Bulimií jsem si teda nepomohla

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.6.2012 06:58 - Karin

Vše to začalo cca před rokem a půl. Na svou výšku 174 byla váha okolo 60 ideální. Ani jsme hubnout nechtěla, samozřejmě že jsme jako každá ženská občas prohodila, že jsme tlustá a měla bych hubnout. Vždy jsem jedla zdravě a pravidelně cvičila, ale před dvěma lety se dostavili jak osobní, tak rodinné a pracovní problémy. A to bylo oním spouštěčem. Ze začátku jsem zvracela první 2 měsíce max. dvakrát do týdne, pak se to postupem času navyšovalo na jednou a výjimečně dvakrát denně(podle toho jestli jsme jedla jednou nebo dvakrát za den) to období trvalo do začátku listopadu. kdy se mi podařilo s tím na chvíli přestat. Ze začátku mi váha stála nic se nedělo pak se postupně vyšplhala až na 68kg. V období klidu a zimy šla váha dolů na 61kg, ale v lednu se vše vrátilo do starých kolejí váha vzrostla až na 70kg. Poslední měsíc pravidelně cvičím cca hodinu denně, snažím se jíst 5x denně ne klasické porce spíše je mám tendenci zmenšovat, ale váha se nehla dolu naopak ještě narostla na 74kg. Teď si teprve připadám tlustá a hnusná! Nevím jak se teď mám po prodělaní BULIMIE začít normálně stravovat? Kolik mám mít příjem kalorií abych zhubla? Teprve nyní jsem začala mít strach z jídla, že po něm zase přiberu.. Jím malé porce každé 3 hodiny, když si dopřeji porci větší dopadají na mne výčitky, že jsme asi už jedla moc a rafička váhu zase ukáže větší číslo.. Bulimie pro mě byla ventilem pro řešení problémů, teď s odstupem času nechápu jak jsme mohla být tak hloupá, ale ne vlastně to chápu v té situaci mi to moc nemyslelo. Otázka tedy zní jak se začít normálně stravoval? Jen bych ještě podotkla, že mám problém s pocitem sytosti tj. necítím se sytá i kdybych snědla půlku prasete pořád budu mít pocit , že mám hlad, takže rady typu jezte do pocitu sytosti mi nepomohou a na víc s větší porcí se dostavuje i stres.

reagovat 9.6.2012 15:51 - .

Poraď se s lékařem nebo výživovým poradcem (ale ne nějakým rádobyporadcem, co má sotva nějaký kurz)

reagovat 9.6.2012 16:07 - Lea

Poraď se s lékařem nebo...

To je pravda, chce to odborníka.
Můžeš mít poruchu metabolismu, mohla sis rozhodit štítnou žlázu...
Důvodů může být mnoho.
Taky jsi nenapsala, kolik je ti roků a jakou váhu mají tvoji rodiče. Někdy je to prostě tak, jak to má být, v určitém věku někdo nabere váhu.

reagovat 9.6.2012 17:13 - V.

Poraď se s lékařem nebo...

Spíš s psychiatrem... Neber to zle, ale bulimie je psychická nemoc.

reagovat 9.6.2012 17:15 - lea

Vše to začalo cca před...

Halvně do toho nespadni znova. Je to životní peklo. Při sebemenších pochybnostech jdi k jakémukoli psychiatrovi. Praktický lékař by ti byl nanic

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.2.2013 11:48 - Alzbet

Ahojky holky, moc vás zdravím, vím, že toto je velmi zákeřná nemoc a já bych vás chtěla tady o něco požádat. Vypracovávám absolventskou práci na toto téma a vytvořila jsem k tomu dotazník, myslíte, že byste mi pomohly a vyplnily mi ho? Potřebuji jich 80 a mám jich vyplněno zatím 16 :-( Vše je anonymní, nic nikde zveřejňovat nebudu. Prosím ozvěte se mi na email: Alzbet.K9@seznam.cz, nebo mě najdete na fcb jako Alžběta Kroutilová, Díky moc za přečtení tohoto vzkazu a za případnou pomoc :)

reagovat 9.2.2013 06:51 - Jarka

Ahojky holky, moc vás...

Jdi do hajzlu ty hyeno. Dělat kariéru na lidském neštěstí je zrůdné.

reagovat 9.2.2013 14:14 - Jana

Pěkný den, jestli chcete ušetřit, tak koukněte na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

Najdete tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě.Navíc můžete sbírat body, za které získáte poukázky na nákup.
Vyzkoušejte to určitě také. Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

reagovat 9.2.2013 14:36 - lesk

pokud nelže a...

Lidé, kteří touto nmocí trpí jsou na tyto inzeráty citliví. A slečna začala špatně, bulimie není nemoc holek, ale lidí každého věku i pohlaví

reagovat 9.2.2013 16:36 - Jdi do prdele s reklamou

Pěkný den, jestli chcete...

Tady se řeší vážný věci.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *