Bronchoskopie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.4.2005 18:32 - Maja

Bronchoskopie ano nebo ne? Je to strašák a dá se nahradit např. CT, RTG nebo rozbory krve, hlenů...? Prosím, spěchá to. Zítra má máti absolvovat tento zákrok a má strach, že se jí zásahem do plic rozjede něco, co nepůjde zastavit. Děkuji.

reagovat 16.4.2005 12:45 - Vera

Bronchoskopii zcela nahradit nejde, má své indikace ve kterých je nezastupitelná. Obavy, že se "něco rozjede" jsou neopodstatněné.

reagovat 17.3.2006 10:50 - helena

Moje zkušenost s bronchoskopii.6.3.2006

jsem byla na tomto vyšetření,kterého jsem se moc bála,jelikož jsem neměla s nemocnicí do této doby nic společného,ani s narkozou.Podle mého se není čeho bát,protože o tom nevíte.Vzbudíte se a bolí Vás trochu v krku a trochu kašlete.Musím,ale říci,že hodně záleží na přístupu lékařů a sester,kteří Vám vše s velkou trpělivostí vysvětlí.Takto to funguje na plicním oddělení v Českých Budějovicích,kde jsem se setkala jen s úsměvem a porozuměním

reagovat 26.3.2006 16:52 - kuba

já jsem bronchoskopii absolvoval 2x a ani jednou v naróze - je to nepříjemné vyšetření, ale dá se to vydržet

reagovat 17.5.2006 09:44 - Marek

Bronchoskopie

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2013 22:25 - Petr

Je to trochu nepříjemné ta příprava vystříkání dutiny v krku ale určitě se dá zákrok vydržet.Žádný strach.

reagovat 21.8.2013 21:41 - simona

Tak už i já mám po zákroku-bronchoskopie a bez narkozy,je to přesně 1 týden!Musím se přiznat,že horší byl strach než realita,já jsem hodně citlivá a myslela jsem na to nejhorší,ale zvládla jsem to!Nejhorší pro mě bylo vystříkání -umrtvení krku,to se mi zvedal neskutečně žaludek,zbytek jsem už tolik nevnímala.Po zákroku ještě 2 dny mě bolel krk a měla jsem teplotu,ale ted už mi je fajn,lidi strach je vážně horší a když to píši já,tak tomu věřte,protože mě se dělá špatně i s injekcí a pod.Držím vám palce,co vás-nás nezabije to nás-vás posílí.

reagovat 17.10.2013 13:14 - Nechanická

na bronchoskopii jsem byla, není to nic hrozného, jen vystříkání krku a pka nemlžete mluvit

reagovat 6.6.2016 13:32 - Jarmila

Bronchoskopie ano nebo ne? Je...

Je to asi kus o kusu a lékař od lékaře. Možná jsem měla smůlu, ale poprvé byla lékařka (Nemocnice Brno Bohunice) nešetrná a podruhé se to na mě učila další. Což asi mluví samo za sebe. Možná by to s narkózou bylo OK, ale já jsem ještě týden kašlala krev. Potřetí to absolvovat nechci a vyšetření jsem odmítla..

reagovat 6.6.2016 19:39 - Petr

Bronchoskopie je pořádnej sajgon. Byl jsem na tom před cca měsícem a půl. Vystříkání jo, to je k zblití, hlavně jak je citlivější krk, jenže mě to vystříkali málo, anestetika nepůsobila tak jak měly a já celý zákrok prožíval jako zaživa! každý pohyb sebemenší bronchoskopem byl masakr. Každý to má jinak. Mě ještě dělali bronchoalevoální laváž, čili 100ml vody mi tam vlili do plic, vytáhli od tama 45ml... a zbytek jsem pak vykašlával.. to bylo taky žůžo. Topení zaživa.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *