Bronchoskopie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.4.2005 18:32 - Maja

Bronchoskopie ano nebo ne? Je to strašák a dá se nahradit např. CT, RTG nebo rozbory krve, hlenů...? Prosím, spěchá to. Zítra má máti absolvovat tento zákrok a má strach, že se jí zásahem do plic rozjede něco, co nepůjde zastavit. Děkuji.

reagovat 16.4.2005 12:45 - Vera

Bronchoskopii zcela nahradit nejde, má své indikace ve kterých je nezastupitelná. Obavy, že se "něco rozjede" jsou neopodstatněné.

reagovat 17.3.2006 10:50 - helena

Moje zkušenost s bronchoskopii.6.3.2006

jsem byla na tomto vyšetření,kterého jsem se moc bála,jelikož jsem neměla s nemocnicí do této doby nic společného,ani s narkozou.Podle mého se není čeho bát,protože o tom nevíte.Vzbudíte se a bolí Vás trochu v krku a trochu kašlete.Musím,ale říci,že hodně záleží na přístupu lékařů a sester,kteří Vám vše s velkou trpělivostí vysvětlí.Takto to funguje na plicním oddělení v Českých Budějovicích,kde jsem se setkala jen s úsměvem a porozuměním

reagovat 26.3.2006 16:52 - kuba

já jsem bronchoskopii absolvoval 2x a ani jednou v naróze - je to nepříjemné vyšetření, ale dá se to vydržet

reagovat 17.5.2006 09:44 - Marek

Bronchoskopie

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.6.2016 13:32 - Jarmila

Bronchoskopie ano nebo ne? Je...

Je to asi kus o kusu a lékař od lékaře. Možná jsem měla smůlu, ale poprvé byla lékařka (Nemocnice Brno Bohunice) nešetrná a podruhé se to na mě učila další. Což asi mluví samo za sebe. Možná by to s narkózou bylo OK, ale já jsem ještě týden kašlala krev. Potřetí to absolvovat nechci a vyšetření jsem odmítla..

reagovat 6.6.2016 19:39 - Petr

Bronchoskopie je pořádnej sajgon. Byl jsem na tom před cca měsícem a půl. Vystříkání jo, to je k zblití, hlavně jak je citlivější krk, jenže mě to vystříkali málo, anestetika nepůsobila tak jak měly a já celý zákrok prožíval jako zaživa! každý pohyb sebemenší bronchoskopem byl masakr. Každý to má jinak. Mě ještě dělali bronchoalevoální laváž, čili 100ml vody mi tam vlili do plic, vytáhli od tama 45ml... a zbytek jsem pak vykašlával.. to bylo taky žůžo. Topení zaživa.

reagovat 17.8.2018 12:30 - Zdenka

Na bronchoskopii jsem byla dnes podruhé,po prvním vyšetření jsem prohlásila, že už na to nikdy nepůjdu... nic horšího jsem nikdy nezažila. Nedá se to ovlivnit a stále jsem měla pocit, že se udusím.I přes perfektní personál
je to pro mě to nejhorší vyšetření, které jsem prodělala a že jich nebylo málo
Je lepší se připravit na něco hrozného než si tady číst, jaká je to pohoda. Kdo se na toto vyšetření chystáte tak přeji lepší zážitky

reagovat 17.8.2018 13:22 - Tak

Nestrašte. Nic to není.

reagovat 2.10.2018 19:38 - Eva

Dnes jsem byla na bronchoskopii ve FN Olomouc u MUdr. Zatloukala.Strašně jsem se bála, protože v roce 1984 jsem ležela na plicním ve Vizovicích, odkud pacienty vozily na bronchoskopii do Uherského Hradiště. Vždycky je zpátky dovezla sanitka a do půlnoci nesměli jíst a pít, jen byli povinní lízat citron. Museli ležet celý zbytek dne na zádech. A vykládali strašné story. Byla jsem velmi překvapená, jak v pohodě vyšetření proběhlo. Nejprve 20 minut inhalace na znecitlivění průdušek, což není nic nepříjemného. Pak mi pan doktor stříkl nějaký umrtvovací spray do krku a měla jsem to polknout. To se opakovalo ještě jednou. Nijak to neštípalo, nemělo to odpornou chuť. A pak se šlo na věc. Lehla jsem si na záda s podloženou hlavou, do úst mi dala sestra naústek s otvorem pro bronchoskopikou hadičku. Přede mnou byl monitor, ani jsem se nenadála a aniž bych to pocítila, už jsem měla hadici v průdušnici. Ovšem objevil se dávací reflex, který mi ale nijak nevadil, pan doktor hadici vytáhl, něco mi do přes náústek ještě stříkli na umrtvení do krku, ani jsem to necítila a znovu hladce zavedl hadici do průdušnice. Poradil, ať raději dýchám povrchně, což jsem chvíli dělala, ale tím, jak jsem pozorovala na monitoru své průdušky, jsem na to zapomněla a začala jsem dýchat úplně normálně. Pan doktor mi odsál hleny z průdušek, vypláchl mi je nějakou tekutinou, což jsem také viděla, jak to do průdušky nateklo. Žádné topení zaživa, jak tu někdo píše se nekonalo. Celou dobu jsem dýchala normálně a bez problémů. Pak ještě pan doktor odebral vzorek a říkal sestře, že bude něco mrazit. Celou dobu mě nic nebolelo, nedalo se říct ani že by to bylo výrazně nepříjemné. Když pan doktor skončil, řekla jsem, že bych na to klidně šla i 3x denně a myslela jsem to vážně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *