bojím se v autě

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.7.2004 16:27 - ni-ka

Před 23-mi lety jsme měli autonehodu, zahynula mi maminka. Potom jsem se v autě nebála, ale před rokem jsme na cestě do Chorvatska při předjíždění štouchli do kamiónu, nic se nestalo, ale já se strašně začala bát i na krátkých cestách, nevěřím už asi manželovi jako řidiči a ostatním řidičům už vůbec ne.Řidičák samozřejmě nemám- nejsem schopna. Poraďte prosím, jak to překonat, nemáte někdo zkušenost- cestování autem po nehodě- jako řidič , jako spolujezdec, co vám pomohlo ? Díky

reagovat 15.7.2004 22:13 - boba

Já sama jsem asi před 6 léty bourala na náledí,kdy nečekaně byl kus silnice neošetřený.Dopadlo to dobře,odneslo to jen auto,ale od té doby se bojím v zimě jezdit i když není zrovna náledí.Ty to máš o to horší,že při nehodě zemřela maminka.To je mi líto.Já se dneska už bojím jezdit celoročně,když vidím,jaký dobytkové jsou na silnicích,ožralí,bezohlední,několikrát jsem měla namále.S tím se musíš sama psychicky vyrovnat,buď budeš jezdit,nebo ne.Hlavně myslet za ty druhý a předvídat,že udělají nečekanou věc,která pro Tebe málem skončí katastrofou.Já jsem se dřív bála létat letadlem a dneska můžu říct,že se víc bojím sedat do auta,než do letadla.

reagovat 16.7.2004 15:40 - huh

Odžít si to v regresní terapii nebo v hypnóze. http://fengshui.kvalitne.cz

reagovat 16.7.2004 16:31 - j.

Regresní terapii nebo dokonce hypnozu, to bych neradila. Může to mít špatné následky.

reagovat 19.7.2004 09:00 - ni-ka

Díky za odpovědi, i když jich moc není. Hypnóza nebo regresní terapie mě už taky napadla, ale dost se bojím, že si třeba psychiku rozhodím ještě víc. Chodila jsem nějaký čas k psycholožce, bylo to spíš o tom, jak si natlouct do hlavy ty správný návyky a o to se snažím. Asi to bude ještě nějakou dobu trvat. Myslela jsem, že třeba odpoví někdo s podobnou zkušeností a podělí se o tip, jak s tím strachem bojovat. Moc mi to svazuje nohy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.12.2009 01:04 - Avax

To je někdo, kdo se specializuje na výše popsané problémy?

reagovat 14.7.2010 13:20 - Lenka - lenkasaa.blog.cz

Před 23-mi lety jsme měli...

Ahoj ni-ko chápu tvůj strach a proto bych ti doporučila následující stránku si pročíst a zamyslet se http://www.vestba.wz.cz/stran19.htm
nevím jak tobě, ale mě ta stránka pomohla se zbavit zbytečného strachu a obav je ale důležité mít silnou vůli na překonání strachu a věřit, že se nebojíš. Vím je to těžké, ale věřím, že bys to zvládla;-)

reagovat 16.7.2012 22:29 - Helena

Mám to podobné. Tvé maminky je mi líto. Já jsem zažila několik menších nehod jako spolujezdec, viděla přejetého cyklistu a psychicky zničeného řidiče, kterému tam opilý cyklista vjel. Nepřežil. Krátce poté přejetého chodce - viděla jsem jak přelétnul přes auto, dopadnul, rána, hrůza. Také nepřežil - z okna jsem tam pak viděla přijet černou dodávku. Udělala jsem si řidičák asi před deseti lety, ale pak po těch katastrofách jsem už za volant nesedla. Bojím se jako spolujezdec - manželovi jako řidiči věřím, ale ostatním ne. Vídám debilní řidiče pořád, spousta jich strašně riskuje, arogance, sobectví, debilita. Řidičák má dnes každej debil. Předjíždění v zatáčce, na horizontu, troubení na cyklisty, setkávám se s tím opravdu často - skoro denně. Jako spolujezdec a nebo jako cyklista, chodec. Tak mi to stačí. Je mi zle. Nechci za volant a nikdy tam nevlezu. Při mym štěstí...

reagovat 17.7.2012 11:09 - Mae

Poslyš, Heleno- dávej na kole pozor a nejezdi tam, kde nejsou cyklostezky. Já vídám debilní cyklysty denně.

reagovat 17.7.2012 11:12 - Blanka

Heleno,máš pravdu.Autem sice jezdím,tedy jako spolujezdec,protože řidičák nemám,ani po něm netoužím a bojím se jezdit čím dál,tím víc.Bojím se o své blízké jen proto,že vidím,kolik kreténů vlastní řidičák.Chlap,který má v autě celou rodinu a dělá přesně to,co tady popisuješ.Kdyby se zabil alespoň jen on sám,ale většinou zaplatí životem někdo z rodiny,nebo protijezdec.
Další věc je,že pracuji jako zdravotní sestra a často jsem svědkem toho,komu všemu doktor potvrdí řidičák.Zrovna nedávno chlapovi,který chlastá jak duha,dokonce byl hospitalizován s otravou alkoholem.Policajtům je taky všechno šumafuk.Je to hnus v tomhle státě,taky proto,že tresty nejsou žádné,nebo mírné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *