bolestivě se zvětšující klouby prstů u rukou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2006 09:29 - Eva Petitová

Chtěla bych konzultovat svůj problém. Náhle se mi začaly zvětšovat koulby mezi prvním a druhým článkem prostředníčku a ukazováčku na obou rukách. Prsty mám celkově oteklé a bolestivé. Čeho to může být problém a co s tím mohu dělat. nejen že to bolí, ale také to nevypadá dobře. Děkuji za radu.'

reagovat 20.4.2006 08:30 - Dana

Pravděpodobně tam probíhá zánět-zajděte k lékaři mohla by to být revmatoidní artritida'

reagovat 20.4.2006 15:18 - Viki

Evo, souhlasím s Danou, buď RA nebo artroza. Obojí je bolestivé a deformuje klouby. RA většinou bolí symetricky na obou rukou, nohou atd. a je to závažnější onemocnění ve smyslu prognózy, protože jde o vážné systémové autoimunitní onemocnění.

Je nesmírně důležité mít dobrého revmatologa, který zvolí vhodnou léčbu, zpomalující destrukční procesy.

Rozhodně s tím začni něco dělat.'

reagovat 20.4.2006 16:23 - lenka

Prosim take o radu.Vykloubila jsem si malicek,ktery mi v nemocnici rovnali...Je to vic nez 3 mesice a porad to boli a nemohu malicek v kloubu ohybat(nebo jen obtizne).

Jak dlouho se vykloubeni hoji,nebo je to uz trvaly stav??

reagovat 20.4.2006 20:07 - Helena

Evo, dělal Vám někdo vyšetření na dnu? Manžel měl jednou dnový záchvat v kloubu u palce na ruce. Po půl roce diety s omezením byly testy v pořádku, ale tehdy si užil.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.9.2014 16:17 - Jonáš

Banda děsnejch hypochondrů...

Chudáčku

reagovat 29.10.2014 06:40 - Roman

Také jsem trpěl bolestmi drobných kloubů a to především na rukou, nejspíše z důvodu sedavého zaměstnání. Řešil jsem to obyčejným ibalginem a ze začátku byl fakt super, později jsem musel přidávat obklady, vždy když jsem přišel z práce. Po nějaké době už nezabíralo ani jedno. A zhruba od září minulého roku jsem si začal a ty nesnesitelné bolesti vyřizovat důchod. Znáte, ale naší republiku než něco vyřídíte, to se dřív tudy požene tsunami. Během vyřizování jsem našel prášky Enzycol je to asi tak o července. Začal jsem je pravidelně užívat po dobu 3 měsíců a nyní mám klid. Prášky jsem dobral asi tak před 3 týdny a bolest se od té doby neobjevila zpět. Důchod už si nevyřizuji, ale chodím zpět do práce jako dříve. Jen si říkám, kde je chyba v našem lékařství, které neví, jak má pomoci nebo v úřadech, které mají hodně času. Zatím to dopadlo dobře, ale jsem zvědav, co by se dělo, kdybych Enzycol nezačal užívat.

reagovat 26.3.2015 09:56 - Michael

Dobrý den, já osobně měl problém, kdy mne bolely klouby a to nejen po těžké práci, ale neustále. Zkoušel jsem i doplňky stravy a masti a bez větších úspěchů. Nakonec mně někdo poradil, ať hledám příčiny svých problémů. Nechal jsem se neochotně přemluvit na změnu svého jídelníčku, vhodné cvičení a problémy z větší části ustoupily. Informace jsem čerpal z různých zdrojů, někdy jsem našel i protichůdné informace. Naštěstí zdrojů je dost, například http://bolesttela.cz/bolesti-kloubu/ Ale každý člověk je jedinečný a co pomohlo mě, nemusí pomoct každému.

reagovat 30.11.2016 12:12 - agáta

v noc mám brnění obou rukou především prstů ukazovák pr.ruky mi opuchá i prsteníček levé ruky mám cukrovku

reagovat 24.6.2017 00:09 - Matějková Helena

Jsem ročník 34 a to už nad vámi všichni mávnou rukou a řeknou - stáří a nemoci. Nasbírala jsem jich dost, hlavně je soubor autoimunitních onemocnění. Pořád jsem vše nějak zvládala, až začaly velké bolesti drobných prstů u nohou a tak bolestí nemohu ani moc chodit, což je pro pohyblivou ženskou hrůza. Mám úplně propadlou klenbu, haluxy a páteř taky špatnou.Snažila jsem se, teď se bojím, že skončím jako ležák. Toto vše se mi stalo až v posledních letech, na reumatologii jsem nešla, mám pravidelně internu. V r.2010 mi zemřel jeden syn, takže jsem mu věnovala starost, pak jsem byla i na operaci štítné žlázy, pak čípku, aniž bych kdykoliv gyndu potřebovala. Dnes mi v lékárně řekli, že bych mohla zkusil marihuanovou mast, ale ne z lékárny, ta je slabá. Nevím kde bych co sehnala. Mohl by mi někdo poradit co na ty bolesti hlavně prstů u nohou, abych mohla bez bolesti chodit, aspoň než nakoupím? O dalších potížích nemluvím, jeden prosím, ví někdo nějakou radu? A díky za pochopení. Kdybych mohla chodit bez tak velké bolesti, oběhla bych kde co.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *