BULIMIE-Cesta k uzdraveni

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.12.2003 19:26 - simona

Forum, BULIMIE-Cesta k uzdraveni, je tu pro nas vsechny, kteri trpime timto onemocnenim. Pro vsechny, kteri touzi se s touto nemoci poprat, stejne jako pro ty, kteri toto rozhodnuti teprve zvazuji.

Budu rada a moc vdecna, vam vsem, kteri sem napisete sve poznatky a zkusenosti, jak vyzrat nad nutkavou touhou prejidani a zvraceni.

Napriklad: popis sveho jidelnicku, davky jidel, ceho se vyvarovat, ...

Dale pak zkusenosti, ktere jste ziskaly za dobu sveho leceni, jak zvladnout kriticke situace a momenty.

DEKUJI VSEM TEM, KTERI PRISPEJI, BYT JEN MALINKOU RADOU, NEBO SLUVKEM PODPORY NAM, KTERI BOJUJI S BULIMII.
DEKUJI Simona

reagovat 3.12.2003 19:33 - simona

Co všechno byste měli vědět a jak se uzdravit
Cesta k úzdravě není snadná. Někomu trvá měsíc, někomu půl roku a někdo na ní stráví i několik let. Důležité je, že jste na cestu vůbec vykročili. Každý z nás je jedinečný, každý má jinou povahu i jinou postavu. Pochopit naši individualitu je základem úspěchu. Své uzdravení si stanovte jako svou nejvyšší prioritu.

Někteří lidé mají s vyléčením méně potíží než druzí, ale u nikoho to není proces s okamžitým výsledkem. Léčení se z tak komplexní poruchy, jakou je bulimie, je řetězem složeným z drobných úspěchů a neúspěchů. Je to nesmírně těžký úkol, který by neměl být brán na lehkou váhu. Rozhodnutí se

reagovat 3.12.2003 20:07 - simona

JAK VYJADŘOVAT SVOJE POCITY:

-Přestaňte o sobě uvažovat, jako o bulimičce, začněte o sobě uvažovat, jako o člověku, který se lečí s bulimií.

-Snažte se o pozitivní vnitřní monolog, mysl vytváří buďto problémy, nebo řešení, záleží na tom, čemu dáte přednost. Opakujte si větičky typu: -mám se ráda, jsem skvělá,

reagovat 3.12.2003 20:36 - simona

JAK SE VE SVÉM TĚLE CÍTIT LÉPE:

-Více se usmívejte, budete veselejší

-Choďte a mluvte důstojně, aby v řeči vašeho těla, zaznívala rodící se hrdost

-Navštěvujte kursy tance, jógy,.. a všechny zábrany nechávejte doma

-Povzbuzujte se, snažte se změnit negativní tón vnitřního monologu

-Najděte si přátele mezi silnějšími lidmi

-Všímejte si, že každé tělo vypadá jinak a přestaňte se s druhými srovnávat
Ultra lehké modelky, ani super těžké váhy by nikdo neměl posuzovat podle jejich vzezření, neposuzujte je tak ani vy.

-Sex: Vychutnávejte si orgasmus

-Děkujte svému tělu, za vše dobré co pro vás dělá, rozmazlujte je masážemi a horkými koupelemi

-Během menstruace si vezměte volno, udělejte si malé prázdniny

-Každý den si s rozumnou mírou zacvičte (tančete,..)

-Kupujte si oblečení, které vám padne

-Neprohlížejte se tolik v zrcadle a neposuzujte jednotlivé partie- vnímejte celek

Vlídně přijímejte komplimenty s vědomím, že krása odráží krásu vnitřní

reagovat 3.12.2003 20:37 - simona

JAK ODSTRANIT MYŠLENKOVÉ STEREOTYPY:

-Všímejte si toho, na co myslíte a co říkáte. Možná vám to připadá banální, ale mít opravdu jasno v tom, co si myslíte a co říkáte, je velmi důležité.

-Snažte se aby byl proud vašich myšlenek pozitivnější, stejně, jako to co říkáte či píšete. Snažte se změnit rámec myšlení:

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.12.2013 23:42 - Pampeliška

Ahoj holky,
bulímii...

Co píšeš, se mi moc líbí...takové pravdivé

reagovat 6.4.2015 14:48 - Míla

všem, kdo trpí bulimií (a navíc třeba i depresí), chtějí přestat a zdráhají se navštívit psychiatra: mně velmi pomohl lék (léky) s účinnou látkou fluoxetin. V příbalovém letáku je to přímo jako indikace (viz. např. http://www.psychoweb.cz/leky-a-letaky/apo-fluoxetine---pribalovy-letak-ucinky-nezadouci-ucinky-davkovani/. Jelikož jsem neukázněný pacient :o) a poslední dobou problémy nemám a tudíž jsem léky nebrala, mám docela zásobu. Kdyby měl někdo zájem, mám APO-fluoxetine 4 balení po 100 tbl. (berou se 3 tbl.denně). Expirace je u dvou balení do 09/2015 a u dvou 06/2016. Je mi líto to vyhodit, prodám za symbolickou cenu 180,- Kč za 1 balení, plus bohužel 100,- za dobírku (nenažraná pošta), nebo možno poslat peníze na účet předem, pokud mi věříte. Účinky se projeví až cca po třech týdnech, lepší brát dlouhodobě. Mně to na deprese a těžkou bulimii pomohlo. Pokud byste měli někdo zájem, pište prosím na miluskap@centrum.cz

reagovat 19.10.2017 23:53 - Pavla128

Dobrý den, nevím jestli je toto téma ještě otevřené ale zjistila jsem , že mám doma problém.Vím již dnes s jistotou že dcera se přejídá a následně zvrací.Vůbec netuším co a jak s tím dělat.K lékaři jít odmítá , nakupuje si různé doplňky stravy . Po příchodu s práce se vrhne na ledničku vše sní a jde to vyzvracet.Došlo to dokonce už tak daleko, že zvracela dokonce i u sebe v pokoji do kbelíku který ráno zapoměla před odchodem do práce vylít a uklidit.Je zlá že to vím a odmítá se o tom problému vůbec se mnou bavit.Snažím se nevyhrotit situaci a nějakým způsobem s ní o tom problému navázat řeč a získat si její důvěru.Co dál to ale vůbec netuším.
Pokud je tady ještě někdo kdo má zkušenosti s tímhle problémem , tak budu vděčná za každou radu. Děkuji Pavla

reagovat 20.10.2017 00:10 - sdfg

No nevím,to je asi její věc,ne,když už je dospělá a chodí do práce,patrně nebude nadšená z nějakého usměrňování.Zdravotní rizikovost bych si,ale rozhodně zjistil jako matka a to z internetu od pana googla a pak nějak zkusil ji zavést za odborníkem,včas.

reagovat 28.10.2017 09:57 - Pampeliška

Dobrý den, nevím jestli je...

Pavlo, to mi přijde jako závažný problém. A nedivím se, že tě to jako matku trápí, ať už má holka 15 nebo 25 let.
Je ale pravda, že pokud je plnoletá, nepůjde použít žádné opatření, které by ji v tom úplně zabránilo. Ono by to ani v těch 15 nebylo moc funkční, ale na nějaký čas by ji to ochránilo. Určitě pokud nechce, tak ji mluvit nedonutíš, je ale dobré jí dát vědět, že až bude chtít, jsi tam abys jí pomohla. A netajila bych se tím, že mě to jako matku moc trápí. Vždyť si ubližuje, a kterou mámu by těšilo koukat se na to, jak si její dítě ubližuje, byť dospělé.

Je třeba si ujasnit, že je to psychický problém. Šla bych tedy za psychiatrem já, a poradila se s ním, případně kontaktovala zařízení, které se na poruchy přijmu potravy zaměřují (Anabell).
Tohle je moc vážný a svízelný problém, a rozumím tmu, že cítíš velkou bezmoc. Máš to s kým sdílet? Manžel, kamarádka?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *