Beta Karoten Plus - kompletní antioxidant - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.4.2005 12:42 - Bobo

Výrobce vychází z toho, čím jsou lidé zblblí, bohužel né z posledních vědeckých poznatků. Syntetický beta karoten neprokázal zdravotní výhody, vit. E (proč zase jen forma alfa-toktoferol?!!) je při dlouhodobém užívání v koncentracích 400mg (přesně jako zde!) škodlivý. U vit. C bych dal přednost formě s postupným uvolňováním.
Firma Swiss u mne klesla (některé jiné její věci vypadaly dobře, např. lactobacilus).

reagovat 26.4.2005 11:12 - denis

A jaký je váš názor na poměr kvalita : cena?
A rovněž co říkáte k porovnání s jinými výrobci?
Sám jsem denním uživatelem a tato věc mě zajímá. Děkuji.

reagovat 26.4.2005 15:45 - Pepa Veselý

Dobrý den Bobo,
já se domnívám, že Swiss používá přírodní zdroje a ne syntetiku jak uvádíte. U vit. E je to snad se vstřebatelností jasné = přírodní zdroj se lépe vstřebává = publikované poznatky z řad odborníků.
Nevím jak jste přišel na to, že v Beta Karotenu PLUS je 400 mg vitaminu E? Pletete si asi pojmy protože to je 400 m.j.!
Mně se produkt líbí a konečně to není jen trhák na léto, ale jde o vyváženou kombinaci antioxidantů. U vitaminu C je postupné uvolňování jen obchodní tah. Vitamin C by se měl užívat uvážlivě, protože velké dávky působí negativně na ledviny.
Podle Vás jsem zblblý, že dávám přednost kvalitě a ne kvantitě? Máte Vy sám zkušenosti se Swissem nebo jen tak teorizujete?

reagovat 26.4.2005 15:50 - Jana

Souhlasím s Pepou, protože užívám od SWISSU Max Brusinky a jsou super. Měla jsem je i od jiných firem a ty nebyly tak účinné. Rozhodně dávám přednost KVALITĚ.

reagovat 25.5.2006 21:00 - Adélka

Betakaroten je super na opalování a prý i na zlepšení imunity - to jsem ještě nezkoušela. Každopádně na internetu jsem našla hodně zajímavý výrobek za super cenu na www.aminomax.cz/beta-karoten.php . Mají tam beta-karoten za 89,- a je to 100 tablet. Ale je to taky betakaroten nebo je rozdíl mezi beta-karoten a betakaroten (jako rozdíl mezi tou čárkou nebo je to to samý)?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2007 13:29 - karel Vácha

Bio-aktivní betakaroten je jen a jen výmylsem výrobců, např. značka Pharma Nord uvádí jakýsi bioaktiní betakaroten a dostala za to pěknou pokutu (tuším 50 tisíc Euro),protože:

A) použili název BIO, který se může uvádět jen u výrobků zpracovaných a pocházejících z bio-zemědělství (bio-suroviny) a jejich betakaroten byl koupen z USA (tam vyroben synteticky)B) klamavé označení - opět "bioaktivní" a odůvodnění bylo takové, že biokativní forma betakarotenu neexistuje (tj. je to blbost) a je buď jen vyrobený uměle nebo extrahovaný z přírodních surovin.Takže asi tak ohledně toho "úžasného" Pharma Nordu - viz. hospodářské noviny asi před dvěma týdny nazpět.Karel Vácha.

reagovat 23.5.2007 15:51 - Floyd

Kuřáci pozor !!!

Cituji:

"... výsledkem čehož bylo zjištění, že beta-karoten přijímaný v této formě nejen že nesnižuje riziko rakoviny plic u dlouhodobě silných kuřáků, ale dokonce zvyšuje výskyt téměř o 20%" - zdroj:

http://www.sport-portal.cz/beta-karoten.htmlNebo například: "...Výsledek experimentu byl zdrcující: po sedmi letech zaznamenali vědci u kuřáků pojídajících beta karoten o 18 procent vyšší výskyt rakoviny než u zbylých milovníků tabáku. K podobnému výsledku dospěla i další, kontrolní studie." - zdroj

http://lidovky.zpravy.cz/export/pda.asp?b=ln_veda&r=ln_veda&c=A070512_141255_ln_veda_fhoTakže OPATRNĚ !!!!

reagovat 23.5.2007 16:07 - Příroda

Papejte melouny,mrkev,vajíčka,a vyserte se na oblbováky.Tímto máte zajištěn betakakaroten v té nejlepší absorbovatelné organické podobě,v jaké ho stvořila matička příroda.Samozřejmě v tom,a v jiném ovoci a zelenině může být milion jiných prospěšnějších věcí,o nichž nemáme ani potuchy.Papa

reagovat 23.5.2007 16:39 - nelka

výborná věc a je dobrý pro hluchý na zrak

reagovat 5.7.2013 12:21 - JWB

Poslyšte beta karoten se kuřákům nedoporučuje. Máte v návodu nesmysl. Je sice pravda, že kuřáci často trpí jeho nedostatkem, ale tady je nutno zvážit co je větší zlo, jestli nedostatek nebo riziko podávání betakarotenu

Byly dělány klinické studie se syntetickým betakarotenem a zkoumal se jeho vliv na zvýšené riziko rakoviny plic u kuřáků (ještě další potencování rizika. Samozřejmě samotné kouření je primární faktor vyvolávající karcinom plic, nicméně betakaroten riziko pro kuřáky ještě zvyšuje).
Nutno podotknout, že se studie dělaly se syntetickým betakarotenem. Tedy u přírodního betakarotenu vliv na zvýšení rizika karcinomu plic pro kuřáky nebyl ani potvrzen ani vyvrácen.
Do doplňků pro kuřáky se betakaroten nepřidává.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *