Bezplatné psychologické poradny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.10.2012 21:13 - Karolína

Dobrý den,
sama si vůbec nevím rady, a tak se obracím na Vás. Za posledního půlroku se v mém životě odehrálo tolik ne zrovna příznivých situacích, že si v poslední době začínám všímat, že se mi to podepisuje na psychice víc než je zdrávo. Uvědomuji si, že se mi mění povaha, jsem uzavřenější, mám sklony k depresím, straním se lidem, uvnitř mne je ohromný vztek na život, tak lidi kolem mne a potažmo cítím, že začínám mít silnou averzi vůči sobě samé (což úplně nechápu, protože situaci, ve které se v současné době nacházím, jsem sama nepřičinala jediným dílem), pociťuji občas až sklony k sebedesktrukci, cítím nenávist vůči sobě samé, vůči vlastnímu životu. Mám v sobě strašně moc nedořešených zálěžitostí. V poslední době se už nejsem schopná na nic normálně soustředit, mám plnou hlavu jen myšlenek nad vlastními problémy, občas mne přepadají naprosto černé myšlenky.

Jelikož jsem ještě studentka (je mi osmnáct let), nemůžu si dovolit platit psychologa - k psychiatrovi "ještě" jít nechci, nechci se takhle odmlada ládovat prášky...Rodinu do těchto svých stavů zainteresovávat nechci, už proto, že problémy se vlastně týkají především jich, nevěřím jim a nechci se jím se svým psychickým stavem svěřovat. Neznáte prosím někdo nějaké bezplatné psychologické poradny, psychology - oblast Hradec Králové?...Popřípadě pokud byste byli schopni dát mi i jinou radu, za vše budu vděčná. Uvědomuji si, že toto, co se se mnou teď děje, není normální a ráda bych to začala řešit.

reagovat 14.10.2012 21:18 - Jitka

Karolíno,napiš zde na doktorce do psychologické poradny,je zde více odborníků a vybereš si podle problémů.Odpoví ti.Také jsem to udělala a s odpovědí jsem byla moc spokojená,pomohla mi a hlavně poradila co s mým problémem dělat.Je to samozřejmě zdarma.

reagovat 14.10.2012 21:20 - Petr

A kde se tedy najdou ty bezplatné psychologické poradny? Díky?

reagovat 15.10.2012 10:32 - Jitka

Tady na Doktorce.V záhlaví má oranžovou lištu a vedle diskusí,kde píšeš jsou i poradny.Je tam pár odborníků,někteří jsou online na telefonu,ale můžeš jim i napsat.A nebo přímo je odkaz na diskusi Psychologické potíže.Je to první poradna na internetu,kde mi na můj dotaz odpověděli.

reagovat 15.10.2012 10:33 - Jitka

Teď se objevila i tady,zkus to a uvidíš

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2017 08:37 - To

je tak,když někdo má pouze ten virtuální svět a potěšení pouze u něho a proto kolem sebe jenom kope.

reagovat 5.7.2017 16:01 - Martin

Dobrý den,
máme doma babičku (70), která je po lehké mozkové příhodě. Čím dál častěji se ale u ní objevují výkyvy chování - normálně se společensky baví, a pár minut na to, když třeba někdo přijde, se kterým běžne skvěle vychází, začne jakoby schválně vyvolávat konflikty a je často i nesnesitelně agresivní. Co s tím? Děkuji, Martin

reagovat 5.7.2017 23:44 - Pampeliška

Dobrý den,
máme doma...

No, tohle je těžká rada. Pokud je to jen výkyv nálady, je to nepříjemné, ale dá se to snést. Horší je, že je to asi příznak mnohem vážnější nemoci, která se bude zhoršovat (může jít o počínající demenci-to určí lékař). Pokud sama nechce a není nebezpečná pro okolí, nepůjde k doktorovi, a vy ji tam nijak nedostanete.
Většinou se to řeší tak, že příbuzní zajdou za psychiatrem, a společně s ním vymyslí, jak babičku k doktorovi dostat na některý z průvodních symptomů, který nemocnému opravdu vadí, a který je ochoten řešit.
Třeba nespavost. Zapomnětlivost. Zhoršenou pozornost....apod.

Pak si s ní poradí lékař. Aspoň zpomalit se postup nemoci určitě dá.
Jen pro příbuzné je to pecka, no. :-/

reagovat 10.7.2017 21:23 - Kamila

Ja mam od nich jeste mordiny furt ale jestli mi to budou delat pristi rok tak to nahlasim

reagovat 11.7.2017 13:32 - Kamila

A nevim co mam delat jestli to bude příští rok stejny

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *