Bezradnost ve vztazích

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2008 11:19 - Anča

Ahojky! Moch bych vás chtěla poprosit o radu či názor. V poslední době se moc trápím, protože nevím, jak se mám rozhodnout v partnerství.

Po roce jsem se rozešla s o čtyři roky starším klukem než jsem já, je to hrozně skvělej kluk, vyhovoval mi povahově ze všech partnerů úplně nejvíce, ale bohužel mi vubec nevyhovoval jeho životní styl... Hodně kouří, chodí denně do hospody a hulí trávu. Při rozchodu hrozně mě přemlouval, ať mu dám šanci, že se kvuli mě změní...

Jenže já jsem se s ním rozešla, kvůli jinému klukovi kterého jsem potkala, který sportuje jako já, nekouří a nepije jako já. Je moc fajn, máme si o čem povídat. Ale vadí mi na něm, že je hrozný puntičkář, působí jako pan dokonalý.... neustále kouká, jestli nemám třeba někde na oblečení nějaký smítko, nebo zda mám šňůrky u mikyny vyrovnané, zda mám pořádně vyžehlené oblečení, a to o sebe dbám(zdravě) ,jak v oblékaní, tak i sportuji, párkrát měl i připomínky na mé břicho, které není zrovna moc vypracované. On má vypracované tělo, je fakt hodně pohledný a studuje VŠ.(Pro mě to není všechno)Řekla jsem mu, ať si najde nějakou dokonalou modelku a mě ať nepeskuje. Řekl, že to je jen sranda, a že na modelce by nemohl nic hledat, protože je dokonalá a to by ho nebavilo. jsem s ním přes měsíc, ale mám pocit že ho skoro vůbec neznám, nemá na mě moc času, často hraje fotbal a je pořád ve fitku.

Začal mi strašně chybět bývalý přítel.... Často se s bývalým přítelem scházíme, a objímáme se, je mi nádherně v jeho objetí, a chtěla bych se k němu vrátit. Nikdy mi nemluvil do toho jak se oblékám, miluje mě takovou jaká jsem. Pořád ho miluju. Scházíme se spolu, ale nespíme spolu (měla bych výčitky, že podvádím toho druhého, ale hrozně bych s bývalým přítelem chtěla i spát,musím se vždycky držet na uzdě). Pořád na něho myslím.

Současný přítel neví o mých citech k bývalému přítelovi, a bývalý přítel neví o tom že někoho mám. Nejsem schopná mu to přiznat...Protože ho miluju a nechci aby se na mě vykašlal.

Bývalý přítel není tak krásný, ani nemá tak vysoké vzdělání jako současný, ale mě to vubec nevadí, to pro mě není důležité.

Už nevím co mám dělalt, byla jsem i u psycholožky, která mi poradila,abych nechala bývalého přítele a abych rozvíjela vztah s tím novým... Protože bych jednou v životě byla chudák, kdybych měla za partnera někoho, kdo chodí do hospod a pije denně pivo. Je pravda, že takhle v životě nechci nikdy dopadnout. řekla jsem mu to, tvrdí, že by mi nic takového nedělal, že mě nechce ztratit a zklamat...Jenže jeho otec je uplně stejný.

Jsem hrozně nešťastná už nevím co mám dělat, mám do toho ještě před maturitou (za tři neděle maturuji). Mamka mi pořád říká, jaké je to terno, když si tenhle kluk vybral zrovna mě,že je krásný chytrý... Po jeho boku mě také nutí se snažit udělat přijímačky na VŠ,a nutí mě to jít kupředu. Když to u bývaleho přítele mě to nenutí, protože má učňák a už pracuje.

Rozum mě táhne k současnému přítelovi a srdce k bývalému příteli.. Nevím co mám dělat.děkuji vám moc za odpověď předem. Přeji hezký den.

reagovat 13.5.2008 20:50 -

Porad se jenom ptas a odpovedi ty se nedockas!!!!

reagovat 13.5.2008 20:55 - Kaja

Anco, co blaznis, tohle uz tu bylo, proc zakladas novou diskusi kdyz ses na tohle ptala nedavno v jine a lidi Ti psali sve nazory???????

reagovat 13.5.2008 20:58 - RozumbradaKdyž ti nesedí ani jeden (nedivím se), najdi si nějakého úplně jiného. Dbej na antikoncepci a rozhlížej se, jaký je svět. Ono se ukáže.

reagovat 13.5.2008 21:28 - Anča

Já vím, omlouvám se za to, ale chtěla bych znát více názorů lidí, protože jsem vážně v bezradné situaci, ze které už nevím jak ven! A na tam těch servrech se asi moc odpovědí nedočkám. Tak proto to zkouším vícekrát.....

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2009 17:49 - Marek

Parnera/ku nelze zmenit!

reagovat 14.11.2010 15:58 -

Nesnažte se nikoho měnit nebo se z toho nakonec sami zblázníte.

reagovat 16.11.2010 14:19 - Naďa

Ahoj, zajímal by mě váš názor. Je mi už něco přes dvacet, ale ještě jsem neměla žádný vztah. Jsem proto velmi nesmělá a mojí jedinou šancí je doufat v oslovení. Už skoro rok občas v klubu potkávám chlapce, o kterém vím, že ke mně něco cítí, ale nikdy žádný svůj výpad nedotáhl k oslovení, vždycky naposlední chvíli couvnul. Sebevědomí mu určitě nechybí, motá se okolo něj spousta holek a nejspíš toho i využívá. Posledně si dokonce přímo přede mě dovlekl jednu ze svých tzv. kamarádek a začali se spolu muchlovat. Patrně to bylo proto, abych žárlila (myslím, že to dělávají jak chlapi, tak ženy...), ale přesto mi to přišlo nelogické, aby se předemnou schválně věnoval jiné, jestli mě má rád. Teď nevím, jestli mám ještě v něco doufat, nebo na něj radši zapomenout. Zatím nehledám vztah na zbytek svého života (chci ještě cestovat), ale nějaký projev citu mi už opravdu chybí a nechtěla bych zahodit možnost jen kvůli tomu, že jsme se ani jeden nerozhoupali.

reagovat 17.11.2010 07:55 - .

Tak na toho zapomeň.
Pokud by o Tebe měl zájem, tak by Tě dávno sbalil. Myslím, že Tě vůbec neregistruje a jeho zájem si jen namlouváš.

reagovat 31.8.2012 14:17 - alien - http://alienuvkokon.byl.cz/alien.bloguje.cz/tema-4-devkovskej-cirkus.html

Co je to láska?
Malé nafouknuté, pomíjivé nic, nebo velké, nekonečné, všeobjímající všechno?

Láska není (jen) cítit motýlky v břiše, točení hlavy, podlamující se nohy a jiskřičky před očima.
Láska není šukat, ale milovat se.
Láska je ten, kdo je naší opravdovou láskou.
Takoví nejsou na světě dva ani tři, natož čtyři a víc.
Je jen jedna láska nebo žádná.
Někdo byl vyvolen a dostal požehnání přírody mít svou druhou část a jiný ne.
Láska je souznění, kompatibilita, naplnění.
Láska je splynutí srdcí, duší, myslí a těl v jedno souhvězdí s věčným svitem.
Láska se mimo jiné projevuje i tím, že si s daným člověkem umíš představit celý společný život, v dobrém i zlém, v luxusu i pod mostem a v kanále, v nemoci i ve zdraví, s dětmi i bez dětí, s city i bez citů, vteřinu i věčnost.
Když si to představit neumíme, vztah s daným člověkem nemá smysl a nejde o lásku.
Láska je náš první i poslední záchranný kruh, náš jediný přístav a domov, kde jsme v bezpečí.
Jen s láskou usínáme pokojně, spíme tvrdě jako miminka a probouzíme se znovuzrození.
Jen láska nás vnitřně naplňuje a uspokojuje.
Láska je bezvýhradná, bez postranních uliček, pootevřených zadních vrátek a dalších alternativ.
Není nic mezi tím, buď láska je nebo není.
Tím neříkám, že někdo nemůže prožít smysluplný a naplněný život ve vztahu bez lásky, dokonce že ten vztah nemůže být na první pohled lepší-to bychom také museli obecně definovat lásku a můžeme zase zjistit, že ten vztah na první pohled bez lásky láskou na pohled druhý vlastně byl.
A láska je dle mě nakonec vždy, pokaždé a všude definována právě onou bezvýhradností, bezpodmínečností, loajalitou, věrností a oddaností, vším oproti ničemu, věčností proti pomíjivosti, naplněním vůči prázdnotě.
To je láska a vše ostatní jsou jen prázdná nafouknutá nic, pocitové klamy a sebeklamy, předstírání sobě samému i ostatním, lži a sebelži v mrazivém kabátu nicoty.
Láska není abstraktní, má vždy své jméno-je to On, Ona, Ty, My.
Je to ten, koho nade vše milujeme, víc než cokoliv a kohokoliv jiného, víc než sebe a svůj život, je to ten, kdo stejně miluje nás, jsme to My.
Když opravdu miluješ, nemáš na výběr.Vše ostatní je nepodstatné a nedůležité.Neexistují žádné nepřekonatelné překážky, čas, dálka, nic a žádné důležitější osoby a věci než vy dva a vaše láska.
Pokud máš na výběr a vybíráš si, nemiluješ.
Pro svou lásku žiješ a žiješ s ní, dáš a uděláš cokoliv, kdykoliv a jakkoliv, abys mohl být a žít se svojí láskou, kdykoliv, kdekoliv a jakkoliv.
Chceš s ní být a žít, a nemůžeš bez ní být a žít každou vteřinu bytí i nebytí.
Neexistují žádné odklady, podmínky, povinnosti, závazky, možná, ale, by, bych a kdyby, když jde o lásku.
Jsi jen Ty a tvá láska, jste jen vy dva, je jen My.
Kolikrát můžeš za život opravdu milovat, jen tak z lásky, celým srdcem, duší, myslí a tělem...i jednou je proklatě moc a pokud je tvá láska opětovaná, je to zázrak.

Láska je všechno nebo nic.
Protože, jak to není bezvýhradné, bezpodmínečné, věčné vše, je to malé, bezvýznamné, nafouknuté nic naplněné všeobjímající nicotou, pomíjivostí a zapoměním.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *