Boj s anorexií!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.10.2007 17:25 - Lucka

Mohl by mi někdo poradit, jak přesvědčit svojí kamarádku, aby podstoupila léčbu anorexie? Je plnoletá a prostě se nikomu nedaří jí přesvědčit. Myslím, že jednoho psychologa už navštěvovala, ale vše opět selhalo a je na tom hůř než na začátku. Nechci jen přihlížet. Přijde mi, že její maminka to s ní sama nezvládne. A zbytek rodiny to raději přehlíží a možnou smrt si ani nepřipouští. Chtěla bych jí tedy nějak poradit. Hledala jsem nějakou poradnu, ale v Plzeňském kraji jsou jen psychologové a psychiatrové... žádná speciální poradna není? Máte s tím někdo zkušenosti? Opravdu prosím za radu. Díky moc. Lucka (LucieBockova"seznam.cz)

reagovat 10.10.2007 18:44 -

hlavne musi ona sama

reagovat 10.10.2007 18:44 -

hlavne musi ona sama

reagovat 22.1.2008 07:47 - Bobi

Jediná možnost jak ji můžeš pomoct je, že ji dotáhneš k nějaké dobré psychiatričce (psycholog většinou nestačí). Bude se hodně bránit a tvrdit, že je OK, ale pokud se ti to povede a kamarádka začne s pravidelnou návštěvou, možná jí zachráníš život. Vím o čem mluvím. Držím pěsti!

reagovat 25.1.2008 11:36 - vagabonde"centrum.cz

Ahoj, pokud je jí více jak 18, tak o žádném nucení nemůže být řeči. Ale doporočovala bych se kouknout do literautury od Krcha (nakl. GRada) - Poruchy příjmu potravy i další tituly. Najdeš tam užitečné informace. Jestli umíš anglicky dost, abys rozumněla (a jestli i ona rozumí), můžeš využít youtube.com - zadej si jméno eniwekwe

(http://www.youtube.com/user/eniwekwe) - je to vyléčená anorektička, která dnes bojuje proti anorexii a má některý dost silný videa o tom, co se jí stalo (nejen po zdravotní stránce), s pár lidma by to mohlo trochu otřást, navíc se dozvíš i něco z toho, co se lidem s touhle nemocí honí hlavou. Z českých webů můžeš zkusit anabell.cz, ppp.cz nebo www.idealni.cz.Pokud by to s tou anglinou bylo bídné, zkus mi napsat na email, možná bych zkusila to video otitulkovat. vagabonde"centrum.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2017 00:05 - Sigfried

Mám anorexii,vážím docela dost,sním třeba půl kila krůtího a do rána už neztloustnu.Jenže nemohu si pomoci,ani mi to moc nechutná,ale vždy se musím na noc najíst,jinak mám nervy.To není asi anorexie,ale nějaká generalizovaná úzkostná porucha somatizující do poruchy příjmu potravy.
Měl jsem období nechutenství k jídlu natolik,že jsem jen pil pivo a nejedl,samozřejmě jen několik dní.Potom zas samozřejmě nejím celé dopoledne a jen piju kafe s mlíkem,takže nemůžu ani strávit co jsem večer na noc snědl,protože káva staví.Mám dojem,že to takhle má nebo mělo hodně českých mužů,to je ta postava,kulaté břicho a špatné držení těla,velkej zadek,prsa,lordóza.
Co s tím,cvičit se na to moc nedá.

reagovat 21.4.2017 14:14 - !

Spíš máš v tom kokosáku kterému říkáš hlava Nas.áno!

reagovat 23.4.2017 19:04 - někdy se

Mám anorexii,vážím docela...

je jedná i o jinou trávicí poruchu,příčinou jsou často žlučové kameny,které se snaží ucpávat přívod žluče a to způsobuje nechutenství a když žluč odteče,zase má člověk pocity hladu a tak se to snaží dohnat,než se mu znovu udělá špatně,nebo je to porucha zúženého střeva,která se zjistí na kolonoskopii,znám případ ,kdy se holka dostala do stavu,kdy už nepřijímala potravu a byla odsuzována okolím,jako anorektička a nakonec se zjistilo,že má ucpané žlučovody a kámen ve žlučníku a jí bylo 16 let!Pozor na to hned cosi vyhodnocovat od stolu....

reagovat 23.4.2017 19:04 - jo

Spíš máš v tom kokosáku...

a magor si ty sám

reagovat 24.4.2017 00:09 - Petr

My jsme měli v práci v recepci anorektičku, asi tak 25 kilo i s oblečením.
Ona pořád měla pocit, že je tlustá, byla celá bledá...no zkrátka na ní bylo vidět, že žije "zdravě". Za celý den snědla jem půlku banánu (musel být ještě navíc BIO) a to si ho ještě nakrájela snad na sto kousků. které jedla asi dvě hodiny. Nepomohly promluvy, měla svou halvu, že je tlustá. Nakonec jí jednou z práce odvezla rychlá a skončila na kapačkách.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *