Bolest zubu i po umrtvení nervů?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2007 16:57 - tyres

Ahoj, můžete mi někdo poradit? Zubař mě zbavil nervů v zubu, bylo mi sděleno, že bude zub možná citlivý, ale ne moc.
Moc jsem to neřešila, i když mi vrtalo hlavou, jak může být zub citlivý, když je zbaven nervů? Jistě to tak bude, jen se v tom sama nevyznám.
Zub mě opravdu začal bolet, ale hodila jsem to za hlavu s tím, že to přejde. Teď už je to pátý den a zub stále bolí - v kuse.
Není to bolest příliš silná, ale zato neustálá, což je mi snad ještě nepříjemnější. Zvlášť, když kousám nebo jím horké jídlo, zub bolí nejvíce.
Ráno vstávám a cítím bolest. Takže beru prášky, pomáhají jen na chvíli. Neví tady někdo, jak je to s tím, když se zub zbaví nervů?
Může zub i poté bolet? A jak dlouho? Děkuju moc.'

reagovat 12.2.2007 18:42 - O.

Zabrousila jsem na tento příspěvek a můžu jen za sebe říct, že od té doby, kdy mi vyndali ze zubu nerv, mě při kousání bolí (a je to víc jak 10 let). Takže tomu taky nerozumím, když by měl být mrtvý. Tak nevím, jestli jsem svým poznatkem potěšila.'

reagovat 12.2.2007 20:17 - monika

taky to tak mám. Bohužel mi začala i dáseň pod zubem občas otýkat, takže příští týden mi ho budou trhat.'

reagovat 13.2.2007 14:46 - tyres

Ou. :-( Žeby tedy chyba lékaře? Nějaký nervík tam ještě mohl zůstat... Jinak si to nedovedu už vysvětlit.'

reagovat 13.2.2007 15:11 - Panda

Mám obdobnou zkušenost. Na zaplnění umrtveného zubu jsem byla na začátku ledna t.r.. Měla jsem nedobrý pocit uz při čištění jednoho kanálku, do kterého se lékařka špatně dostávala. Navíc mne vždy propíchla do dásně, že to krvácelo. Použitím kysličníku krvácení "zastavila" a hned plnila. Zprvu jsem asi necelé 3 týdny měla pocit, že je vše vpořádku (tak jsem se k pocitům při ošetření nevracela), ale potom zub začal pobolívat ne moc, ale tak, že jsem na něj raději ani nekousala. Kdybych nepoužila homeopatika na akutní potíže zubů, asi bych už lékařku musela navštívit. Ale stejně cítím, že to není ono, zub je některé dny více či méně citlivý. Použila jsem Pyrogenium 5 CH a Mercurius solubilis 5 CH, pokud v zubu tepe je možno použít Belladonu 5 CH - od každého homeopatika vycucat kuličku několikrát za den, s ústupem potíží brát třeba jen 1x denně.Má někdo zkušenost, že jde takto již zaplněný zub ještě otevřít a dočistit některý z kořenů??'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.12.2015 21:43 - Karel

Prevence je samozřejmá.To,že někteří lidé na svůj chrup kašlou je věc známá.A v tomto případě neplatí výmluvy typu já na to nemám což je nehorázná blbost.Druhá věc je úroven dentistů a jejich vybavení.Tristní.

reagovat 4.1.2016 09:16 - Daniela Ká.

Umrtvený zub může mít...

mrtvý zub a neúplně zaplněné kanálky - po necelém roce bylo přeléčeno ATB, ale čas od času prudká bolest na horké. Zabírá česnek a hřebíček, pravidelně kloktat ústní vodu..lékař mi nechce provést extrakci, s tím, že můžu s tímto i klidně 10 let vydržet, doufám, že má pravdu...ale před každou cestou do zahraničí mám obavy...mám věřit svému stomatologovi?děkuji za názory

reagovat 4.1.2016 16:31 - t.n.

Já takový pochybný zub 6tku mám asi 4-5 let a už bych ho nechala raději vytrhnout.

reagovat 2.5.2016 15:46 - Simka

Mam takovy problem zubar mi sice osetril zub od kazu a zaplnil ale do mesice prudka bolest, brneni cele spodni celisti a bolest hlavy, trvalo to dva tydny nez mi na pohotovosti vytrhaly nervy ale uz treti den po tom mam stale brneni cele dolni celisti a tepe mi v tom hrozne, zubarka rekla ze budu mit klid ale neman, mam stale horecky a uz to je nesnesitelne, ten mrtvy zub se asi bude muset vytrhnout ze

reagovat 22.8.2016 09:23 - ditasa

Mam takovy problem zubar mi...

Pěkný den, já měla stejné problémy. Zubař, ke kterému jsem chodila dříve, mi čistil kanálky u pětky vlevo dole. Jenže i nadále jsem měla neustálé bodavé bolesti. Přešla jsem k zubní klinice Schill Dental Clinic. Tam mi zub spravili a nyní je již vše v pořádku, takže trhání neni hned třeba, zkuste jiného zubaře.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *