Brintellix - antidepresiva

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.10.2015 17:25 - Freja

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto novým antidepresivem?

reagovat 18.10.2015 02:11 - Freja

Nikdo nemá zkušenost?

reagovat 21.12.2015 11:05 - zdena1

ja ho berem 2 hý týžden, nepozorujem žiadne vedlajsie účinky.Predtým mala sertralín , ale po rokoch prestal zaberať.

reagovat 27.12.2015 21:42 - Freja

Zdena1 a cítíš zabírání a zlepšení?

reagovat 26.1.2016 18:32 - Luboš

Ahoj, já ho beru druhým týdnem a zatím tedy spokojenost. Vše mě zase baví, v práci jsem plný energie, deprese a úzkosti jsou pryč. Vedlejší účinky jsou zatím pouze jednodenní migréna, asi druhý den po přechodu z Venlafaxinu. A ještě mě trápí občasné jakoby "výboje", které mi proběhnou z hlavy do celého těla - takové krátké zabrnění... Ale to už jsem pociťoval, když jsem snižoval ten Venlafaxin, jen je to nyní trochu intenzivnější. No uvidím, zatím je to celkem krátká doba na hodnocení. Snad bude ještě lépe... ;-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2017 08:28 - ANNA

LÉČÍM SE UŽ NA DEPRESE HODNĚ LET,TENTO LÉK MI NEZABÍRÁ VŮBEC,BERU CCA 2 MĚSÍCE.JE MI SPÍŠ HŮŘ,ÚZKOSTI STRAŠNÉ,DNES JDU K PANÍ DOKTORCE CO MÁM DĚLAT,BOHUŽEL MI NEZABÍRAJÍ SKORO ŽÁDNÉ LÉKY,UŽ NEVÍ CO BY MI NAPSALA,CHODÍM NA TERAPIE,CÍTÍM SE HŮŘ..

reagovat 11.4.2017 18:53 - Luboš2

Dneska jsem najel na dvě desítkový tablety,tak jsem zvědavej,jestli to vydržím,jsem strašně utahanej,mám rozerva nou duši,nevím,co se se mnou děje,mám záchvaty pláče,naštěstí žádná fyzická bolest,jen to syčení v uších,to je nepříjemný,s tím by se žít nedalo,mám nepříjemný sny,často se budím,vrtá mi to tam,jestli takovej život má smysl.Aničko,co ti doktorka říkala?Taky jsem za ty roky vystřídal moc antidepresiv.Jestli Brintellix nezabere,tak je to doživotní,zbývá hospitalizace,teď to nejde.Na terapioe choď,to mi pomáhalo.

reagovat 14.4.2017 09:31 - Jarka

Ahoj Luboši,tak jak to zvládáš?Držím Ti palečky,at Ti ten Brintellix zabere a můžeš se radovat ze života.Mě je stále fajn,cvičím,chodím na procházky.Když si vzpomenu jak mi bylo před rokem,tak jsem štastná,jak se cítím teď.Dej vědět jak Ti je.Miluško a jak je Tobě?Taky se ozvi.Pa

reagovat 21.4.2017 20:13 - Marie

Zdravím,

zajímalo by mě kde berete informaci, že v USA je Brintellix zakázanej (V USA Brintellix změnil jméno na Trintellix), z jakého zdroje. Dle úřadu FDA (food and Drug Administration) zakázaný není. https://www.fda.gov/downloads/drugs/drugsafety/ucm370633.pdf

Jinak po Cipralexu jsem přešla na Anafranil a po té na Brintellix. Začátek byl pro mě těžký, nespavost, děsná únava, blbá nálada, ale vydržela jsem a po měsíci se cítím velmi dobře, změny si všimlo i okolí. Beru zatím dva měsíce.
Akorát, to se tedy týká žen, přestávám menstruovat. V zahraničních diskuzích se o tom několik žen zmínilo, nemáte s tím někdo taky problém?

reagovat 23.4.2017 18:49 - Luboš2

Ahoj,jak píše Marie,ta únava,to je teda něco,rozmrzelost,lítostivost,blbý sny, to přetrvává,syčený už nejni,ale úporný ataky deprese jsou mírnější i mám zájem něco zkouknout v televizi,říkal mi doktor,že Brintellix je turbo,tak ještě čekám,že to bude lepší,já si vždycky dávám naději tak dva,dva a půl měsíce.Říkají mi,že ta moje deprese úplně vyléčit nejde,ale dá se s ní aktivně žít,ale chce to snahu i ode mě.Mám se s čeho těšit,tak to snad dám.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *