Bojím se jít k zubaři

Archiv příspěvků

reagovat 13.1.2018 07:17 - Any

Já jdu k zubaři 13 února a strašně se bojím. Mam jeden zub špatny ale jen trošku to vím ale bojím se že mi nedá injekcí kdyby mi ho vrtal. Pokud je první asi mi ho vytrhne. Toho se nebojím už jsem to zažila protože mi dal injekci a nic sem necitila. Uspávají vás zubaři když se vrtá? Prosím pomoc

reagovat 1.2.2018 12:55 - ditasa

Můj problém je opravdu...

Sama jsem měla šílenou fobii ze zubaře, do zubařského křesla mě dostaly jedině šílené bolesti a preventivkám jsem se vyhýbala obloukem. Nicméně před pár měsíci jsem pod tlakem kamarádky přešla na novou kliniku Schill Dental v Praze, kde se mnou personál jednal opravdu v rukavičkách tak, že ze mě strach po první návštěvě téměř opadl. Veškeré zákroky mi pan zubař důkldně vysvětlil a všechno bylo naprosto bez bolesti! Přístí návštěva už pro mě nebude takový strašák, ale běžná věc... :-)

reagovat 1.2.2018 13:50 - NAS SVET

Mě třeba vrtání nevadí,ale mám fobii z tamponu,všelijak umístěných v puse,a nesnáším když mi dělají otisky,to se musím moc přemáhat,mám strach že se s tím udusím,nevím jak se toho zbavit.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 1.2.2018 14:49 - Steve

Jo já taky ... Ale když bolí zub, tak jdu radši zubaře přetrpět aby mne té hnusné a otravné bolesti zbavil protože není nad nebolavé zuby.

reagovat 1.2.2018 20:12 - pecnenec

Ten strach ze zubaře je různorodý - záleží na tom, s čím tam konkrétně jdu. Když mám kaz na mrtvém zubu, vím, že mě to bolet nebude, když mi do něj bude vrtat. Tak jsem v klidu. Něco jiného je, když k zubaři jdu se zánětem, to mám bobky v kalhotech. Můj zubař mi v případě zánětu v zubu nabídne tři varianty : 1) je-li zub plněný (plněné kořenové kanálky) a pod zubem mi zjistí na rentgenu zánět, napíše mi antibiotika. 2)Navrhne mi znovu pročištění kořenových kanálků, nebo za 3) po přeléčení antibiotiky a zklidnění zubu udělá při další návštěvě kontrolní snímek. Pokud se po čase zánět u stejného zubu objeví podruhé, napíše mi znovu antibiotika a po přeléčení zubu mi ho při další návštěvě vytrhne... Nelze zub v zánětu trhat, protože by injekce nemusela působit... Pokud jde o vrtání hlubšího kazu u živého zubu, lze si požádat o injekci. Zubař vám ji jistě neodmítne, protože on sám by nemohl v klidu vrtat, kdyby jste se mu v křesle kroutili bolestí. Je to individuální, mezi zubaři se i v dnešní době najdou hotoví barbaři, kteří klidně začnou trhat zub v zánětu, i když se ta bolest prakticky nedá vydržet. Jeho to nezajímá, on prostě bezcitně řekne - "tady si sedni, otevři hubu !!" pak vezme do ruky kleště a jde trhat. A z ordinace se do čekárny rozléhá obrovský řev pacienta. Opravdu se toto děje... Je to o lidech a o celkovém přístupu k pacientovi. Pokud má člověk dobrého a šikovného zubaře, nemá se čeho bát.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *