Bezbolestné vyšetření tlustého střeva - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.9.2008 10:34 - Anna Kancnýřová

Dobrý den! Píšete, že vyšetření kolonoskopíí může být pod celkovou narkozou, tak by mě zajímalo, proč se to nedělá, nebo to pojišťovna nehradí? Kolik taková narkoza stojí,třeba bych si ji zaplatila.Děkuji.

reagovat 21.9.2008 11:51 - La

V nekterych nemocnicich delaji toto vysetreni normalne pod narkozou.Tak je lepsi,poptat se kde a jit tam.

reagovat 21.9.2008 13:51 - marie

mně dělali kolonoskopii v polosedaci, udělali mi to sami, bez toho, že bych si o to musela říci. Byla jsem na kontrole, věděla jsem, jak nepříjemný zážitek mě čeká. Byla jsem v milém šoku, něco mi píchli a nevím nic. Probrala jsem se už oblečená. Neplatila jsem nic. Tomu způsobu se říká polosedace a snad pacient reaguje, ale nepamatuje si to. Když jsem nesla nález praktikovi, tak mě litoval, co jsem musela postoupit, ale fakt nebyla lítost na místě. Když bude třeba, půjdu ihned znovu na vyšetření a nebudu to odkládat. Ještě mě nechali po zákroku asi 2 hodiny poležet na lůžku. Chce to se ptát jak to provádějí. Podle mne by to mělo být automatické, že pacienta takto umrtví, pacient je uvolněný a lékař může V KLIDU pracovat. Držím palce všem co toto vyšetření čeká.

reagovat 21.9.2008 13:52 - marie

ještě jsem zapomněla dodat, že k tomuto vyšetření v polosedaci není třeba přeoperační vyšetření.

reagovat 21.9.2008 17:44 -

Nedávno na semináři nám říkali,že už někde probíhá vyšetř.střev kolonoskopie pomocí tzv.čipů.Člověk vypije tu hnusnou vodu jako dříve aby se vyčistil,potom spolkne takový prášek ( je to čip) a ten mu proběhne celým zažívacím traktem i vlastně žaludkem a konečníkem je vyloučen ven.Vše je v něm zaznamenané,lékaři si to nahrají a posoudí.Je to naprosto nebolestivé,pouze se to ještě moc nepraktikuje,ale to bude nevidět.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2016 21:39 - Hanah

Já jsem na vyšetření byla a jsem ráda, že jsem byla jen "oblbnutá", protože se mi asi v polovině střevo prudce zatáčí, nemohli to prorazit, bolest byla nesnesitelná. Kdybych byla v narkóze, tak to proděravěli a je konec. Znala jsem paní, co na to zemřela. Nechci nikoho děsit, ale je to pravda.

reagovat 7.5.2016 16:25 - omyl

Já jsem na vyšetření byla...

Proděravění střeva není konec, jenom na to musí doktoři a zdravotní personál reagovat.
Ten případ paní se stal proto, jelokž na její stížnosti, že má po vyšetření bolesti reagovali jako prasata, s tím, že si vymýšlí.

Píši to proto, že jsem měl také protržené střevo, ale naštěstí ten doktor, co to prováděl mi věřil, zavezli mě na rentgen a pak dali na JIPku, kde mi z počátku každou hodinu měřili tlak a podobné blbosti a druhý den jsem z toho byl venku.

reagovat 8.5.2016 18:28 - omyl

Proděravění střeva není...

Jo a když jsem již byl z toho úplně venku, protržené střevo mi přibalili sebou.

reagovat 5.2.2018 14:44 - H.M.

Dobrý den! Píšete, že...

Co se tyka kolonoskopickeho vysetreni, tak se dnes uz nemusi nikdo obavat. Chodim na toto vysetreni po prodelane rakovine TS kazdy rok. Absolutne neni duvod se tohoto vysetreni obavat. Myslim, ze uz naprosto bezne davaji pred vysetrenim injekci, ktera zajisti to, ze o vysetreni nevite. U me to probiha tak, ze mi ji pichnou, nespite, ale temer vysetreni nevnimate. Ja si vzdy jen pamatuji, ze mi reknou abych se otocila na levy bok a pak kdyz me postavi a doprovodi na luzko, kde se v uvozovkach dospite. Pak se v pohode obleknete a jdete domu. S touto injekci jsem vysetreni podstoupila 2x, jinak vsechna predesla vysetreni byla bez teto injekce. Dalo se to i bez ni v klidu prezit. Byly taam jen dva momentyy, kdx to trochu tlacilo, nic co by se bez problemu nedalo vydrzet. Kdyz to cele shrnu, strach je absolutne neoopodstatneny a zadny strach nestoji za rakovinu.

reagovat 5.2.2018 21:05 - ano,

Co se tyka kolonoskopickeho...

žádný strach nestojí za rakovinu, na druhou stranu pro někoho je vyšetření náročné a ne všichni lékaři dávají opravdu účinné injekce.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *