Brzlík

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.11.2004 00:48 - Jana1

Narodila jsem se s abnormálně zvětšeným brzlíkem a bez krčních mandlí. Jako mimino jsem tím pádem chrápala jak dřevorubec a živit mě museli přímo násilím. Brzlík chtěl jeden doktor i ozařovat. Naštěstí to můj otec nedovolil. Druhý doktor pravil, že brzlík má význam jen do období skončení růstu a pak se vše spraví. Ale dnes se prý ví, že brzlík má v organizmu mnohem významnější roli a to, co se týče imunity. Ví o tom někdo něco víc? Děkuji za odpověď.

reagovat 29.11.2004 18:18 - Lanka

Ahoj toto téma mě také hodně zajímá, protože moje sestřenice ve svých 23 letech náhle zemřela, byla zdravá, a při pitvě se zjistilo, že měla pořád brzlík jako malé dítě, tudíž se jí přestože byla dospělá nezmenšil nebo neztratil.
Ale do dnešního dne nevím, co je na něm tak důležitého, že kvůli němu někdo zemřel a zda se tomu dá nějak předejít.

reagovat 11.5.2005 17:58 - Petr

Mno já jenom vím, že brzlík je tukový orgán, který mají muži i ženy a zmizí v období naprosté fyzické dospělosti. Stará se v tomhle věku o imunitu

reagovat 23.2.2006 05:47 - Jana 1

Jsou tu pouze dva dotazy a žádné odpovědi. Petrova není fundovaná. Po dlouhé době jsem se podívala, zda tu něco nepřibylo. Nemohla by aspoň doktorka poradit něco, dát náím nějaké informace anebo přimět odborníka, aby nám všem k tomu něco napsal?

reagovat 4.5.2006 15:35 - An

Zdravím všechny,

Jelikož jsem jedna z těch kterým brzlík v dospělosti nezakrněl, tak jsem ve svých dvaceti šest letech onemocněla nemocí Myastenia gravis, kterou způsobil tento orgán.Bohužel jsem svůj zdravotní stav podcenila a došlo to až k nezbytnému operačnímu zákroku,kdy mi byl tento orgán odoperován.Pokud by někoho zajímali projevy této nemoci,ráda napíšu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2012 17:58 - magdalili

Tak vidím, že tu toho moc...

Dobrý den,mám myasthenii-oční formu 1.rok.Také se mě špatně mluvilo a chodilo,beru medrol snižuji dávku.Zrovna ,ale nemohu moc dýchat při chůzi do schodů,někdy i na rovině,prodělala jsem zánět průdušek,chci již bez problémů dýchat-poradí někdo co s tím,,?Byla jsem vždy energická.Děkuji za odpověd.magdalili@seznam.cz

reagovat 21.7.2012 07:12 - D

Ne dnes Vám nikdo neporadí zvláště ve zdravotnictví.Musíte zajít k odbornému lékaři,složit příspšvek na chudobu praktického a odborného lékaře a oni Vám odpoví,ovšem v rámci možností,kterou jim přikázal ministrant Heger.

reagovat 3.6.2013 21:46 - Kateřina

Dobrý den, chci se zeptat, kdo z vás jste po operaci brzlíku, jak dlouho jste museli být v nemocnici ?
Pomohly někomu ty prášky, že nemusel na příp. operaci, já je mám předepsané a zítra si je vyzvednu a na CT jdu. Mám problémy, že mi nejde asi půl roku mluvit, není mi rozumět, nějaké slovo nejde říct vůbec, jsem abnormálně unavena. Všichni mě považují za simulantku a doporučují fyzickou aktivitu, co bylo doporučeno vám ? Já zvládnu jen si udělat jídlo a jít do krámu, navíc chodím po řadě specialistech pěšky a doma jsem se snažila cvičit, ale nezvládám to, taky mám problém jít do schodů, zvedat ruce, to jsem nikomu neříkala.
Co je příčina tohoto onemocnění, hlavně mě zajímá, jestli si to člověk může něčím způsobit ??
Děkuji.

reagovat 4.10.2016 12:13 - Radim havránek

Zdravím všechny,

ahoj, napiš mi prosím příznaky. Mám neurologické problémy a dnes mě napadla spojistost s brzlíkem, protože mě v tom místě bolí tak, že se skoro nepohnu. Od zad to není. email: havranekradim@seznam.cz

reagovat 5.10.2016 10:28 - Lucka

Z brzlíku vařím čaj, někdy ho míchám s přesličkou. Je to dobrý na játra a hlavně na ledviny. Po prokalené noci není nic lepšího než brzlíkový čaj s medem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *