Beta Glukan zvyšuje imunitu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.10.2003 23:02 - Laalinka

Dobrá den, nevíte za jak dlouho by se měly projevit "zázračné" účinky beta glukanu? Beru jej už asi měsíc a stále jsem dost nastydlá. Chrchlám a balení kapesníků(100 ks) posmrkám za 2 dny.Co bych ještě měla zkusit, abych konečně byla zdravá? Beru mnoho vitamínů, piju kombuchu a kysané mléko...a stále smrkám a kašlu...atd

reagovat 14.12.2003 19:59 - jana

dobry den,

clánek o betaglucanu je velmi zajimavy. bylo by mozné me oznámit kde se dostane v cesku AGARICUS BLAZEI???

Predem dekuji za Vasi pozornost a jsem s pozdravem


Jana Rocha

reagovat 22.3.2005 12:12 - zampionz

milej zlatej - hnědý žampion - substrát lze koupit u vaclavikovi.cz, pouye hnedý žampion - blazei má ty glukany

reagovat 10.9.2005 19:29 - Truly

Nejdostupnější beta-glucan pro Čechy je bezesporu hlíva ústřičná, takže se nemusíte shánět po exotice typu Agaricus nebo Maitake. Hlívu můžete upravovat na různé způsoby nebo pokud se vám nechce vařit, tak ji seženete běžně v lékárnách pod názvem Glukavin, kde je beta-glucan kombinovaný s echinaceou. Stojí zhruba 60 korun za měsíční balení. Když si koupíte sušenou exotickou houbu, tak zaplatíte několikanásobek a navíc si s ní uděláte polévku tak třikrát.

reagovat 15.3.2006 06:55 - PT

Doporučovat Glukavin je ohromné, vždyť se jedná skoro o homeopatikum. Obsažené dávky jsou směšné.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.2.2015 10:49 - jirka

velmi důležitá je čistota!

cituji:
velmi důležitá a opomíjená je čistota nabízeného betaglukanu!
Prof.Dr.Václav Větvička experimentálně dokázal, že preparáty mající pouze rozdrcenou houbu mají minimální (pokud vůbec nějakou) účinnost!
V případě kvasnic to ostatně platí také, jinak by bylo čisté droždí již dávno lékem. Problém je totiž v tom, že náš žaludek nedokáže polysacharidy dokonale trávit, to plně dokážou jen býložravci, proto mu musíme pomoci izolací. Izolace a složité přečistění suroviny je přitom nejdražší položkou při výrobě betaglukanu. Za kvalitní se považuje betaglukan od 70% čistoty a výše. Ani to však není tak jednoduché, protože zároveň záleží na tom, co zůstává v těch tzv. nečistotách. Přesto by měly firmy čistotu dodávaného betaglukanu uvádět, a pokud tak nečiní, nemají se asi čím chlubit. Odborníci zastávají názor, že nečistoty zabraňují navázání betaglukanu na receptory imunitních buněk a tím jejich aktivaci. Platí zde tedy jednoduchá (nepřímá) úměra - čím více nečistot, tím menší účinnost.

Betaglukan
http://www.perfektra.cz/cs/zbozi/biopreparaty
má čistotu 85%!

reagovat 4.12.2015 14:02 - Iveta

velmi důležitá je...

Souhlasím, je důležitá čistota betaglukanů,z droždí a z hlívy to není ono,musí se složitě extrahovat z jiných zdrojů.A že vyšší dávky betagl.pomáhají, mám odzkoušeno na sobě i manželovi, ale bereme denně 1000 mg kvalit. betaglukanu,bez přestávky,vše je dlouhodobé,přečtěte si články od Dr,Větvičky,který se betaglukany zabývá-www.betaglukan.cz.

reagovat 4.1.2016 22:59 - Marie

Dobrý den
nejčistčím přípravkem z hlívy ústřičné je na našem trhu Imunomodulátor od f. Ramissio . japonský produkt v tekutém stavu v 98% čistotě betaglukanů. Hlíva ústřičná jak j známe v kuch úpravě , což je pouhých 0,4 % obsahu betglukanů a sušená 6´10-40% nemá nic společného s betaglukany

reagovat 4.1.2016 23:03 - Marie

Dobrý den
nejčistčím...

Výzkumy ukazují, že houby dokáží nejen zmírňovat vedlejší příznaky drastické konvenční léčby, ale samy mají účinky cytostatické, cytotoxické či dokáží vyvolat apoptózu (buněčnou sebevraždu rakovinových buněk). Jsou proto velkým pomocníkem v boji proti tomuto zákeřnému onemocnění. Jsou lidé, kteří si vyléčili rakovinu jen pomocí medicinálních hub.

reagovat 5.1.2016 07:54 - pro Marii

Když je něco "nejčistší", neznamená to ještě, že to musí fungovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *