Bible z pohledu východních filosofií

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2008 23:26 - Granvin

Ahoj, mnoho lidí se dnes zabývá Biblí a učením Krista, i když neuznávají církevní výklad, nýbrž si hledají výkled svůj, proto jsem založil tohle téma. Přijde mi totiž jako velice zajímavá otázka, jak se na výklad Bible dívají mystikové jiných náboženství a filozofií.

Mým přáním je, aby v téhle místnosti panovala láska, vděčnost a porozumnění.

Prosím tedy, aby sem přispívali pouze lidé, kteří mají opravdu upřímný zájem o toto téma a pokud možno ve vší slušnosti a úctě k druhým.

Vy věřící, kteří se držíte církevního výkladu Bible běžte prosím navštívit a přispívat do jiného tématu. Nic proti Vám, ale zde pro Vás není prostor.Toto téma slouží jen a především pro lidi, kteří mají upřímný zájem o poznání Bible z pohledu východních náboženství. Děkuji

reagovat 12.10.2008 21:14 -

Hele tohle forum je vsech,a stejne nikomu nezabranis prispivat !

reagovat 12.10.2008 23:45 - Granvin

Bohužel máš pravdu, nezabráním. Nemohu udělat nic jiného než zmíněné požádat a doufat, že než by se zbytečně přeli a chod této místnosti narušovali, tak půjdou ve stopách Krista, a s láskou nás zde nechají žít a diskutovat.

reagovat 13.10.2008 01:52 - MOGAS

Každé náboženstvo okrem kresťanstva a satanizmu uznáva Krista len za proroka(učenca).

reagovat 13.10.2008 10:59 - celine

vidim ze sem som neni pozvana ...nevadi...takze budem to len zdialky sledovat, kto si ako vyklada tu bibliu, moze to byt zaujimave...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2008 18:54 - celine

,,Ja som Pravda, Cesta a Život....nikto nepride k Otcovi len cezo mna....,, ano to povedal Jezis.

Ale prečo by sme mali veriť tomu ze ,,jezis hovoril o nasom najvnutornejsom bytí,, prečo podla teba je prave toto ta spravna interpretacia a ziadna ina??????

ako vieš ze si v kontakte s touto ,,vnutornou dimenziou,, a ze sa k tebe prihovara ,,spravne,,????

z lasky sa da vselico robit.....a predsa to nemusi byt laska...ludia ,,z lasky,, klamu zatajuju.......

kde maám tu spetnu vezbu ked sa riadim tou vnutornou pravdou a neuznavam bibliu ako autortu????

niektore pravidla a doktriny su zalozene na SKUSENOSTI.....nie na myslienke aj ked ta je prvotná....najprv na nieco myslim az potom to vyskusam ze....

ja uplne suhlasim ,,jedine co a bude v okamihu smrti pocitat je laska...,, pater Charbel

reagovat 22.10.2008 13:40 - Evelyn

celine,

nemusíš tomu věřit, to po tobě přece nežádám. :)

Já jsem si jistá jen svým vyciťováním a prožíváním. Stejně jako ty. Dospěla jsi ke své cestě jen na základě toho, že ti o ní řekli jiní a ty jsi jim uvěřila? Nebo jsi měla vnitřní prožitek, který se nedá moc slovy popsat, snad jen tak, že jsi v něm jasně cítila: "Ano, toto je ono, to je to pravé pro mě!"? Hm...jak ale ověřit jeho objektivní správnost a pravdivost? Pokud se to "ono" vztahuje k určitému učení, náboženství, církvi, pak je možné na to poukázat i zevně. Ale když se to "ono" nevztahuje k ničemu objektivnímu a viditelnému venku? Dokazuje se tím snad, že "to" není správné a pravdivé nebo že to snad neexistuje vůbec?

Obě směřujeme k tomu nejvyššímu ideálu, i když ho nazýváme každá jiným jménem. Ty máš jako oporu církev a Bibli, já své nejvnitřnější Bytí. :)

reagovat 22.10.2008 15:54 - celinevies evelyn....u mna to bolo docela tazke....ja som to najprv vobec nejako neprezivala...myslim napr. co sa tyka viery v Boha....pocula som o tom od ludi a chodila do partie mladych krestanov len preto ze sa mi tam pacil jeden chalan....o nejakom pocite ze ,,ano toto je ono,, nemol hlo byt ani reci....prave naopak...omse ma nudili, nic mi to nedavalo....modlit sa mi nechcelo...proste O NICOM!!!!

Ale....potom som ale prezivala hodne tazke obdobie....a zrazu som tu ,,utechu,, zacala hladat u Boha....nikto z ludi mi nedokazal pomoct....niest moje problemy....bola to a je to cesta ale Boh si ma takto pritiahol....zrazu to zacalo davat zmysel a zrazu prislo aj to o com hovoris ty ten pocit ze ano to je ono....ale nebolo to hned....proste je to cesta....uz ma nenudilo citat bibliu alebo ist na omsu alebo sa denne modlit.....nooo niesom nejaka sveta:):):): ale verim ze Boh premiena ludske srdce a celeho ducha k svojmu obrazu.

Mna to vzdy tak fascinovalo ked som citala svedectva ludi ktorí mali taký zazitok s Bohom az ,,hmatatelny,,...

reagovat 3.11.2008 18:22 - Granvin

Mystické vědomosti jsou mocné a moc tíhne skoro vždy ke korupci.

Duchovní moudrost je klíč k nezaplacení pro ty,kteří nezištně touží pomáhat druhým,jakož i dosáhnout osobní spokojenosti a štěstí-ale je zároveň nebezpečným vládcem těch,kteří chtějí ovládat druhé a hledají pouze osobní prospěch.

Kde těchto znalostí užijeme ku prospěchu člověka,tam není konce zázraků.Avšak kde se zneužijí,tam se vrátí zpět jako bumerang v podobě tragédií a katastrof.To je jeden z nejsvrchovanějších"ZÁKONŮ VESMÍRU", který nesmí být porušen.

Je nezměnitelný,neodvolatelný a navždy nepřemožitelný.K ESOTERICKÝM ZÁHADÁM SE MUSÍ PŘISTUPOVAT OPATRNĚ,S ÚCTOU A POROZUMĚNÍM,S OPRAVDOVÝM ÚMYSLEM POUŽÍT JEJICH MOCNÉ SÍLY K UKONČENÍ CELOSVĚTO VÉHO UTRPENÍ,ZMÍRNIT BOLEST JEDNOTLIVCŮ A PŘINÉST ŠTĚSTÍ PŘÁTELŮM,LIDEM NEZNÁMÝM,A ZÁROVEŇ I NEPŘÁTELŮM.TĚM ZEJMÉNA.POTOM BUDE NÁSLEDOVAT PŘÍLIV RADOSTI A ŠTĚSTÍ,KTERÝ HOJNĚ SESTOUPÍ NA SVÉHO UŽIVATELE.PROJEVÍ SE NEKONEČNÝMI ZÁZRAKY,JESTLIŽE LÁSKA A MÍR ZAVLÁDNOU V SRDCI TOHO,KDO

SI S DOBROU VŮLI A LÁSKYPLNÝMI ZÁMĚRY OSVOJÍ UMĚNÍ A VĚDY STAROVĚKÉ MOUDROSTI....snad nejvýstižněji vyjadřuje touhu

po dobru modlitba FRANCESCA BERNARDONE

Z ASSISI,který ji s pokorou,jež je spolu

s trpělivostí při hledání pravdy nezbytná,pronášel nahlas každého rána

nově příchozího dne:Pane,učiň mě nástrojem svého Pokoje,

tam,kde je nenávist,dej,abych ukázal Lásku,

tam,kde je zranění,dej,abych prominul,

tam,kde je pochybnost,dej mi Víru...

tam,kde je temnota,dej abych mohl šířit Světlo,

tam,kde je smutek pomoz mi najít Radost!

Dovol,abych nemusel tolik hledat...

...než být pochopen,raději pochopit,

než být milován,raději milovat.

POTOM ZÁZRAK BUDE NÁSLEDOVÁN DALŠÍMI ZÁZRAKY A DIVY NIKDY NESKONČÍ.

citace z knihy:HVĚZDNÁ ZNAMENÍ...LINDA GOODMANOVÁ...KOLIK MOUDRÝCH AUTORŮ NÁS NABÁDÁ K SESTOUPENÍ DO HLUBIN NAŠEHO NITRA, K UMĚNÍ SCHOPNOSTI SE ZTIŠIT A OTEVŘÍT SE K NASLOCHÁNÍ BOŽSKÉHO JÁ, A NECHAT PROMLUVIT ODVĚKOU MOUDROST NA VŠECHNY NAŠE OTÁZKY... A ČÍM VÍCE MĚ NESE ČAS K STVOŘITELI I JÁ SAMA, VYHLEDÁVÁM SAMOTU, NE PROTO ABYCH UTÍKALA OD LIDÍ,ALE PROTO,ABYCH JIM VÍCE POROZUMĚLA A MOHLA JIM BÝT SVÝM VHLEDEM NÁPOMOCNÁ...VŠEM VÁM VYSÍLÁM LÁSKU A NĚŽNÉ POHLAZENÍ...

(FIALKA - učitelka mé velké učitelky)

reagovat 4.11.2008 01:00 - Mira

Nerad zasahuju do těchto témat...ale dovolím si udělat menší vsuvku:-) podle mého pozorování je u všech náboženství posilován pocit víry,jinak řečeno pocit pravdy,ale u člověka je pocit pravdy silnější než pud sebezáchovy.je zajímavé že různé svaté spisy,ať už bible,či korán atd atd. rozdělují věci na dobré a špatné ale dobro a zlo jsou velice relativní prvky a definovat nejdouPodle mého názoru člověk patří do přírody a vše co ho od ní odtrhává je v rozporu,zdokonaluj sám sebe a tím zdokonalíš ostatní.....jen holt vsuvka,jsem spíš přes ty paravěcičky:-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *