Čarodějnictví dneška - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.9.2001 17:41 - marcela

ráda bych se vyjádřila ke knize která byla použita k článku, velice nerada bych viděla, jak spousta lidí po přečtení tohoto článku běží do knihkupectví a kupuje si tuto knihu, kde je přesný popis jak zkoušet něco nepoznané, chybí mi v ní ale varování a po přečtení pár rituálů vím, že jejich uvedení do praxe by mohlo pro čarodějníka či čarodějnici v nejlepším případě návštěvu psychiatra a v tom horším sebevraždu, taky jsem si dřív zahrávala s ohněm, ale musíte začít od počátku a ne začít vyvoláváním duchů a tak

reagovat 15.3.2007 00:50 - PetrR-- http://bhairava.it0.cz/

Také si dovoluji souhlasit s tímto názorem. Tomuto typu moderního čarodějnictví , které praktikuje one pán chybí hlubší kořeny spirituality a mystiky.Díky tomu , že je tato cesta více komerčnější , je určena těm , kteří mají za cíl provozovat magii a čarodějnictví ku hmotnému prospěchu jednotlivce , stejně tak , jako sám její autor. Tímto se nechci nikterak dotknout pana B., pouze nesouhlasím s jeho filozofií.Je bohužel pravda , že nepřipravenému jedinci může praktikování některých rituálů , o jejichž významu nemá adept ani ponětí , vstavuje se tento riziku evokace bytostí , keré jsou daleko silnější , nežli nešťastník-kouzelník. Z magie a čarodějnictví doporučuji všem začínajícím raději studium Theurgie , které nutí adepta ke zkoumání podstaty jevů a tím zvyšuje jeho spiritualitu. Poté se může pouštět do sféry v knize popsaného čarodějnictví , ale již mu nebude přikládat takový význam. Subham astu savardžagatam.Óm.

reagovat 2.2.2009 10:21 - Lianulka

Jsem teprve začátečník, který přemýšlí a rozjímá o tom, co je to čarodějnictví. Určitěv souhladím s tím,že čarodějnictví stejně jako náboženství je mnoho a každý si musí najít to svoje. A především si každý musí uklidit sám v sobě, rozjasnit se, splynout s přírodou. Naučit se odpouštět i sám sobě.

reagovat 9.12.2009 21:26 - Amelia

Uklidit si sám v sobě... To je čarodějnictví?

reagovat 9.12.2009 21:40 - Granvin

Uklidit si sám v sobě... To...

uklidit si sám v sobě je základní předpoklad pro provozování čarodejnictví

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.7.2017 10:14 - s debilem fanatickým,

posedlost demonama nikdy neni...

nemá cenu diskotovat.

reagovat 1.7.2017 10:46 - exorcista jehovistů

> Věštění, předpovídání budoucnosti je součást okultismu.

Tím potvrzujete, že jsou jehovisté okultisti, protože x-krát falešně předpovídali konec světa a že generace 1914 je poslední. Po každé falešné předpovědi následoval odliv mnohoa členů, takže s předpověďmi už zřejmě skončili.

reagovat 1.7.2017 10:56 - rr

jsi neco nepochopil, konec sveta nema byt nikdy!!!

reagovat 1.7.2017 11:26 - exorcista jehovistů

Nezáleží na tom, jak ten konec nazveme (např. po jehovisticku "konec tohoto systému věcí"). Podstatné je, že ho jehovisti opakovaně mylně předpovídali a tím jsou falešným prorokem:

https://jwfacts.com/watchtower/1800s.php

reagovat 1.7.2017 14:30 - Dr.Chocholoušek

jsi neco nepochopil, konec...

RR,zajděte.Mám pro Vás nové léky.Jsou silnější.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *