Bývalý partner se nevyrovnal s rozchodem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2007 00:57 - Ryba

Ahoj, zkuste poradit...
Před rokem jsem se po bezmála sedmi společných letech rozešla s partnerem, k rozchodu to směřovalo už dlouho. Vztah šel do kytek, jemu vyhovovalo mít přítelkyni-milenku, budoucnost neřešil a moje náznaky, že už to řešit chci, roky odbýval. K tomu se přidalo to stokrát nic, co umořilo osla, a i mě umořily všechny ty drobnosti v jeho povaze, co by se daly jednotlivě přehlídnout, ale dohromady už se to zvládat nedalo.
Párkrát jsme se od té doby viděli, vyměnili si pár dopisů, ale pak už psal jen on a já jsem to ani nečetla, bylo to pořád totéž - že by to chtěl vrátit, že udělal chybu a že by byl ochotný mluvit i o svatbě... Opakovaně a jasně jsem mu říkala, že vrátit to už nejde, že už nechci. Nemám ho už ráda. A pak zase po pár týdnech nebo měsících dojde další mail, smska, dopis... Většinou je ani neotvírám, už mě to nebaví. A taky se mi nechce dívat na to, jak se ponižuje chlap, se kterým jsem strávila tolik let.
Několikrát slyšel, že dál nechci. Dnes ráno mě zase probudila sms od něj, že se mnou chce mluvit, a já už snad radši ani nechci vědět o čem a nechce se mi ani odpovídat... Nechci na něj být zbytečně hrubá, ale jak se tomu vyhnout? Lhát mu, že jsem s někým jiným, aby to líp pochopil? (S někým se sice vídám, ale ten nový vztah teprv vzniká a je tak křehký, že ho nehodlám ohrožovat tím, že bych o něm říkala bývalému.)
Už nechci, nebaví mě to... Proč ani po roce chlap nedokáže pochopit, že NE znamená prostě NE? Kdyby se mě neustále nesnažil přesvědčit, ať to vrátíme zpátky, klidně bych ho občas ráda viděla, nějaké averze pěstovat nechci... Ale tímhle vším se mi už oškliví. Tím, jak se ponižuje neustálým doprošováním, ale i tou "hrou na city", neustálým vracením se k rozchodu, který pro mě taky byl docela bolavý...
Je jiná cesta než poněkud "drsnější" přístup, který by byl sice účinný, ale leda bychom se pak nenáviděli..? Jsem už docela bezradná... :(

reagovat 23.8.2007 14:38 - Ryba

...protože se zdálo, že přidání nového tématu nefunguje, nakonec už diskuse k tomuhle tématu proběhla jinde...

http://diskuse.doktorka.cz/rozchod-jak-nim-vyrovnat/

reagovat 23.8.2007 20:22 - ivan

Změň mobil a e mail.

reagovat 30.8.2007 14:54 - xewart

Ja toho chlapa chápu...... stalo se mi něco podobného...

reagovat 14.2.2008 12:06 - LondonUK

Ahojky,to co píšeš, znám přímo ze své vlastní zkušenosti.Víš za rozchod obvykle mohou oba dva. Jestli jsi mu to neřekla přímo ale jen v náznacích, tak to každy muž nepochopí. Vím o čem mluvím. Já bych rád taky vrátil čas a prommluvil si se svoji ex, kterou pořad miluji,ikdyž jsme už také 4 rokem od sebe a byli jsme spolu také 7 let. Kdyby jsem spolu více a lépe komunikovali , tak by k rozchodu nikdy nedošlo, ale my chlpay jsem holt už takový, že pravou cenu osoby poznáme až ji ztratíme a pak bychom ji vše vynahradili. Tak pokud tě má ješte opravdu rád a miluje tě a změnil se, tak by si zasloužil druhou šanci nemyslíš? Ty roky přece nebyli tak hrozné když jste spolu byli tak dlouho a že se na konci něco pokazilo,tak se přece může odpustit. Chybovat je lidské a ty jsi nikdy chybu neudělala. Pokud ne, tak to musíš být potom hodně vyjmečný člověk. Nechci ti nic radit, rozhodnutí je na tobě. Ale jak mužeš vědět že ten tvůj nový přítel neudělá také chybu. pro kterou se s ním třeba rozejdeš. Vím láska bolí a ta největší nejvíc.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2012 11:58 - p.jojo

Tiež som v nejakom...

Evo v posteli se konci prave nejlepe "bez rozumu".
Sex s byvalkama ja nazyvam "Nostalgicky".
Je to velmi krasna forma milovani pokud oba jste smireni s tim ze spolecny vztah nema smysl ani budoucnost.
Sex ma naprosto jiny naboj pokud si ho umite vychutnat. Prave po rozchodu se pozna zda vam to spolu v posteli "klapalo" ci zda to byla jen se strany zeny "pretvarka" kvuli vztahu, penezum ci lasce partnera ...

reagovat 24.3.2013 23:09 - Ryba

Rozejit a hned zacit druhy vztah. Chlap bude sam, ale ty se chovas jak suka a hned musis mit nekoho, komu se muzes vyplakat. Existuje tolik zpusobu, jak se ho zbavit. Zmena cisla, mailu. Buhvi, ceho vseho.

reagovat 15.6.2013 22:24 - Marek

Ani rok a pul po rozchodu mi neni lhostejna. Vidam ji, proto je to porad vrtani se v nezahojene rane. Nejlepsi je uplne vypnout a soustredit se na jinou vec. Ale to tak uplne nedovedu. Miluji Te, Pavli.

reagovat 19.7.2013 13:47 - no name

Chapu ho. Ja uz lamu třetí rok bez ní a jsem z toho total v prdeli stále. Po našem rozchodu jsem odjel na rok a pul na projekt do zahraničí a taky jsem se doprošoval. Ač jsem v podstatě rozchod inicioval já, a až pozdě v klidu si uvědomil o co mi v životě jde a má jít. Za chyby se platí. Ale chybovat je lidské... Odpustit a smířit se taky:-)

reagovat 19.7.2013 18:05 - Marku,

když někoho moc miluješ a dojde u vás k rozchodu,tak to je to nejhorší,když jí právě vídáš.Nevyhledávat ji,i dárečky co máš od ní poschovávat,aby ti jí nic nepřipomínalo.Jinak to chce všechno čas,ale pokud jí budeš potkávat,tak jasně,o to to bude horší a dýl bude trvat,než se s tím smíříš.Nebo je také východisko,nová láska.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *