Část kanyly zůstala v žíle?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.11.2010 13:38 - Luboš

Zajímalo by mě, jestli se může při prudkém vytržení kanyly konec kanyly utrhnout a zůstat v žíle. Zavadil jsem totiž a kanylu ač přilepenou na ruce si ji vytrhnul prudce z žíly. Žíla se zapálila a teď mi jí léčí na trombózu (ucpání) ředěním krve. Léčba trvá ale už skoro 14 dní a žíla je stále ucpaná. přitom kousek za původním vpichem mám na žíle takovou ostrou bulku co na dotyk hrozně bolí. Díky za odpovědi

reagovat 6.11.2010 18:12 - bývalý pacient

kanyl jsem si v nemocnici taky užil. Až nato že je to trochu nepříjemné, nehrozí žádné nebezpečí. Pokud jsem viděl kanyly byly z měkkého plastu a hladké aby se pružně přizpůsobily žílám. pochybuji žeby se mohly zlomit. spíš bude problém v prudším vytržení a tím podráždění místa vpichu a tím asi drobné infekci v okolí.co říkají doktoři?

reagovat 7.11.2010 07:52 - Luboš

Doktoři tvrdí, že se to nestává... Jenže já už mám zapálené celé předloktí a pořád se to zvětšuje. Přitom jsem s kanylama nikdy předtím prolém neměl.

reagovat 7.11.2010 17:26 - bývalý pacient

jedině udělat pokus. nějakou použitou kanylu kterou by sis vytáhl ze žíly, samozřejmě když už splní svou funkci a bude zbytečná, tak zkusit v prstech ohýbat a tahat podobně způsobem jakou sis vytáhl tu předešlou. a natom uvidíš zda má šanci se ulomit nebo ne. ale mé zkušenosti jak jsem je měl, že opravdu to byl měkký ohebný plast. a párkrát jsem taky o ně prudce zavadil a v místě vpichu byl drobný zánět.spíš bych opravdu tipoval při prudkém vytržení na podření žíly uvnitř a podráždění okolí vpichu. to bylo i u mne vždy nějakou dobu nepříjemně pálivé a drobné záněty než to imunitní systém těla dal zas do pořádku.

reagovat 7.11.2010 20:04 - jana

Není možné, aby se kanyla v žíle zlomila,ta bulka bude trombóza.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.11.2010 20:04 - jana

Není možné, aby se kanyla v žíle zlomila,ta bulka bude trombóza.

reagovat 7.11.2010 21:57 - Dana

Není možné, aby se kanyla...

souhlas, nic jiného než tromboza to nemůže být.

reagovat 8.11.2010 09:38 - Luboš

Nejvíc mě zaráží, že tam kanyla byla asi jen 2 hodiny a napáchala takové škody a problémy. Žíla je ucpaná od poloviny předloktí až skoro nahoru k rameni jak zjistili na sonu. Beru teď Duracef antibiotika a také vůbec nezabírají. V ruce cítím tlak a pocit nedokrvení. Ach jo :-(

reagovat 12.8.2013 05:44 - čárís

Dobré ráno,asi před dvěmi dny sem si píchala do loketní jamky,nikdy se mi nic takového neudělalo a nejsem si jistá o co by mohlo jít i když si myslím že je to zánět,oběvilo se mi to tam hned druhý den po vpichu,vpich je zarudlý,oteklé to nemám jen mám zarudlé i místo kolem vpichu na šířku 1,5cm a na délku tak kolem 9-10cm. Cítit je to trošku když hýbu rukou jinak mě to nebolí jen když si na to sáhnu a zmáčknu to.Jinak ani moc ta žíla ztvrdlá není spíš je taková měkkčí. Doufám že mi na to pomůže heparoid a studené obklady,protože k doktorce se mi jít s tim opravdu nechce. evím no..nemůže se mi stát něco hodně špatného když k doktorce nepůjdu? Dekuji za odpověď.

reagovat 12.1.2018 00:20 - dawe

Dobré ráno,asi před dvěmi...

to sis buď dala vedle, nebo jde jen o podráždění kolem místa.. jak to dopadlo?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *