Bolesti nad hrudnikem..

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.12.2005 21:24 - 206

Mam uz delsi dobu bolesti nad hrudnikem...nekdy se mi tezko dycha,nemuzu popadnout dech,a taky mne nekdy boli kdyz dycham...z ceho to muze byt? muze to byt i ze stresu?

reagovat 21.12.2005 22:08 - Gypsi

Může to být od všeho možného. Nemáš také náhodou někdy pocity jakoby pálení žáhy? Klidně by to mohla být angina pektoris. Navštiv s tím ale hned lékaře, já jsem otálel a moc nechybělo abych psal ze záhrobí.

reagovat 21.12.2005 22:15 - lucík

jo a to si poznal jen ztoho že se ti špatně dýchalo a jakoby pálila žáha že si měl ang.pektoris??? žádný teploty nic??

reagovat 21.12.2005 22:33 - Gypsi

Pocit pálení žáhy, dušnost, jedlá soda nepomá. Někdy arytmie. Mírné (tenkrát zatím) bolesti na hrudníku, spíše jen takový tlak. Kouřil jsem, a myslel že je to z cigaret. Pak přišel zaplaťpánbůh jen lehčí infarkt a spravily to 2 stenty v srdci.

reagovat 21.12.2005 22:55 - lucík

tk hlavně že to dobře dopadlo.já mám něco podobnýho ale z nervů jsem hodně ve stresech a tyhle pocity mám.a bolesti na hrudi mám taky ale mě to dělá krční páteř.snad, tlak mám pořád dobrej dost často mi hi měřej.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.12.2005 23:06 - Gypsi

Anno, tvůj manžel je velice lehkomyslný. Infarkt jsem prodělal ve 47 letech a měl jsem kliku, že byl lehký. Ne každý ho totiž přežije a už vůbec ne v tak relativně dobrém stavu jako já. Tlak 160/100 je, myslím si, opravdu rizikový.

Já dokonce došel pěšky!! na středisko pomaličku jako starý důchodce a odpočíval jsem cestou na každé lavičce. Tam mi udělali EKG a od té chvíle jsem nesměl udělat ani krok. Dostal jsem nitroglycerín, přijela pro jistotu koronárka a okamžitě jsem jel do Krčské nemocnice. Tam jsem byl dva dny na kapačkách, prý ředění krve, sražení tlaku a co já vím. Pak jsem šel katetrizaci. Tam mi zjistili dvě docela kriticky zůžená místa v srdci. Řekli mi, že mě musí léky připravit, což bude trvat další 2 dny a pak že mi dají do srdce stenty (ne stend, tak se tomu neříká).

Tomu zákroku se říká angioplastika. Dá se laicky říci, že je to jako kdyby ti vsunuli do cévky v srdci na vlasovém drátku takovou bužírku (stent) s balónkem uvnitř. V tom zůženém místě ten balonek nafouknou, ta bužírka se roztáhne, oni ten balonek nechají splasknout a vytáhnou. Ten stent už zůstane roztažený a přívod krve do srdce je již obnovený. Našel jsem ti o tom povídání na "http://www.ordinace.cz/article.php?articleId=12733&full=1"

Jinak samozřejmě pokud si dáš do Google vyhledat heslo Angioplastika, najdeš tyto a podobné stránky sama.

Chtěl bych tě na něco upozornit. Já se toho bál a mohu ti říci, že zubař je daleko horší, než katetrizace. Málokdo ví, že žíly a cévy uvnitř v těle nemají nervové zakončení. Člověk absolutně nic necítí. Jediné co jsem měl, tak velkou modřinu, protože jsem se hýbal když jsem nesměl. Dej tohle manželovi přečíst, ať se nebojí, zubař je opravdu horší.

Já když jsem tam byl na stole a viděl jsem na obrazovce (nechali mě dívat, protože jsem řekl, že mě to zajímá), jak se mi ten lékař hrabe v srdci a doslova mi zachraňuje život, říkal jsem si 50 tisíc měsíčně je málo pro tyto výkony. Dělám v podniku, kde opravdu hodně lidí bere 100 tisíc a víc. Ani jeden si je proti těm doktorům nezaslouží.

reagovat 23.12.2005 13:58 - anna

Ahoj Gypsi!
Děkuju ti za vyčerpávající odpověď.
Máš pravdu, manžel lehkovážný je, nejenom k sobě, ale v životě tak vůbec. Ale naproti té jeho lehkovážnosti se poslední roky hodně stresuje, a nejen sebe, ale i ostatní členy rodiny. Neumí žít v pohodě, pořád se někam žene, spěchá, čímž stresuje i mě.
Dívala jsem se na ten odkaz, co jsi mi doporučil, souhlasím s tebou, že někteří doktoři by zasloužili daleko vyšší platy, například kardiochirurgové. Až bude manžel trochu v klídku, dám mu článek přečíst, dnes raději ne.
On neustále říká, že dostane infarkt, ale na druhou stranu nic proti tomu nedělá - neumí aktivně odpočívat, když už, tak leží přejedený u televize, má málo pohybu, jí nezdravě, má rovněž vysoký cholesterol. Mám skutečně obavy o jeho zdraví, ale současně mám i vztek, že se ke svému zdraví takhle chová, že nemá čas zajít k doktorovi, přitom ten čas by samozřejmě měl, ale věnuje ho něčemu jinému. Asi si nechce připustit, že infarkt může dostat i relativně mladý člověk.
Přeju ti krásné svátky a hodně zdraví do nového roku!

reagovat 23.12.2005 14:10 - Gypsi

Anno, řekni manželovi, že má jenom toto jedno své tělo a další už mít nebude. Tak ať něco dělá. Jenže my chlapi máme tendenci podceňovat péči o svoje zdraví. Já jsem se také začal chovat jinal až po infarktu.

Také ti přeji hezké svátky, jakožto i všem ostatním, kdo to bude číst.

reagovat 11.12.2006 16:10 - Jana

Ahoj prosím mužete mi napsat zda je Amplatzerova okluderu to stejné co angioplastika? Děkuji Jana

reagovat 21.12.2006 19:35 - stela

joj tlak na hrudi a bolest nebo slabost v leve ruce je spatne znameni... at si stim nezahrava. hodne stesti..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *