Budou ještě důchody???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.7.2005 10:02 - důchodce

Likvidace důchodů?
Prý společnost stárne, nebude mít kdo živit důchodce. Proto se prý zvyšuje věková hranice pro odchod do důchodu. To je ovšem pouze jeden důvod. Druhý důvod (možná ještě pádnější) je, že stávající důchodci dokazují, že i ve vysokém věku je možné chodit do práce. Vzpomínám si jak ještě za socializmu uváděly statistiky, že skutečný věk, ve kterém již zůstávají důchodci mimo pracovní poměr, byl u mužů 65 roků a u žen 62 roků. Odejít načas do důchodu se za socialismu považovalo za něco méněcenného, a když sem-tam zůstal někdo po dosažení důchodového věku opravdu doma, tak byl takovou menší společenskou senzací.
Měl jsem hodně nepříjemností s pracujícími důchodci. Vždy říkali, že nikdo kromě mne nemá vůči pracujícím důchodcům výhrady. Já jsem jim však říkal do očí to, co jiní říkali za jejich zády. Podle mých zkušeností nikdo neměl pracující důchodce v oblibě. A oni mi říkali: "Však počkej, až budeš v tom věku, taky budeš chodit do práce!"
No, už jsem v důchodu desátý rok, a ještě mne nikdy nenapadlo, že bych si mohl jít přivydělat. Celý život jsem měl plat mírně pod celostátním průměrem, takže mám nyní i důchod mírně pod celostátním průměrem. Samozřejmě že bych dokázal utratit více peněz než mám, ale netrpím žádným nedostatkem. A můj názor na pracující důchodce? Ten se nezměnil. I když jsem důchodce, prohlašuji stále, že člověk by měl brát buď důchod nebo plat. Pokud je tedy schopen pracovat, tak by po dobu pracovního poměru neměl dostávat důchod. Možná že pak by bylo dost peněz na důchody, a věková hranice by se nemusela zvyšovat.
Četl jsem kdysi dobrý aforizmus: Pracující důchodce je člověk, který dobrovolně vstoupil do otroctví.'

reagovat 16.7.2005 11:14 - Petr

Ty jsi nějakej chytrej.Měl bys poradit politikům,ti se v tom teď pěkně plácají a neví si rady.Ti nahoře kradou a nestydí se za to,říkají tomu schopnost si peníze obstarat a ty budeš brát důchodcům,po celoživotní řeholi v zaměstnání i důchod?Nenapadlo tě třeba,že kdyby to nepotřebovali,tak sedí doma na prdeli a neplácali si játra s takovými dementy,jako jsi ty?Nenapadlo tě třeba,že ty peníze potřebují na léky,nájem atd...To si myslíš,že se stát předá?Takový blbci by se měli střílet na státní útraty.'

reagovat 16.7.2005 13:09 - důchodkyně

Důchodce má pravdu a ty jsi Petře neomalenej sprosťák. Všechny důchodce, kteří zabírají lukrativní místa, na která se nedostanou mladí, bych nechala "pracovat" do smrti. Když si chtějí přivydělat, tak ať jdou dělat podřadnější práce.'

reagovat 16.7.2005 13:51 - Bič Boží

Dochodcov treba postrielať!'

reagovat 16.7.2005 14:37 - joj

A tiež slovakov.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.7.2011 23:59 -

Víte vůbec, jak to ve...

Přesně a výstižně.Jen ještě dodám -příspěvky na dětské tábory,poukázky na lázně,příspěvky na rekreaci dospělých,rekreační podniková zařízení v republice i za hranicemi,bezúročné podnikové půjčky a nevímco ještě.

reagovat 15.7.2011 08:40 - Ano

pokud bychom byli zůstali v socialistickém zřízení,které by se postupně vyvíjelo a přibližovalo se světu,pak bychom byli na cestě blížící se třeba Rakousku apod.Bohužel,vším,co se odehrálo,jsme na cestě tak akorát do pekla!!

reagovat 15.7.2011 13:29 - tzv. "státní"

důchody budou daleko menší o tom žádná...Umím si v dnešní době představit i např. nějakou formu "vejmínku", kdy předek odkáže potomkovi(klidně ale i někomu jinému) např.dům-byt za vymíněných podmínek. Stravování,bydlení zdarma,opatrování v nemoci a on jim třeba zase pokud to půjde bude s něčím vypomáhat..hlídat děti,zahrádka apod.Notářsky zhodnocený "výmínek" v Kč/měsíc by mohl být odpočítatelnou částkou z daní za to, že stát nemůže,nebo nemá dost prostředků pro tyto občany na daný koeficient tzv minima ač celý život skutečně tito pracovali a odváděli daně poplatné dané době a nárokům.Myšlenka to není nová...tak se to staletí podobně dělalo, když důchody nebyli vůbec. Samozřejmě ten, kdo neměl děti,nebo si je dobře nevychoval a nic nezbudoval(vše "propil")tak samozřejmě "zaplakal" a musel se spokojit s nuznou pomocí tzv. domovského práva daného místa,kde se narodil či žil delší dobu.Dnešní rozeštvávání mladých proti starým v "modle",že za peníze vše... je jen pletením si biče sami na sebe, kde každý bude jednou starý.

reagovat 15.7.2011 18:17 - Na

nějaký vejminek se...Celý život člověk pracuje,odvádí si na důchod,tak také chce žít bez závislosti na někom.Nehodlám se vracet do předminulého století jen proto,že to současní hajzlové rozkradli a přeinvestovali.

reagovat 15.7.2011 18:37 - Přesně.

nějaký vejminek se...Celý...

Opravdu nevím proč by měl člověk někomu předávat všechno co za celý život vybudoval někomu jen proto,aby měl na stará kolena z čeho vyžít.
Ostatně nedávno jsem někde četla,že už tenkrát,když "vejminky" byly běžné,se snažili obdarovaní vyhnout povinnostem,ke kterým byli zavázáni.Ono se lehce slibuje a hůř plní a z prakticky každé smlouvy se dá vyvléci.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *