Bojím se jít k zubaři

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2001 19:46 - Tom

Můj problém je opravdu složitý. Moc, ale opravdu moc se bojím jít k zubaři. Mohu žádat svého zubaře o provedení normálního zákroku (vrtání) v narkóze. A používají se vrtačky na principu vzduchového proudu.

reagovat 3.4.2001 14:42 - Mirka

Ahoj, i já jsem měla asi před třemi roky tento problém. V noci jsem se budila hrůzou a představovala si, jak trpím na zubařském křesle. Jelikož jsem neměla zuby právě v nejlepším stavu, občas se ktomu přidala i pořádná bolest a to pak nebyla legrace. Nedokázala jsem si představit, že půjdu normálně k zubaři a nechám se ošetřit. Vymýšlela jsem různé jiné metody. Pak jednoho dne jsem se po rozhovoru se svým manželem a se svým kamarádem rozhodla, že půjdu k zubaři. Ty nervy si neumíš představit. Ale když uř jsem tam šla po druhé, po třetí, počtvrté atd., bylo to čím dál lepší. Ne snad, že bych se tam vyloženě těšila, ale už jsem byla v pohodě. Teď jsem šřastná, že jsem to dokázala, už tři roky nevím, co je bolest zubů a to za to fakt stojí. Radím Ti odhodlej se, řekni si , že to přežiješ, jsou horší věci. Nechoď sám, požádej partnera nebo kamaráda, ať jde s tebou k tomu zubaři, alespoň poprvé. Přeji Ti hodně štěstí a odvahy, věř mi, že vím, o čem píšu. Ahoj.

reagovat 3.4.2001 16:28 - Gábina

Ahoj Tome, dokáži si živě představit, co teď prožíváš. Nechodila jsem totiž na prohlídky během střední školy a zuby se kazily a začaly i bolet. Strach ze zubaře byl silnější než já a trvalo mi škole ještě 3 roky než jsem se odhodlala jít k zubaři. Bála jsem se hlavně mu ukázat to co se mi v puse udělalo za paseku a to byl právě kámen úrazu. Ani jsem se nebála bolesti, jako to, že mi zubař vynadá. Nakonec jsem se s kolegyní, která také dlouho nebyla u zubaře, že zajdeme k zubaři spolu. To, jak jsem se třásla bylo opravdu strašné. Ale pan doktor byl moc hodný a neřekl ani slovo. Bála jsem se tak, že jsem ho poprosila, aby než začne vrtat zub umrtvil injekcí. Píchne to, ale není to žádná bolest o proti tomu co bych musela vytrpět bez ní. Zrovna dnes jsem byla na dalším zákroku a musím říci, že se dnes k zubaři těším. Těším se totiž na chvíli, kdy své zuby budu mít vpořádku. Tome neboj se a odhodlej se jít k zubaři. Jestli se bojíš bolesti, požádej zubaře o injekci, která ti zub umrtví a ty po dobu zákroku neucítíš opravdu žádnou bolest, ať je to vrtání nebo trhání nervu. Neváhej ani chvilinku. Není nad to mít zdravé zuby. Opravdu. Držím ti palečky a překonej svůj strach. Zubaři jsou také jenom lidé.

reagovat 5.4.2001 10:53 - Daniel

Tome, nebuď srab a mazej. Občas tam maj hezký seetřičky.

reagovat 5.4.2001 11:35 - Tom

Ale půjdeš se mnou TOM

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.2.2018 13:50 - NAS SVET

Mě třeba vrtání nevadí,ale mám fobii z tamponu,všelijak umístěných v puse,a nesnáším když mi dělají otisky,to se musím moc přemáhat,mám strach že se s tím udusím,nevím jak se toho zbavit.

reagovat 1.2.2018 14:49 - Steve

Jo já taky ... Ale když bolí zub, tak jdu radši zubaře přetrpět aby mne té hnusné a otravné bolesti zbavil protože není nad nebolavé zuby.

reagovat 1.2.2018 20:12 - pecnenec

Ten strach ze zubaře je různorodý - záleží na tom, s čím tam konkrétně jdu. Když mám kaz na mrtvém zubu, vím, že mě to bolet nebude, když mi do něj bude vrtat. Tak jsem v klidu. Něco jiného je, když k zubaři jdu se zánětem, to mám bobky v kalhotech. Můj zubař mi v případě zánětu v zubu nabídne tři varianty : 1) je-li zub plněný (plněné kořenové kanálky) a pod zubem mi zjistí na rentgenu zánět, napíše mi antibiotika. 2)Navrhne mi znovu pročištění kořenových kanálků, nebo za 3) po přeléčení antibiotiky a zklidnění zubu udělá při další návštěvě kontrolní snímek. Pokud se po čase zánět u stejného zubu objeví podruhé, napíše mi znovu antibiotika a po přeléčení zubu mi ho při další návštěvě vytrhne... Nelze zub v zánětu trhat, protože by injekce nemusela působit... Pokud jde o vrtání hlubšího kazu u živého zubu, lze si požádat o injekci. Zubař vám ji jistě neodmítne, protože on sám by nemohl v klidu vrtat, kdyby jste se mu v křesle kroutili bolestí. Je to individuální, mezi zubaři se i v dnešní době najdou hotoví barbaři, kteří klidně začnou trhat zub v zánětu, i když se ta bolest prakticky nedá vydržet. Jeho to nezajímá, on prostě bezcitně řekne - "tady si sedni, otevři hubu !!" pak vezme do ruky kleště a jde trhat. A z ordinace se do čekárny rozléhá obrovský řev pacienta. Opravdu se toto děje... Je to o lidech a o celkovém přístupu k pacientovi. Pokud má člověk dobrého a šikovného zubaře, nemá se čeho bát.

reagovat 28.2.2018 18:36 - NAS SVET

Zdravím,mám takoví problém,nesnáším když mi dělají otisky,mám z toho fobii a můžu s toho vždycky zešílet.Je to asi nějaká alergie,nesnesu ten pocit v ústech,a nevím jak se toho zbavit.Není nějaká jiná metoda jak otiskovat zuby?.Přijde mi to už na dnešní dobu dost primitivní,no to je ale asi jen můj pohled.

reagovat 28.2.2018 19:11 - Budoucnost patří všem

Zdravím,mám takoví...

Pro tebe je primitivní úplně všechno. Jen tvoje gramatika ne

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *