Bojím se jít k zubaři

Archiv příspěvků

reagovat 2.4.2001 19:46 - Tom

Můj problém je opravdu složitý. Moc, ale opravdu moc se bojím jít k zubaři. Mohu žádat svého zubaře o provedení normálního zákroku (vrtání) v narkóze. A používají se vrtačky na principu vzduchového proudu.

reagovat 3.4.2001 14:42 - Mirka

Ahoj, i já jsem měla asi před třemi roky tento problém. V noci jsem se budila hrůzou a představovala si, jak trpím na zubařském křesle. Jelikož jsem neměla zuby právě v nejlepším stavu, občas se ktomu přidala i pořádná bolest a to pak nebyla legrace. Nedokázala jsem si představit, že půjdu normálně k zubaři a nechám se ošetřit. Vymýšlela jsem různé jiné metody. Pak jednoho dne jsem se po rozhovoru se svým manželem a se svým kamarádem rozhodla, že půjdu k zubaři. Ty nervy si neumíš představit. Ale když uř jsem tam šla po druhé, po třetí, počtvrté atd., bylo to čím dál lepší. Ne snad, že bych se tam vyloženě těšila, ale už jsem byla v pohodě. Teď jsem šřastná, že jsem to dokázala, už tři roky nevím, co je bolest zubů a to za to fakt stojí. Radím Ti odhodlej se, řekni si , že to přežiješ, jsou horší věci. Nechoď sám, požádej partnera nebo kamaráda, ať jde s tebou k tomu zubaři, alespoň poprvé. Přeji Ti hodně štěstí a odvahy, věř mi, že vím, o čem píšu. Ahoj.

reagovat 3.4.2001 16:28 - Gábina

Ahoj Tome, dokáži si živě představit, co teď prožíváš. Nechodila jsem totiž na prohlídky během střední školy a zuby se kazily a začaly i bolet. Strach ze zubaře byl silnější než já a trvalo mi škole ještě 3 roky než jsem se odhodlala jít k zubaři. Bála jsem se hlavně mu ukázat to co se mi v puse udělalo za paseku a to byl právě kámen úrazu. Ani jsem se nebála bolesti, jako to, že mi zubař vynadá. Nakonec jsem se s kolegyní, která také dlouho nebyla u zubaře, že zajdeme k zubaři spolu. To, jak jsem se třásla bylo opravdu strašné. Ale pan doktor byl moc hodný a neřekl ani slovo. Bála jsem se tak, že jsem ho poprosila, aby než začne vrtat zub umrtvil injekcí. Píchne to, ale není to žádná bolest o proti tomu co bych musela vytrpět bez ní. Zrovna dnes jsem byla na dalším zákroku a musím říci, že se dnes k zubaři těším. Těším se totiž na chvíli, kdy své zuby budu mít vpořádku. Tome neboj se a odhodlej se jít k zubaři. Jestli se bojíš bolesti, požádej zubaře o injekci, která ti zub umrtví a ty po dobu zákroku neucítíš opravdu žádnou bolest, ať je to vrtání nebo trhání nervu. Neváhej ani chvilinku. Není nad to mít zdravé zuby. Opravdu. Držím ti palečky a překonej svůj strach. Zubaři jsou také jenom lidé.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 5.4.2001 10:53 - Daniel

Tome, nebuď srab a mazej. Občas tam maj hezký seetřičky.

reagovat 5.4.2001 11:35 - Tom

Ale půjdeš se mnou TOM

reagovat 8.4.2001 21:49 - Šárka

To jo, vy dva,a skončíte v hospodě!!!!!

reagovat 8.4.2001 21:49 - Dan

No a...????????

reagovat 9.4.2001 21:47 - Klára

ke zbavrní strachu ze zubaře doporučuji najít opravdu výborného zubaře. Moje návštěvy se podobaly hororu. Týden před jsem nespala, většinou jsem v čekárně omdlela, musela jsem si brát náhradní oblečení protože jsem se vždy tak spotila že jsem se musela převléct a moje zubařka ze mě měla srandu. dokonce jsem dostávala obrázky. je mi dvacet. našla jsem si nového zubaře a s trochou nadsázky mohu říct, že se tam dokonce těším

reagovat 1.5.2001 18:18 - Jindra

Já se k zubaři taky bojím chodit,ale chodím tam čímdál pravidelněji.Se školou jsem chodil kažej půlrok,nikdy nevynechal.Ale pak,když mě nikdo nenutil,tak jsem tam nešel 4 roky a potom jsem tam musel asi 13* po sobě,co tam bylo paseky.Pak jsem šel za 2 roky,opět až když zub hodně bolel.Pak jsem šel za rok,protože mě doktorka poslala pozvánku.A teď se chystám po půl roce sám.Ale problém je v jiné věci,strašně se dávím!
Nemám strach z bolesti,ale z dávení.Je to myslím už fobie,protože od jisté doby(po návštěvě zubaře) se trochu dávím každý den při čištění zubů.Asi nebude náhoda,že hlavně když zajedu kartáčkem k těm zubům,který mě nejvíc doktorka spravovala (opakovaně).U zubaře stačí když otevřu pusu a ona se mě dotkne třeba jen špičky jazyka,už
se začnu dávit.Není to určitě mechanickým drážděním,ale psychikou.Nepomohl mě totiž ani přípravek,co dává pacientům se zvýšenou dávivostí.Řekla,že takový problémy nemá žádnej její pacient a doporučila mě jógu.Nebo si vzít něco na uklidnění.Poradíte mě někdo?Případně co bych si měl koupit na uklidnění,nikdy jsem nic nebral a nevyznám se v tom.

reagovat 5.5.2001 18:00 - Karolína

Ahoj Tome.TAk vidíš, strach jsi překonal a teď už je ti hej.JSem na tebe pyšná, že jsi se přemohl a tu první návštěvu jsi vydžel až do konce.Mám tě moc ráda.Hádej,kdo Ti to píše? Máš mou podporu.Teď už se nebudeš bát a paní zubařka si s tebou určitě zase tak hezky popovídá,jako minule.Měj se chlape.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *