Zajimavym druhem je napr. Pu-Er, ktery je dvojnasobne fermentovany a rika se mu cinsky penicilin - tvrdi se, ze ma mj. priznivy vliv na spalovani tuku v tele a doporucuje se pit pred a po tucnych jidlech. Ovsem ne kazdy snese jeho ponekud osobitou chut :-)

reagovat 15.1.2008 10:45 - Jarja

Ahoj černý čaj vůbec neobsahuje kofejn,ale tejn což jiná látka, ale co se týče škodlivosti je asi tak na stejné úrovni jako kofej myslim si že i na horší.

reagovat 15.1.2008 13:25 - J-an

:-)))

Kofein a Tein jsou samozřejmě totožné látky akorát v souvislosti s čajem se kofeinu říká tein. CAS této látky je 58-08-2 a chemický název 1,3,7-trimethylxanthine. Je klasifikovaný jako Xn - zdraví škodlivý s větou R22 - zdraví škodlivý při požití.

Jarjo kam na ty moudra chodíš :-)))

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2015 18:38 - !

Alergie může být na cokoliv - třeba na pyl v době kvetení rostlin. Je to zcela individuální situace, tak to nepleť do škodlivosti kofeinu.
A zajímalo by mě, prč se tento příspěvek s datem 2014 objevil až teď.

reagovat 12.2.2015 21:56 - Jarda

Alergie může být na...

Pozor, alergií na kofein má poměrně dost lidí, akorát že lékaři často tento problém nejsou schopni diagnostikovat. Člověk létá po vyšetřeních a na nic nepřijdou. V mém okolí je takových lidí celkem dost. Takže tohle stojí za pozornost.

reagovat 13.2.2015 22:00 - Pája

Škodlivost kofeinu je asi...

Ježíš, četla jsem stovky článků, že kofein škodí a stovky, jak se kofejn ukázal tělu prospěšný. Ha. Tak si vyberte. Já piju minimálně 4 kávy (turka) denně a je mi po něm sakra dobře. Úplně mi hladí útroby. A spím jak dřevorubec, i když si dám kávu na noc. A sladím si jí sladím, hořká mi nechutná.Čaj bez cukru mi nevadí a sladká jídla skoro nejím, mám raději maso. Maminka pila kafe sladké jak cumel a dožila se požehnaného věku. Takže pro mne kafe - mňam a cigaretka k tomu. Ha.

reagovat 13.2.2015 23:09 - Katrin

Ježíš, četla jsem stovky...

To já si dát čaj nebo kafe, tak bleju jako Alík. Mívala jsem po něm vždycky rozhozené celé trávení, bolesti břicha a hlavy, nevolnost, zvracení, průjem, bušení srdce. Muím dát za pravdu těm, kdo psali, že je těžké určit příčinu těchto problémů. Také to u mně trvalo pár let, než jsem vypozorovala souvislost. Koho by to napadlo.

reagovat 13.2.2015 23:34 - na velmi zajimavé téma Břetislav Zacpaný

já vypiju lahev vodky je mě dobře, není tam kofen ani tejn, nemusím čekat až usnu, jsem tuhej raz dva, akorát je průser že mám po vodce zácpu

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *