Bolest trojklanného nervu lze léčit chirurgicky - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.1.2007 21:12 - ing Olga Janíčková

Můj bratr(78let)trpí několik let bolestmi TN, v posledním období tak úpornými a trýznivými,že už opravdu ztrácí chuť žít. Je odhodlán podstoupit chirurgický zákrok, kterého se dříve obával. Vážený pane doktore, můžete se ho ujmout ? Předem velký dík za pomoc.

reagovat 15.1.2007 21:13 - ing Olga Janíčková

Pardon, moje adresa: olga"telegram.cz

Děkuji.

reagovat 23.1.2007 18:16 - Taťána Sedláková

Vážený pane doktore, při stomatologické operaci mi byl "ubroušen" výstup trojklanného nervu. Mám velké bolesti a nemohu najít pmoc. Mám 12ti letého syna po transpantaci kostní dřeně a potřebuje moji péči. Prosím, dokázal byste mi pomoci? Děkuji za odpověď. Moje adresa je TatanaSedlakova"seznam.cz

Děkuji.

reagovat 8.3.2007 19:55 - Slávka

Zrovna teď procházím tímto obdobím a chtěla bych k příspěvku co se potíží týče, dodat ještě tohle, přestože u každého pacienta se bolest projevuje jinak. Bolest nastupuje plíživě, nejprve na spodní čelisti a pak na horní a intenzita bolesti se stupňuje. Z té opět přechází na dolní čelist a obráceně. Není možné se dotknout jazykem dásní, neboť opravdu bolí celá polovina uvnitř úst. Dokonce je to až štiplavá bolest. Při smrkání, předklonu hlavy apod. mám pocit, jako by se mi nad zubama v místech kořenů přelévaly nějaké kuličky. Pak se to celé táhne až k uchu a od něj na kost pod okem, bolí uzliny na krku, taktéž čelo a zrudnutí vnější kůže v těchto místech, jako by s horečkou. Podle toho jak se bolest stuňuje, věřím, že se najdou i lidé, kteří by byli schopni trápení ukončit sebevraždou. To pak má člověk hrůzu se nadechnout, promluvit i polykat. Léky ani solux moc nezabírájí. Po tramalu mi bylo akorát nevolno a pocit motanice. Kupodivu na chvíli zabral paralen a mačkání bolestivých bodů na tváři. Vyšetření u zubaře a na ORL bez nálezu. Dostala jsem doporučení na neurologii, kde ovšem termín objednání k vyšetření trvá několik týdnů. Nejhorší je na tom to, že lékaři si pscienta přehazují jako horkou bramboru. Kde tedy hledat pomoc.

Bylo by přínosem, kdy by se o své poznatky o této problematice podělili ostatní pacienti.

reagovat 26.7.2007 20:25 - Jirina

Dobrý den pane doktore, moje tchýně žije již dva roky v neustalých bolestech trojklanného nervu. Přesvědčujeme jí o operaci, ale nedá si říct. Pravděpodobně se bojí, zda by nezustala po zákroku ochrnutá na půlku tváře. Děkuji velmi za odpověd.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2011 20:22 - paat@volny.cz

TN mne trápil mnoho let. Neurologie, zubařské zákroky, spousta vyšetření a žádná pomoc. Pak jsem zkusil akupunkturu. Ta mi pomohla a mám již asi 15 let od TN pokoj! Zkuste to, snad to pomůže alespoň někomu!

reagovat 19.8.2011 22:01 - J.

Dobrý den, před 3 dny mi...

Máte zánět v dásni pod zubem. Stejně půjde ven. Netrapte se zbytečně. Už se mi to stalo několikrát.

reagovat 11.1.2012 11:04 - Nikola

Mám často hrozné bolesti trojklanného nervu co to může být

reagovat 1.4.2014 22:58 - Dáda

Pozor na záměnu!

Před 5...

ZUBY NEBO ZANET NERVU? NENECHTE SI VYTRHAT NEBO UMRTVIT ZUBY ZBYTECNE!
Pokud 'Vám v puse nic nenajdou a bolesti přetrvávají, na nic nečekejte, netrapte se, protože normální analgetika, ani Aulin na předpis, Vám nemusí ani trochu pomoct - utíkejte na neurologii!
Po extrakci 3 osmiček, jsem měla problémy se spodní, udělal se mi tam zánět, asi týden jsem trávila běháním po zubních, pohotovosti, každá minuta pro mě byla peklo, všichni mi jen říkali, že to je od těch ran, já jsem si v zoufalosti z bolesti nechala odvrtat sedmičku nakonec i na pohotovosti umrtvit, ale úleva nepřišla. Chtěla jsem si nechat vyšetřit další zuby - jestli není zánět nahoře, protože se střídala bolest nahoře a dole, nakonec mi ale ošetřili tu ránu po zubu a když jsem si vyčerpaná a skoro omdlévající bolestí po x dnech trápení zavolala sanitku, stejně mě jen píchli něco na boelst a poslali na stomatochirurgii, kde mi nic neporadili a ješětě řekli ,že možná by to pak chtělo I SEDMICKU VYTRHNOUT?! Nakonec jsem se dozvěděla, že by to mohl být nerv, protože to byl velký zásah to trhání a na rentgenu bylo vidět, že nerv vedl přímo pod vytržený zub -vyčekala jsem si tedy 3 hodiny na neurologii ve Střešovicích, kde mi to potvrdili, že mohlo dojít k poškození a vzruchům -> dostala jsem NEurontin a pro případy velkých bolestí Foxis. Už jsem si vzala Neurontin, do toho mám ještě vyčištěnou a zašitou ránu po té osmičce, kde zánět byl, a asi po týdnu neuvěřitelných bolestí zas dokážu normálně existovat a žít.

Nevím, jak to bude dál, ale opravdu si dejte pozor, ať si jako já nenecháte ZBYTECNE TRHAT ZUBY NEBO JE UMRTVOVAT, když problém může být v nervu. Bohužel i doktoři jsou jenom lidi, nemůžou hned všechno vědět, ale přece jen by měli na zubním trochu myslet i na toto, když jsou ty obtíže tak časté a propojení a měli by pacientům, co tam s takovými bolestmi přichází, poradit neurologické vyšetření apod.

reagovat 12.4.2016 23:38 - Jana Likova

Zrovna teď procházím...

Trpim jak kun a bojim se jit na zakrok s TN. je tato operace ucinna a jake mate zkusenosti po operaci. DEKUJI

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *