Bradavice - Verrucae - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2008 20:02 - Eliška

Měla jsem několik let drobné virové bradavice na obou rukách, resp. na vnějších stranách dlaní a prstů.

Vůbec jsem se jich nemohla zbavit.

Mořilajsem je vším možným, lápisem, laštovičníkem, Verrumalem, vždy mi to pomohlo jen tak na chvíli, ale v okamžiku jak jsem je přestala potírat, se mi opět hojně objevovaly.

Nakonec jsem se tedy rozhodla že si je nechám vypálit na kožním.

Bylo to takhle začátkem týdne,kdy jsem si domluvila termín výkonu se sestřičkou na zmiňované kožní ambulanci.Ten termín byl již ten samý týden-v pátek.

Najednou asi za 2 dny- ve středu- nevěřím svým očím-bradavice zmizely.Zdá se že na dobro.Od té doby uplynulo asi 5 let a neobjevily se.

Kéž by takto mizely všechny nemoci.

reagovat 23.2.2008 10:27 - holub z nosu

....je to strašnéé....

reagovat 27.2.2008 13:26 - Anna

Bradavice se mi udělala asi před pul rokem,neustále se zvětšovala a na povrchu se dělala jakoby zrohovatělá kůžička.Nejhorší je to kulhání,protože jak to bolí tak chodím jak milovaný Angeliky.A když se začali dělat další na patě tak to už bylo moc...Dnes jsem byla poprvé na vypalování.Předtím mi to škrábali nějakou lžící,neříkam že to nebolelo ale dá se to vydržet.Za 3 týdny jdu zas a dostala jsem roztok Verrumal

reagovat 27.2.2008 13:27 - Anna

Bradavice se mi udělala asi před pul rokem,neustále se zvětšovala a na povrchu se dělala jakoby zrohovatělá kůžička.Nejhorší je to kulhání,protože jak to bolí tak chodím jak milovaný Angeliky.A když se začali dělat další na patě tak to už bylo moc...Dnes jsem byla poprvé na vypalování.Předtím mi to škrábali nějakou lžící,neříkam že to nebolelo ale dá se to vydržet.Za 3 týdny jdu zas a dostala jsem roztok Verrumal

reagovat 29.2.2008 19:37 - Mirisek

Bradavice se mi začaly objevovat asi před 5 lety. Vypalování jsem se bála, takže jsem zkoušela všechno možný, co mi dali v lékárně. A pak mi táta poradil, abych si vzala obyčejnou tužku, stoupla si na křižovatku a bradavici 3krát objela proti směru hodinových ručiček. Když člověk věří, že to pomůže, měla by bradavice do 3 týdnů zmizet. Mě se to podařilo 2krát. A znám ještě další lidi, kterým to pomohlo...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.7.2011 10:40 - Hana

už rok mám na bou nohou...

Dobrý den také mám ten samý problém včera jsem už se rozhodla a šla na vypálení podmražení dusíkem bála jsem se jak mala holka čerta a když mi dělaly první tak to jen zastudělo a ta druhá už byla horší jako by se spálila je to pocit chladívého pálení bolest ale určitě né žádná nechá se to vydržet pak mi lékařka nasadila verumal a homeopatika ty staly v lekárně asi cca 2x 70 kč tak že doporučuji Hanka

reagovat 13.12.2011 21:46 - Bohunka

Mám doma lahvičku Verrumalu, chybí asi třetina, exp. leden 2013. Už mi k ničemu není takže ráda odprodám za cenu 60 Kč.další info:bohuli@atlas.cz

reagovat 27.3.2012 22:49 - Honza

Jelikož jsem si slíbil, že pokud se mi podaří se zbavit bradavic, napíšu zde taky návod jak na to, jako malý "revanč" za to, že jsem zde taky čerpal inspiraci :)

Nejdřív k problému:

Asi před zhruba 5ti lety se mi objevili na chodidle ojedinělé bradavice na levé noze. První zhruba pod "prsteníčkem" na nášlapném místě. Poté ještě pár hlavně na patě. Jelikož jsem se dočetl, že bradavice sem tam zmizí po čase samy od sebe, tak jsem je de fakto nijak neléčil. Párkrát jsem aplikoval Verumal a kašlal na to. To jsem ale situaci fatálně podcenil. Jak léta běžely a moje nečinnost přetrvávala dostalo se to do stádia, kdy jsem měl na patě levé nohy 2 útvary ( jeden cca 4x2 centimetry a druhý vedle o něco menší) tvořící souvislou vrstvu bradavic. Dále tu první, velkou a hlubokou pod prsteníčkem a ještě místy další. Poté se to objevilo i na pravé noze mezi palcem a ukazováčkem( to byli cca 3 hlubší bradavice tvořící vrstvu cca 2x1 cm). Popisuji to, aby jste si udělali obrázek o tom, jak "vážné to bylo" a že léčba, kterou jsem použil opravdu zabrala :) Takže jsem se donutil jít ke kožnímu. Ten mi samozřejmě předepsal lékařský evergreen v podobě dávek tekutého dusíku (u něj v ordinaci aplikován v podobě láhve podobné té na výrobu šlehačky a tryskou stříkán na postižené místa). To jsem dodržoval poměrně pravidelně 1x týdně zhruba půl roku v kuse. Bez výsledku-pokud nepočítám velmi bolestivou chůzi. Tak mi k tomu poté přidal homeopatickou léčbu (později popíšu). Ovšem také bez úspěchu. Naopak bych řekl, že se situace zhoršila. Tak jsem postupně na obojí rezignoval a smířil se s tím, že už můj stav zůstane neměnný. Ovšem těsně před vánoci se ve mně něco pohnulo. Sedl jsem k netu a rozhodnul jsem se, že zkusím každou "schůdnou" i méně obvyklou metodu. Vypalování jsem už absolvovat nechtěl. Dále tedy popíšu, co jsem na to nasadil (popíšu vše, protože sám vlastně nevím, co zabralo...a nebo jestli to funguje, když se to aplikuje najednou.

1) Nasadil jsem opět homeopatika - je to individuální, ale u mě to bylo Antimonium Curudum 5ch 3 pilulky večer každý den a Thuya occidentalis 30ch 10 pilulek co 14 dní. Předesílám, že homeopatika se předepisujou po konzultaci, aby byly co nejůčinější (jsou na míru)

2) Urinoterapie (Osobně si myslím, že toto pomohlo nejvíc)
Každé ráno, ale opravdu pravidelně jsem ranní močí hadříkem potřel postižená místa a nechal zaschnout. Pak obléknul ponožku a šel normálně do práce. Zhruba po 14 dnech až 3 týdnech se dostavili účinky v podobě toho, že plochy bradavic začaly černat, nebo spíš byly tmavě modré - první posun kupředu.

3) Tablety Hlívy ústřičné ( já mám GS Hlíva Forte 4800)
1 tableta denně po jídle. To to jsem taky dodržel pravidelně.

4) Propolis

objednal jsem si z fy www.pleva.cz surový propolis a propolisové kapky.
Aby mně nemrzelo poštovné, tak jsem ještě přidal kilovku medu a už mě to tak netrápilo, protože ten propolis i kapky samy osobě vychází na 70 kč/položka a poštovné okolo 100 Kč.
Propolisovýma kapkama jsem navlhčil tampon a večer potíral postižená místa (nijak pravidelně, ale vždy tak 3x týdně)
Surový propolis jsem užíval tak, že jsem si trochu nabral na konec lžičky ( za který se ta lžička drží) nahřál zapalovačem, dokud se nerozpustil do ani né moc tekuté, ani né moc husté hmoty (cca 4 vteřiny) a na 2-3 vytipované bradavice nanesl. Po zatuhnutí přelepil omyvatelnou náplastí a normálně chodil. Toto jsem dělal zhruba 1-2 krát týdně, ale nijak pravidelně. Náplast nikdy nevydržela více než 24 hodin na svém místě, protože se při chůzi prostě sundá.

Je to zhruba tedy 3 měsíce, kdy jsem toto začal praktikovat a výsledek je takový, že plochy bradavic na patě skoro zcela zmizely ( nebo spíš úplně - zůstala jen místy zrohovatělá kůže). Ostatní bradavice už zmizely také. Ta co se mi objevila první pod prsteníčkem už pomalu také mizí - vylezla na povrch (byla zašlapaná v kůži) a viditelně mizí. Na druhé noze je výsledek stejný. Bradavice se postupně zmenšujou a už jseou de fakto nepatrné.

Ovšem pokračuju dál v tom stejném režimu, dokud se toho nezbavím úplně. Nikdy bych nedoufal, že postup bude tak rychlý bez absence lékařské péče.

Každému na toto onemocnění zabírá něco jiného a já jsem chtěl jen přispět do mlýna radou, kterou bych ostatním něják pomohl.

Pokud budete mít nějáký dotaz klidně se mi ozvěte na e-mail bandito@seznam.cz

Tak úspěšnou léčbu přeju všem :)

reagovat 28.3.2012 14:43 - David

Vy s těma bradavicema naděláte. Stačí pájka na lepení letadýlek. Na větší bradavice pořádně ostré nůžky. Je to za darmo a hned.

reagovat 4.4.2012 21:41 - janča

Vy s těma bradavicema...

Nad pájkou jsem také uvažovala, je to dle mého podobné jako když to na kožním pálí elektrokoagulátorem. Poradil by někdo, jestli existuje pájka s nerez koncem a na kolik stupňů by se měla zahřívat?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *