BOJÍM SE SAMA SEBE :-(

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2004 08:45 - a.ch.j.o

:-( jak začít? Asi tím co momentálně prožívám.Příšerná tíseň.Vybavím si jistou myšlenku, která příjde nevím odkud,je zlá,strašně zlá,bráním se,ale je to silnější.Nevyplývá z toho,že jsem schopná své myšlenky uskutečnit,to každopádně ne, ale už to, že mě něco takového napadne,je pro mě utrpením.Bojím se sama sebe, nevím kdo jsem, nevím jaká jsem.Co to je a proč to tak je?Ovlivňuje mě okolní svět,ve kterém je čím dál více násilí?Pak asi přichází ta myšlenka,v čem se od těch lidí,kteří ubližují, liším,co když máme každý v sobě tu samou dávku nenávisti :-( ach jo,co je to se mnou.

reagovat 8.3.2004 09:13 - Abby

Nelekej se.V každém se občas objeví špatné myšlenky.Velké plus je,že tu špatnou myšlenku vnímáš a víš,že je špatná.Pokus se rozebrat,proč tě napadá.Pokud se jedná o něco v souvislosti s určitým člověkem,prober si,jaký máš k němu vztah,jaký on k tobě,zda ti ubližuje,co porti tomu můžeš dělat.Ne násilím,ale činy.Nevím co konkrétně tě napadá..víš,že to co tě napadá nechceš! Takže zkus tu zlou myšlenku přetvořit na jinou.Co bys tím získala?Víš,že jsi dobrá,nechceš něco takového dopustit.Určitě tě ale něco tíží..popřemýšlej o své situaci.Hlavně nedělej,co nechceš.Jsi báječná bytost a máš sílu rozdávat lásku,jsi na dobré cestě,když o sobě tak přemýšlíš.

reagovat 8.3.2004 09:34 - katae

Nemusí to být pouze psychické. Je možné, že trpíš stresem nebo depresí (t.j. chemická porucha organismu). Pokud je to lehčí forma, zkus si koupit BYLINNÝ ČAJ na nervy (jsou v lékárnách různé druhy, dobrý je, myslím, Homér - ale tím názvem si nejsem jistá). Ten čaj musíš pít prostě pořád, vař si jej doma i v práci (nebo do termosky). Předjaří je na podobné stavy jak dělané. Taky doporučuju přísun VITAMÍNŮ a přemluv se k procházkám v každém počasí. Doplňuj stravu o PIVOVARSKÉ KVASNICE (ve formě, která Ti bude vyhovovat - v lékárnách mají velký výběr).
Mám s tím vlastní zkušenosti. Ozvi se, jak na tom jsi, není dobré zůstávat úplně bez kontaktu s lidma, kteří o Tvých problémech ví. Hodně štěstí.

reagovat 8.3.2004 10:28 - a.ch.j.o

nelekej se? :-)Ale já se bojím,těžko popsat to, co se mi honí v hlavě, stydím se to napsat, protože by bylo snadné mě odsoudit i já sama se za to odsuzuji. Je to pro mě nové a nepochopitelné.Mám trochu těžší období (odloučení od někoho mi moc blízkého - ne smrt. Taky tu bylo něco o tom, rozebrat tu myšlenku. Snažím se o to, ale tím je to ještě horší, nejsem schopná si vysvětlit, jak mě vůbec něco takového může napadnout.

reagovat 8.3.2004 11:14 - Abby

Těžko ti radit..odloučení od někoho moc milého je bolavé,znám to a prožívám něco podobného.Každá myšlenka má nějaký důvod..Souvisí to u tebe s tím odloučením?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2013 19:19 - ef

mám taky to stejné a vím proč to je.Objevuje se to u lidí, kteří chtějí mít naprostou jistotu ve všem a nesnesou pochybnosti...a když se ta pochybnost ukáže,tak nad tím přemýšlíme tak dlouho, dokud si neřeknem: Tak teď už vím 100%, jak to je.Mám taky hnusný myšlenky,týkají se širokého množství.Nedávno mě třeba napadlo:Co kdybych zničeho nic zapomněla dýchat-jakože bych zapomněla zapojit ty správné části těla-svaly,orgány...nikdy mě to nenapadlo a pak najednou to přišlo,je to až směšný, protože dýchání člověk zapomenout nemůže,ale občas se toho trochu bojím.Spíš si myslim, že za to může nějaká forma deprese,když třeba nevidí člověk smysl života,vnímá zlo...přemýšlí,dumá....a pak se to s ním veze.Pravda je ta-že prášky mohou fakt dost pomoci,ale není to zarušeno.Vím,že když se zlepší nálada, myšlenky zmizí,nebo alespon vám v tu dobu přijdou naprosto směšné.

reagovat 6.5.2015 19:28 - petra

mám taky to stejné a vím...

Jak dlouho brat prasky?

reagovat 7.5.2015 08:48 - Jirka

Ahoj,problém má jméno OCD.
Odkazuji na tuto stránku,snad nekomu pomuze pochopit sebe (nebo i jiné):
opsychologii.cz/clanek/47-vtirave-myslenky-ktere-dokazi-znicit-bezny-zivot/

reagovat 7.10.2016 23:12 - Sára Lili

jak začít ?? hodně často se mi stává to, že nechápu své reakce a to jak se chovám. Ani neznám to monstrum , co se ve mě teď často objevuje...dřív jsem byla usměvavá ,ŠŤASTNÁ a vcelku hodná holka. Teď jsem spíše agresivní, zatáhlá , strašně negativní a pesimistická osoba,kterou vůbec neznám. Nejsem to já... co se to děje ?? Občas se popravdě bojím i sama sebe... a toho co udělám:((

reagovat 8.10.2016 08:57 - Renata

jak začít ?? hodně často...

A kolik ti je let Sáro? Neprocházíš nějakou hormonlní proměnou? Nebo též může na psychiku mít vliv nějaké onemocnění - např. oslabená játra způsobují často gresivní, výbušné chování.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *