Bílkoviny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2009 18:18 - Marek

Dobrý den,

Je mi 36 let. Nedávno jsem byl na preventivním vyšetření krve. V krvi bylo zjištěno výrazně více močoviny než je norma, a lehce zvýšené byly i jaterní testy. Žádné zdravotní problémy však nepociťuji. Během průměrného dne přijímám cca 1,3-1,8 g bílkovin na 1kg váhy, částečně i z doplňků stravy. Nemohou být tyto výsledky ovliněny nadměrným případně nedostatečným přijmem bílkovin? Lékařka mi sdělila, že málo přijímám tekutiny i když jich během dne vypiji cca 3 litry.

Děkuji Marek'

reagovat 24.5.2018 22:48 - Martina

když jsem byla na konzultaci ve světu zdraví, tak mě říkali, že bílkoviny je základ hubnutí a tak se snažím dodržovat zhruba 50-75g/den

reagovat 25.5.2018 21:15 - Kolik

když jsem byla na konzultaci...

jsi za všechno dohromady dala?

reagovat 26.6.2018 23:39 - Simča

když jsem byla na konzultaci ve světě zdraví, tak mi do jídelníčku na den dali 100g bílkovin, myslím, že bez nich bych na to sama nepřišla, navíc mi to i vše vysvětlili, takže jsem ráda

reagovat 27.6.2018 00:55 - Wow

Holka a 100 g bílkovin? Proč tolik? To jsou tři misky tvarohu a ještě 10g navíc. Přepočteno. To je moc. Stačí ti dvě misky tvarohu, tedy 60 g bílkovin.

Jedna miska tvarohu obsahuje totéž množství bílkovin, co litr mléka nebo 10 deka eidamu.

To, co ti předepsali je jako 3 litry mléka. Nebo když to chceš na maso přepočítat, tak nejkvalitnější šunka má 20 g bílkoviny ve 100g hmoty. Abys do sebe dostala 100 g bílkoviny, musela bys sníst půl kila masa, nebo šunky.

To je blbost. To je tak pro kulturistu. Tobě stačí ráno deset deka šunky, v poledne deset deka šunky večer deset deka šunky a máš v sobě 60 g bílkoviny a je to už tak dost.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.8.2018 00:27 - Asikka z jiné diskuze

Ahoj, také jsem to zkusila a výsledky se nedostavily...:( Program byl na tři měsíce skoro za 4000,– a nic. Když jsem se ptala jak je to možné, že se nic neděje, vždy mi bylo řečeno, že to potřebuje čas. Po třech měsících jsem přibrala 2 kg. Nebyla jsem zvyklá jíst pravidelně. Začala jsem jíst přesně podle doporučení a nic. A musím přiznat, že ani rádoby konzultace se mi nelíbily.

reagovat 23.8.2018 00:30 - White Crow

Jestli mohu poradit, od Světa zdraví se držte dál, pokud máte alespoň nějaké povědomí o zdravé stravě a hýbete se. Slibují, že vám sestaví výživový plán z vašich oblíbených potravin… což neudělají. Můj výživář se drží mé krevní skupiny a zakázal mi spoustu oblíbených věcí a nutí mě do těch, které mi nechutnají nebo mi nedělají dobře. Chodím tam měsíc a zatím jsem se nic užitečného nedozvěděla. Jídelníček je pofidérní, univerzální, bez gramáží a absolutně nezohledňuje moje sportovní aktivity. Když poslechnu jeho rady, začne mi chybět energie na sport, jsem nervózní a podrážděná. Prostě peklo. Je mi líto, že jsem naletěla na reklamu a šla do toho (přišlo mi, že když je to zaštítěné Fořtem, bude to rozumné).

reagovat 23.8.2018 00:34 - Kroky z jiné diskuze

Jestli mohu poradit, od...

Taky si myslím, že Světu zdraví je lepší se vyhnout. Doporučený jídelníček je velmi obecný, uvedené množství (miska, lžíce atd.) vůbec nezohledňuje potřeby daného člověka. Jestli chcete ušetřit, stáhněte si na netu něco o dietě podle krevních skupin. Budete to mít zadarmo, protože nic moc navíc se ve Světě zdraví vážně nedovíte.

reagovat 23.8.2018 00:36 - Mirka z jiné diskuze

Svět zdraví rozhodně nedoporučuju!!! Počítačem vygenerovaný jídelníček, který vůbec nebere v úvahu skutečný život člověka, sport, jeho chutě apod. Má první zkušenost s výživovým poradcem, a byla to katastrofa. Jen kliká na tlačítka v počítači, ale s problémy neporadí. Ale věřím, že se takhle dá hubnout. Jídelníček je nastavený až po bazálním metabolismem, takže kila půjdou dolů. Zaděláte si ale do budoucna na hodně velké problémy.

reagovat 23.8.2018 00:38 - Ivet z jiné diskuze

Já chodila do Slezský v Praze a přesně, jak píše Mirka, vše bylo velice neosobní. Typologie, od které jsem si hodně slibovala, byla jen zadávání údajů do PC, kde potom vyjelo spoustu nesmyslů. V ceně co jsem zaplatila, měly být dva odběry po 2 tisících a když jsem se ta pak bavila se slečnou na recepci, tak mi prozradila, že druhý odběr je pro ně zadarmo!!Ne však pro mě, takže u nich jde HLAVNĚ o peníze!!!Proto určitě nedoporučuji!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *