Bezpodmínečně bez hodnot: Soucit zenu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.10.2009 09:46 - Michal

Větší nesmysl jsem ještě nečetl, třeba si přečist i kontext, proč to Ježíš řekl a Ježíš byl nejsoucitnější člověk jaký kdy žil na zemi.

reagovat 16.10.2009 20:28 - Vrána

No on to nebyl jediný nesmysl, který tenhle darebák vypustil..... Co třeba jeho tvrzení o rovnítku mezi Gándhím a Hitlerem? Nejhorší je, že ho nejrůznější hltači pseudospirituálna považují pomalu za génia. Asi jsem duchovní chudák (a jsem s tím už jaksi smířen),ale učení Osha je podle mě jeden velký blábol.Smutným faktem zůstává, kolik lidí v Púně ale jinde ve světě se nechalo ošálit a následně psychicky rozvrátit.

reagovat 16.10.2009 23:09 - Travolta

No on to nebyl jediný...

Mně ten článek taky připadá nesmyslný. Ale tvrzení o rovnítku mezi Gándhím a Hitlerem, to Osho fakt řekl? To je teda síla... Já jsem od něj četl, lépe řečeno prolistoval pouze knihu o sexu, jak říkám prolistoval, protože za víc času mi to nestálo. Taky mi to přišlo jako pěkné nesmysly.

reagovat 17.10.2009 01:12 - v

Nesudte a nebudete souzeni! Mne to pripada proste a logicke.

reagovat 17.10.2009 08:33 - Simča

A všichni zvesela soudí:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.11.2009 15:52 - Merat-zen

Nemít žadné hodnoty i to je Ideologika a má svou hodnotu, pro danou existenci. Je hodnotou pro daného jedince, neboli existenci. Nehodnotil snad mistr jeho čin. Není snad hodnotou zenu, jak je uvedeno v příběhu soucit, odpuštění a nové vzniklé přátelství. Nesuť, abys nebyl souzen, nebo jen nesuť.

reagovat 2.11.2009 15:59 - Merat-zen-pokračování

Nesoudil mistr jeho činění, aby mohl raagovat, tedy posuzoval, soudil, usuzoval o jeho činění a svým jediněčným způsopem reagoval. Naní snad tento příběh hodnotou a vypovídá o hodnotě zenu, v pochpení každého individuálního jedince k zenu. A co sebereflexe k ohledu svého Superega. Není to souzení sebe sama.

reagovat 2.11.2009 16:06 - Merat-zen-pokračování

Nepřemíšlí mistr zenu o tom jak by měl reagovat, aby naplnil hodnotu samotného vztahu sebe sama k zenu. Tedy hodnotu zenu. Jak může tedy být bez hodnot. On soudí něco o sobě, nesodí tím sám sebe, těžko říct jestli se odsuzuje, ale odsuzuje se k zenu svým posouzením svého vztahu, jako reflexe k světu.

reagovat 2.11.2009 16:22 - Merat-zen-pokračování

Zen je jeho svobodná volba a může zen jako Ideologiku opustin a najít jiné naplnění ve své duší. Pokud, ale opravdu někdo chce být bez hodnot, musí být mrtvý, ať chce nebo ne. Koupili jste si špatný výrobek a reklamovali. Museli jste zmeřit hotnotu výrobku k sobě samamu. A řekli jste tento výrobek nechci.

reagovat 28.5.2010 19:02 - Veronika

S tím oshem ste to špatně pochopili..Ti lidé to pro něj dělali s radostí,on to po nich nevyžadoval..Oniho tak milovali,že se o něj starali..

Já Osha mám ráda a jeho knihy mě hodně obohatily,přičemž tam hodně poposuje mé zkušenosti...

On nám bere to,co nám nepatří..-ego.

Že někdo skončil na psychině?proč asi..
Dneska dávaj do psychiny kdejakýho..proč?Protože jakmile člověk tačne vyjadřovat své pocity,které mimochidem musí ven a dnešní společnost klade velký duraz na to,aby byly potlacovany..proto je pak soupnou do blazince.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *