celkova anestezie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.12.2003 18:34 - Lenka

Pred 3 dny jsem podstoupila operaci a byla jsem uspana. Od te doby se mi stale mota hlava, je mi spatne a casto musim v sobe jidlo udrzet silou, abych ho nevyzvratila. Chtela bych se zeptat, jestli je to casta reakce tela na anestezii. Co to vubec anestezie je, jaka chemicka reakce vznika v tele. Dekuji za odpoved. Lenka.

reagovat 3.11.2004 12:44 - bs

Je to normalni reakce

reagovat 3.11.2004 16:37 - Johan

Hmm, normální reakce? Manželka po celkové anestezii mohla jít domů po svých a byla fit jako rybička. ono totiž není anestezie jako anestezie.

reagovat 4.2.2005 12:39 - Michal paramedic

celkové uspání je zákrok, při němž se pacient za pomoci několika léčiv k tomu určených uvede do stavu středně těžkého bezvědomí... Metoda je to stále v dnešní době používaná, relativně bezpečná ale je k jejímu provedení potřeba mnoho faktorů minimalizujících případné komplikace (např.aby pacient byl zdráv a bez nachlazení, neměl příliš velké krevní ztráty a pod.). Víte o anestezii dostatek informací?

reagovat 15.9.2005 10:39 - Martin

Ahoj, před 2 dny jsem měl podstoupit plastiku kříž. vazu v koleni, při úvodu do CA mi náhle stoupl tlak na 230/110, operace přeložena na neurčito a teď musím absolvovat různá vyšetření , že jsem v pořádku. Zatím vše vypadá dobře, ještě mě čeká kardiologie a pak bych měl dostat nový termín operace.Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno.Předesílám, že je mi 23 let a můj tlak je v normě - 130/85.Díky za odpovědi

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.7.2017 15:25 - psychoter.

diskuze měla trochu smysl,...

Odvážím se zde zareagovat, sic jsem jen psychoterapeutka (ale vystudovaná lékařka). Při své praxi jsme poznala hodně pacientů, kteří udávají nástup psychických potíží (velmi často těžké deprese). Tito pacienti určitě nefigurují v žádných statistikách. Poznala jsem jich desítky, možná stovky.
Typický příklad: zdravá pacient s optimistickým přístupem k životu jde na banální operaci. Z narkózy se probudí a ví, že je něco v nepořádku. Za pár dnů až týdnů se u něj rozvine těžká deprese, která mu zcela změní život. Za rok je na lécích, v pracovní neschopnosti s rozpadlou rodinou a sociálními vazbami.
Takových případů znám mnoho. Je zajímavé, že NIKDY se tyto potíže neobjeví po operaci v lokální anestezii.
Souhlasím s tím, co tu bylo napsáno někde jinde: celkovou narkózu bych nechala jen pro ty případy, kdy nelze použít lokální, ev. svodnou anestezii. to je myslím racionální přístup.

reagovat 30.7.2017 20:16 - Mirka

diskuze měla trochu smysl,...

Naprosto souhlasím s "aby"!

reagovat 30.7.2017 20:25 - aby

Odvážím se zde zareagovat,...

jsem to psal výše. Je to otázka konkrétních statistik a čísel. Nejsem nic takového vystudovaného, ale jenom se seským rozumem ptám, zda ty potíže nemohou pramenit už z toho zážitku operace, jako zdroje stresu.
Tím samozřejmě nepopírám možnosti komplikací a racionálně souhlasím s tím, aby se používaly co nejšetrnější metody.

Na druhou stranu se ptám, opět jako laik, proč to někdo kompetentní neřeší, když se všichni při případné soudní při ohánějí termíny " v souladu s posledními poznatky" nebo jak ta kouzelná formulka zní.

reagovat 30.7.2017 21:33 - Mirka

jsem to psal výše. Je to...

Souhlasím i s tímto názorem, jen opět zdůrazním to, že reakce na léky podávané při jakém koli typu anestezie mohou být velmi, velmi individuální, jinýmy slovy, někomu je po epiduralu zle a lépe snáší CA atd. ... vše jsem tu napsala, jen bych se opakovala, vlastně jsem tu naspsala zase jen proto, že jsem proti strašení lidí jedním přispěvatelem, který se "převléká" za různé nicky, coý je teď už do očí bijící !!

reagovat 4.8.2017 23:40 - monitor

Co si myslíte o tomto:
http://www.svobodnymonitor.cz/zpravy/uplna-anestezie-u-malych-deti-zpusobuje-podle-vedcu-snizeni-iq-a-vady-reci/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *