bušení srdce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.3.2003 19:17 - Monika Luksova

Problém na který se chci zeptat nemám přímo já, ale má matka. Té byla před 5 lety zcela odoperována štítná žláza, lékař tehdy hovořil o jakémsi hvězdicovém tělese. Problém je však v tom, že matka čas od času trpí "škubáním srdce" jak ona sama popisuje a mnohdy ji zatěžuje natolik, že si musí na prsa pokládat studené obklady. Zajímalo by mne, zda to souvisí s odoperovanou štítnou žlázou či s léky, které po operaci bere. Stává se totiž, že problémy někdy ustoupí po změněném dávkování léků. EKG je v pořádku. Děkuji za odpověď.'

reagovat 24.3.2003 12:47 - Jana

Já sice nejsem žádný odborník, ale podle sebe můžu říct, že se štítnou žlázou bušení srdce a dušnost můžete spojovat. Mně se to stalo několikrát a opravdu stačí přidat nebo ubrat hormon štítné žlázy (EUTHYROCX). To pozná doktor odběrem krve, ale už stačí pohled do očí a kůže.'

reagovat 15.6.2004 18:47 - Niky

Můj přítel mi tvrdí, že mi skoro pořád bije srdce nejak moc rychle pry se tak raychle srdce vycerpa. Necitim se zle akorat je fakt ze mi nekdy tluce celkem rychle. Uz z toho mam tak trochu stihu (kdyz vam nekdo zacne neco tvrdit...) predstava ze cekem dve hodiny v cekau nas na vsi a pak vplouvam do ordinace s me trochu vis tepe srdce je dost divna. no ale vazne mohlo by to neco byt a co?'

reagovat 2.9.2004 10:28 - PEPAN

Tech duvodu tveho problemu muze byt nespocetne. "Moc rychle" buseni je vec relativni. Zmer si tep. Bezny clovek by mel mit do 75 (zhruba), sportovci mivaji i 40, 30. Ja mam kolem 55. Pak se uvidi. Napada me, ze by se taky mohlo jednat o aritmii (pokud se strida obdobi v normalu a prilis zvysena frekvence)

reagovat 3.9.2004 08:49 - viki

Niky, může jít o tachykardii, která může mít více příčin. Já jsem chodila po různých vyšetřeních celý rok v souvislosti s mým nízkým tlakem, kolapsy, dalším vážným systémovým onemocněním a také s tachykardií, ale zatím se příčina přesně nezjistila. Pouze konstatování, že mám těžkou poruchu krevního oběhu. Asi 4 roky jsem předtím brala betablokátory právě na zklidnění tepové frekvence, ale fatálně mi to snižovalo tlak, tak teď nic nesmím brát a tachykardie si zase řádí. Je to velmi nepříjemné, zvláště, když má člověk v práci vystupovat suverénně a působit klidně a rozhodně a najednou nemá dech, protože srdce se plaší....a nemůže to ovlivnit! Třeba budeš mít víc štěstí a příčina se ukáže hned a doktoři ti pomohou. Rozhodně bych to nenechala dlouho bez povšimnutí, možná je to "jen" ta štítná žláza a jedny tablety to spraví a vyhneš se dalším poškozením organismu do budoucna.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.12.2015 10:08 - Jirka

Souhlas,ale za urcitych situaci,typu napr.vlekleho stresu,posttraumatu,nedostatku spanku v kombinaci s vetsimi naroky na pracovisti apod.,tak to vse ke kolapsu privest muze.Telesny stav:tr'es a brneni celeho tela;to v dusledku prekysliceni mozku.Psychicky stav:vyron emoci v podobe zoufalstvi a place,je nutna psychicka podpora,porozumeni..
1.pomoc:pomale dychani do nejakeho sacku,papiroveho pytliku apod.(snizi hladinu kysliku v krvi).Ohrozeni zivota,zivotnich funkci:Ne,ale je na miste intervence Psychologa (Psychoterapeuta).

reagovat 26.12.2016 09:50 - Petr

Zdravim.chci se zeptat kdyz chodim obcas na velke mejdany a dost vypiji alkoholu. Tak se mi deje nasledujici noc az vystrizivym pri usinani.to ze se budim z dusnosti a tlak na hrudi a trva jen ve chvili kdyz usinam nebo chvilku pred usnutim..a trva to tak dve a tri hodky nez usnu..a pak uz to nasledujici nemam.kdyz si dam i tak pivo.ale nee v takovem mnozstvi...stalo se mi to behem posledni dvou mesicu po druhe.akdysi pred 5lety..mam i nadvahu.jaka je pricina?

reagovat 26.12.2016 11:25 - Dalibor

Pro každého,kdo má podobné potíže,myslí si že je to od páteře a nechce do sebe hned ládovat AD,mám jdnoduchou rdu,jak si sám pomoci.
Splést prsty rukou za zády,hluboce vydechnout,udělat hluboký předklon a ruce zatlačit nahoru ke stropu.
Tímto se krásně prokřupe a uvolní hrudní a krční páteř.
Uvokní se poskřípané nervy orgánů,které simulují takz.panickou poruchu.

reagovat 27.12.2016 02:20 - Steve

Souhlas,ale za urcitych...

Ano, s tím sáčkem to je pravda ... taky ho tu mám v pohotovostním stavu, ale příčí se mi to dělat.

reagovat 21.4.2017 17:36 - Daniela

Já mám silné tepání v krku..může to něco znamenat?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *