Brániční kýla

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2007 22:09 - Hela

Mám podle lékařky asi brániční kýlu- tupou bolest v žaludku, pocit jakoby spolknutého velkého sousta, nechuť k jídlu, těžko se mně polyká. Polykání tekutin taky nic moc. Ještě nemám žádné vyšetření, to je diagnoza jen obvodní lékařky. Dostala jsem Ranisan. Máte někdo s brániční kýlou zkušenosti?

reagovat 29.1.2007 15:45 - Mirek

Také mám brániční kýlu a proto doporučuji navštěvu gastroeterologa a provedeni gastroskopie.

reagovat 29.1.2007 23:11 - Honza

Tak já můžu o tom naspat dost. Měl jsem brániční kýlu, ale nepomohli mi na Gastru, ale jeden internista, který když jsem k němu došel k vůli něčemu jinému a poslouchal co jsem mu říkal, co už mám za sebou(byl jsem na endoskolpii 6x), tak mi hned povídá, že to vypadá na brániční žaludeční kýlu .. já na něj jen tupě zíral, co mi to povídá, nechápal jsem to. Vysvětlil mi o oco jde a poslal na rentgen žaludku a tam se to potvrdilo. Poslal mě v Praze na operaci, laparoskopicky do Hájí, je tak malá soukromá nemocnice, ale hrazená, Palas Athéna a jsou tam výborní doktoři i sestry, prostředí, je to moderní. Po operaci jsem zase OK a už nevím, co je to pálení žáhy a konečně můžu jíst vše, co před tím nebylo možné a dokonce se mi ulevilo i psychicky, zmizel ten strašný balvan na solaru plexu, nad žaludkem. Udělali mi nějakou plastiku jícnu. Po té operaci se musí hodně kousat, jinak jídlo neprojde jícnem a dlouho to trvá, než se dostane dolů, v extrémním případě může dojít ke zvracení, ale je to přechodná záležitost a chce to jen dobře kousat, to ostatně máme vždy. Jsem už 2 roky po operaci a cítím se skvěle a můžu to vřele všem doporučit. Byl jsem tam vlastně jen dva dny a hned po operaci jsem se mohl, sice s trochou obtíží pohybovat, ale šlo to. Tak Helo nemusíš mít z toho strach, jen bych doporučil se opatrně zeptat na tuto operaci, ale mám dojem, že běžní gastroenterologové to moc nechtějí dělat, radši používají klasickou neinvazní léčbu, jen léky, ale to, už u mě nepomáhalo, žádné léky zmírňující kyselost žaludku už nezabíraly, vracelo se mi zpátky jídlo a měl jsem poleptanou celou trubici, až nahoru. Pokud by tě to zajímalo, tak zkus Gastro přímo v Palas Athéně, adresa na ně je : http://www.palas-athena.cz/ a nemusíš se ničeho bát, jezdí tam lidé i z daleka, tak pokud nejsi z Prahy, tak to není problém, jen je potřeba doprava zpátky, nedávají sanitu. A jen k tomu, jak píše Mirek, tak na gastru při prázdném žaludku to nevidí dobře, je potřeba jít na rentgen, tam dají spolknout sádru a musí člověk zatlačit a ještě s ním otáčejí a to rentgenují a tam se to právě teprve dá uvidět, jinak klasický endoskop nepomůže, měl jsem ho jak jsem psal šestkrát a nic podstatného. Ahoj Honza

reagovat 12.2.2007 18:27 - Monika

Jsem 2 roky po operaci brániční kyly a mohu jen doporučit!Jsem bez problémů,operace se provádí lapaloskopicky takže zůstávají jen malé jizvy.

Bržím palce MONIKA

reagovat 13.3.2007 17:01 - wendy

Plně souhlasím s Honzou, jsem týden po této operaci a také v Palas Atheně, jsou tam super. Zatím

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2015 11:00 - Ivana

Tak já jsem 6 měsíců po fundoplikaci. Mám pořád problémy a beru léky. Není to ale nic dramatického. Kontrolní gastroskopie ukázala, že manžeta těsní a je v pořádku. Důležité pro mě je, že už nemám nález barrettova jícnu, prekancerózy. Jícen se vyhojil. Takže jsem ráda, i když problémy prostě jsou. Ale všechno je lepší než směřovat k něčemu horšímu bez operace.

reagovat 5.11.2015 15:18 - Lenka

Dobrý den,nejdriv sem se lečila s Anginou (skoncila sem dokonce v nemocnici) pak 3 tydnech mi našli v krku plisen po dalsich tydnech me nakonec nasli skluznou hiatovou hernii ze začátku sem pocitovala bolesti a tlaky tak mě doktorka nejdřiv poslala na chirurgickou ambulanci tam nic nenašli tak me chirurgicka ambulance poslala na gastrologii při gastroskopii mi našli skluznou hiatovou hernii kdy mi napsali jen prášky helides a dal to řesit nechtěji a ukoncili pracovní neschopnost sem v práci od so - pa 8 h denně kde je tam velka pracovní zatěž, i přes prášky mě to bolí občas takove bodani na hrudi a tlači .

reagovat 26.12.2016 12:23 - Jan Adámek

Dotaz Mohu se zeptat dokázali by jste spravit stomickou kýlu.

reagovat 11.2.2017 13:07 - Termij

Tak jsem 3 týdny po operaci...

dobry den, ja jsem po fundoplikaci tri tydny a v krku mi primo hoří jak to pali dietu drzim, vas to paleni přešlo a za jak dlouho? Napište prosim na termij@centrum.cz

reagovat 17.5.2017 18:06 - MUŽÍKOVA

jsem po fundoplikaci 3 roky,...

DIKY ZA POZITIVNI PŘISPĚVEK UŽ JSEM TO VZDAVALA JSEM PO OPERACI A MAM PORIŽE ALE STAL DOUFAM V LEPŠI ČAS

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *