K čemu využívá lidský organismus tuky?a v čem jsou nejvíce obsaženy?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.10.2007 22:47 - petra

K čemu využívá lidský organismus tuky?a v čem jsou nejvíce obsaženy?'

reagovat 29.10.2007 18:38 - Adriena

Ve špeku a v sádle. A tělo je využívá na tvorbu pmeumatik kolem pasu :-)'

reagovat 30.10.2007 23:03 - Honza

To co napsala Andriena je úsměvné, ale přitom pravdivé.Tuk je přitom neoddělitelnou součásti každé živé buňky a zároveň důležitým záložním zdrojem energie. Bez tuku není možné být zdravý. Problém však je v množství a ve formě, kterou organismus jenom těžce zpracovává a raději odkládá do té pneumatiky.

Je to podobné jako bychom do auta na benzin naleli naftu.

Nejvíce jsou tuky obsaženy v potravinách živočišného původu.Dalším problémem jsou umělé tuky.Rama, Perla, Flora, Ceras, maso , uzeniny, vejce, mléko a mléčné výrobky, sýry, ryby,....to vše jsou zdroje tuků. A když je toho tuku více,tak je to ideální pro aterosklerózu - zužování tepen.Hodně tuků a málo vlákniny je počátek skoro všech nemocí.

Potřebujeme 15-20 % tuků, většina populace má ale příjem 30-40 %.

Při prevenci potřebujeme snížit příjem tuků až o 50 % a při řešení problému až o 80 %.

Více najdete v Poradně zdravého životního stylu na www.aloe-gel.cz'

reagovat 7.1.2008 16:18 - tereza

tady někdo řeší chemickou olypiádu...'

reagovat 9.1.2008 21:27 - C.Ronaldo

dík moc Honzo'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.1.2008 21:27 - C.Ronaldo

dík moc Honzo'

reagovat 13.1.2008 00:04 - Krtek

Jak tak sleduji jednání pana "Honzy", snaží se všude nacpat odkazy na produkty, na jejichž distribuci se zřejmě podílí. To je podlě mě docela nemorální. Inteligentní člověk si to přečte, sezná že je to předražená hloupost a vykašle se na to. S opačnými případy má pan "Honza" jen dobré zkušenosti..

Celé tohle fórum je prolezlé lidmi, snažícími se prodat svoje svinstvo. Ať už je to herbalife, alveo či co všechno se systémem "letadlo" prodává. Neškodilo by moderování diskuzí a mazání podobných příspěvků. Jejich obsah je silně zavádějící.

Tihle jehovisté se snaží jen vydělat a obrátit ostatní lidi na jejich "víru" jen proto, že z toho sami mají peníze.

Nic z toho není o zdravém životním stylu, je to jen o penězích. Chcete žít zdravě? Více se hýbejte, hodně pijte a omezte příjem tuků a cukrů. Žádná lahvička za tisíce nedokáže tolik, co odhodlání změnit své stravovací návyky. A je to nesporně levnější..'

reagovat 13.1.2008 10:55 - Granvin

Krtek

Za prvé by nebylo od věci prostudovat si pojem "letadlo", abys vůbec věděl, co plácáš. Za druhé, je sice trapné to sem cpát, ale pokud je k tomu přiložena hodnotná informace, tak proč ne. Za třetí, to funguje - nemyslím všechno, ale dost toho opravdu funguje, a ne všechno je předražený. Jen by mě zajímalo na základě čeho šířís svá tvrzení? Že se ti nelíbí, že z toho má někdo peníze? Jsou i jiné busines, který dobře vydělávaj - farmaceutické firmy, výrobci rakví atd. Samozřejmě to není řešení, ale je to fajn berlička, která něco stojí - stejně jako všechno v téhle společnosti.'

reagovat 13.1.2008 14:25 - Lenka

Krtku, musím souhlasit s Granvin. To, že některé firmy tento způsob prodej zprofanovaly, neznamená, že je všechno špatné. Navíc tak částečně fungují třeba všechny pojišťovny, banky a další velké firmy, u kterých by to nikoho v životě nenapadlo. MLM je způsob prodeje, který byl navržen na Nobelovu cenu za ekonomii, takže těžko to je podvod. Chyba může být v managementu, v lidech, ale ne v systému. Prostě - nejdřív pober kvalitní informace a praxi, a teprve potom můžeš hodnotit. A přála bych ti, abys nikdy nepotřeboval ke svému zdraví nic jiného než pevné odhodlání.

Stručně zpět k tématu: tuky potřebujeme jako tepelnou izolaci, zdroj energie a v neposlední řadě k využití některých vitamínů, které jsou rozpustné právě jen v tucích.Takže tuky jsou v naší stravě absolutně nenahraditelné.'

reagovat 1.4.2008 23:32 - Krtčice

Krtek má moje sympatie'

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *