Časté sprchování

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.2.2007 19:23 - Sedím tu

Zajímalo by mě, co si myslíte o častém sprchování (každý den, popřípadě i vícekrát denně). Jestli je to zdravé, nebo naopak není. Já bych zastával názor, že každodenní bezpodmínečné sprchování zrovna tělu moc neprospívá. Tělo je pak zhýčkané, těžej se brání infekcím, plísním atd. Je to rozdílné u mužu a žen?

reagovat 11.2.2007 16:12 - Radek

Sedim tu, kazdodenni sprchovani prinasi jisty problemy, jako napr. suchou pokozku v zime, ale jestli chceme patrit mezi civilizovany narody, tak se musime denne sprchovat. Mame povest smradochu, tak se ji zbavme.

reagovat 11.2.2007 17:12 - Jana

Raději se budu každý den sprchovat a krémovat, než smrdět :-) Asi to není zdravé, ale v dnešní společnosti je to nutnost !

reagovat 3.3.2007 17:10 - Henrieta

Každodenní sprchování není nutné ani zdravé. Stačí rychlá sprcha každý druhý den a pak na závěr se polít studenou vodou. Vše prospívá zdraví celkovému i kožnímu. Nepropagujte přecitlivělost, rizika alergií a zbytečných kožních potíží pod záštitou civilizovanosti.Mějte se fajn.

reagovat 3.3.2007 18:05 -

Je to hezké, ale já si připadám bez každodenního sprchování neumytá, i když nemám fyzicky náročnou práci. Tak sprchuji a krémuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2018 22:19 - Hovno,

normální je sprchovat se jednou , max. dvakrát týdně, říkejte si co chcete.

reagovat 3.4.2018 00:28 - tak

z hlediska zdraví by stačilo sprchovat se jednou za týden, pro lidi co normálně pracují třeba v kanceláři. Kdo sportuje, nebo má fyzicky namáhavou práci, tak to je jiné. Sprchování ale není kvůli zdraví, ale kvůli ohledu na druhé lidi. Sprchování víc než jednou denně lékaři moc nedoporučují.

reagovat 3.4.2018 00:52 -

Dělám ve fabrice špinavou práci v prašným prostředí, takže horká vana dvakrát denně je víc než nutný.

reagovat 3.4.2018 14:48 - omyl,

z hlediska zdraví by...

oni nedoporučují drbat tělo různými houbami nebo jak se to jmenuje a 2x denně vysušovat pleť různými sprchovými šampony.
Ale proti normální, rychlé raní sprše, kde si dáte trochu sprcháče do dlaně, umyjete si podpaží, pak jen trochu na tělo, intim gel tam kam patří, nemají nic.
A večer už jen stačí trochu intim mýdla a umýt podpaží. A stačí teplá sprcha bez mýdla. Samozřejmě pro ty, co nemakají ve špíně.

reagovat 3.4.2018 15:00 - tak

oni nedoporučují drbat...

zdravotně nutná sprcha denně není, zdravotně vhodná je jednou týdně. Ty gely nebo mýdlo znamenají odmaštění, takže zdraví nepřidají. Jde se osprchovat i bez ničeho, jen vodou. Zdravotně to k ničemu není, navíc mastnotu i tělesný pach člověk vytře do ručníku, takže po takovém osprchování a otření rovnou do pračky. Teplejší voda umyje lépe, ale zas odmašťuje. Prostě lidi se nesprchují kvůli zdraví, ale aby nebyli cítit.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *