Blízký člověk na pervitinu - co má dělat okolí?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.12.2003 12:00 - Eva

Má 30tiletá sestra se dvěma malými dětmi a manželem má milence - feťáka a sama v tom lítá. Poraďte: Má cenu dávat jí zas a znovu šanci, když ona považuje svou rodinu za největší nepřátele a zrádce, kteří ji chtějí zničit? Nebo se mám odosobnit a jednat jako by to nebyla má milovaná sestra? Poštvat na ní úřady? Kdo mě zajímá především, jsou její dvě děti. Prosím, poraďte, jak byste jednali vy. Díky.

reagovat 15.12.2003 11:53 - j

Ahoj Evo,cetl jsem o tvem problemu,nikdy neni dobry kdyz clovek ktery je ti blizky spadne do takoveho problemu,vim ze je tesky pomoc kdyz ji ten druhy odmita,ver mi ze vim co to je,sam jsem jel v pervitinu,nejaky patek,nechoval jsem moc dobre,mimo drogy,byl kazdej muj nepritel,musis tve sestre ukazat kde ma opravdu rodinu a ukazat kdo je jeji pritel a to muze byt jen clovek ktery ji dobre zna,musis ji ukazat ye deti potrebujou mamu,bude to tesky,ale jestli ji chces pomoc tak musis mit trpelivost,bude te to stat hodne sil,budes utahana vycerpana,ale nevzdaj se jde se z toho dostat,dostal jsem z toho taky,vezmi ji treba na hl.nadrazi v praze,tam je hodne lidi ktery uz neznaj nic jinyho,tak ji to ukaz a zeptej se ji jestli chce takhle skoncit a ztratit to co ma/lasku rodinu pratele atd/

reagovat 15.12.2003 16:09 - Eva

Díky za odpověď. Jenže ono se s ní na to téma vůbec mluvit nedá. Zapírá nebo mlčí a jde pryč. Je starší, než já, už proto mě nebude poslouchat. Když o tom chci začít, řekne něco ve smyslu, že já a můj muž jsme špíny, o které by si neotřela boty, případně že je to až neuvěřitelný, jak hrozně jsem hloupá a trapná a že ani netuším, jak skvělá je matka... Někteří lidé tvrdí, že ji musíme nechat, ať si sáhne až na dno, pak teprve se snad bude chtít sama od něj odrazit.
Na toho chlapa jsme podali trestní oznámení za šíření toxikomanie. Jenže nejsou svědkové. Nicméně pokud se nám podaří dostat ho potřetí do basy... Zřejmě asi i z vlastní zkušenosti víš, jak je obtížné zbavit se feťáka, který se někam "nakýbluje". Potřebuje teplo, střechu nad hlavou a sem tam něco do žaludku. Dobrovolně od "zdroje" neodejde...

reagovat 15.12.2003 19:38 - Jana

Ahoj Evi, ani nevíš, jak ti rozumím.Máme úplně stejný problém jako ty,respektive celá tvoje rodina.Mojí sestře je 23 let a má edno dítě. U nás to dopadlo tak, že my se starší sestrou jsme se postavily na stranu švagra a syna má teď v trvalý péči a je na mateřský.Taky nám pořád tvrdí, že nefetuje a jak je v pohodě a že jsme jí ukradli syna, ale ve skutečnosti se ho vzdala před soudem úplně dobrovolně.
Jak jste to zjistili, že v tom sestra lítá?jak dlouho to trvá?

reagovat 16.12.2003 15:17 - v

je dobre kdyz si sahne na same dno,ale nesmneji to odnes deti,ale nez si na to dno sahne,tak ji zkus nejdriv ukazat.Zbavit se fetaka je velky problem dokazoun bejt presvedcivi,ukecaj i mrtviho,byl jsem taky takovej.nesnas se dostat do vezeni,ukaz sestre co je na nem spatnyho,najdi na nem to co ona na lidech nesnasi,aby mnela duvod ho nechat,zkus sni travit vic casu,nikam sni zajid a kokat na veci z jeji strany,rozumnet ji zjisti co ji pervitin dava a ukaz tomu smejdovi ze se ho nebojis,a ze svoji sestru jentak nedas,musi se te bat ale nesmis na nej jid z policii,jdi na nej citama,nenapadne hlasky zjisti co je to zac,musis najit jeho slabinu,a zautocit,kdyz to nebude cekat,muzu ti trochu pomoc,ale nejdriv to zkus sama,ozvi jak pokracujes

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2017 11:46 - Sám

Moc Vám všem děkuji..Dnes...

se z toho nedostane.Můžeš ledasco odpustit,ale nedá se to věčně.Pokud by se chtěl léčit,zase by to bylo jiné a podpořila bych ho.

reagovat 10.8.2017 13:32 - Marie

se z toho nedostane.Můžeš...

Já sama na sobě cítím jak jsem zničená, ale to je s toho jak vidím že se ničí a nechce si nechat pomoc. Opravdu mi na něm moc záleží a nechci ho v tom nechat. Nejhorší je že jsou v tom i ty naše děti co ho mají moc rádi, na ně je teda hodný jsou to takové brzdy.Vždy když se rozčiluj nebo nedej bože po tom sáhl já ho dokázala zastavit a být co hovrátila. Ale teď jsem vše možné ale ne ta jeho polovička.Bojím se co by bylo když půjdu pryč jeho děti miluji a oni mne..Oni na mne spoléhají že tu pro ně budu a já nevím jak moc bych s nima pak mohla být a co je čeká když na tom zůstane..

reagovat 10.8.2017 13:44 - ,

Víš, byly ti tu dány rady. Když se chceš zničit, je to tvoje volba.

reagovat 10.8.2017 13:57 - Maruško,

Já sama na sobě cítím jak...

úplně ti rozumím,ty totiž moc dobře víš,že to s ním pak bude ještě horší,když ty odejdeš.ALE,věř tomu,že on se nezmění,ba naopak,bude se to stupnovat.Ty,ted při něm stojíš,tak mu to i řekni,že zůstaneš,ale jenom v případě,že se půjde léčit,jinak odcházíš.A volba je vlastně na něm,ty mu neubližuješ,on se musí rozhodnout,o co přijít nechce.Jiná možnost není.Uvědom si,že on tě zničí a děti jsou u toho a pokud ti na nich právě záleží,uděláš to už kvůli nim.On jako otec musí jít přece příkladem,být vzorem,co jinak z těch dětí bude? No a jestli máš kam jít,jsi soběstačná,no tak potom ti už vůbec nerozumím.Jsou na tom lidé Maruško hůř,jsou bez financí,bez vlastního bydlení,proto ty ženy zůstávají.

reagovat 10.8.2017 14:11 - Marie

úplně ti rozumím,ty totiž...

To já všechno zažila že svým mužem když odešel za jinou..neměla jsem nic a zůstala u mich rodičů.To díky svému příteli mám teď kde bydlet koupili jsme baráček a já v něm žije že svýma holčičkama,ale spíš se mi jedná o jeho dvě děti co snímá bude.On všechny 4deti miluje a nikdy na ně nestihl ruku,jsou pro něho vším.Ale todle je teď zrovna silnější.Já vím že se vám zdám divná..i já si několikrát v životě říkala jak se může nechat žena takto ničit nedej bože když na ní někdo sáhne. Ihned bych šla pryč ale teď když se to děje mne najednou to vidím trochu jinak než dřív.Člověk opravdu mysli jinak a hlavně přemýšlí co bude a jak by to mohlo skončit.On sám mi chce dát na jednu stranu volnost aby mi ne ubližoval,ale já vím že to bude ještě horší a toho se bojím..Opravdu já a naše děti jsme byli ti co ho přes 3roky drželi v normálním životě až na tři úlety ale ty jsem zastavila.Moc Vám všem děkuji za Vaše názory a rady moc si toho vážím..DĚKUJI MOC

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *