Benzodiazepiny a závislost - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2009 18:20 - LOKI

JSEM ZÁVISLÍ JIŽ NĚKOLIK LET NA DIAZEPAMU.BEZ NĚJ NEMŮŽU FUNGOVAT V PRÁCI,ŘEŠIT SLOŽTÉ SITUACE A ŘEŠIT JE NA ÚROVNI.JSEM JAK RYBA BEZ VODY.MĚL BY NĚJAKOU RADU NĚKDO,KDO TOMU ROZUMÍ?

reagovat 11.9.2009 18:12 - eva

Bez diazepamu fungovat muzes, ale musis si projit odvykaci kurpo a pozor, nenahradit to jinou drogou, napr alkohol, konopi atd,. Jrdnou stejne budes muset prestat, je to peklo ty abstaky, ale jsou mnohem horsi veci, 9let jsem brala rohypnol, vim o cem je rec:)

reagovat 16.9.2009 12:50 - ČTENÁŘKA

každá závislost je prevít,bez rozdílu zda léky,alkohol ,cgarety,práce,partner,jídlo,sex,auto,koníčky-vždycky za každou závislostí NĚCO je,něco si tím kompenzujeme,je to v podstatě jen náhražka,útěk před něčím,nějakou nevyhovující situací,třeba již zapomenutou,starou třeba že nás let-let-samota, rodinné vztahy,dětství,nuda,chudoba,ponížení---Všem držím palce kdo mají odvahu se s tím poprat a vydrží projít cestu peklem a nevzdají se.Vím o čem píšu.Život skutečně stojí za to.Věřte si ,že to dokážete! A skutečně dokážete.

reagovat 17.9.2009 09:36 - Adam

Závislost na benzodiazepinech vytvářejí především nablblí obvoďáci. Není to na recept s modrým pruhem, takže to nikdo nekontroluje. Když se chtějí zbavit únavného pacoše, předepíšou Diák nebo jiný benzodiazepin a je po problémech. Funguje to rychle a spolehlivě.
Přitom benzodiazepiny by se měly užívat v kuse maximálně 6 týdnů a pak nejméně na 2 měsíce vynechat. Pokud někdo potřebuje trvalou léčbu, je nutné použít jinou skupinu psychofarmak. Podle spotřeby se dá spočítat, že trvale u nás bere benzodiazepiny kolem půl miliónu lidí. Ale ve světě je to ještě víc.
Neřešit problémy, ale cpát se práškama, to je výsada západní civilizace.
Odvykací léčba je stejná jako u alkoholiků. Závislost na benzodiazepinech je alkoholového typu a stejná jako na barbiturátech.

reagovat 17.9.2009 13:44 - Adame,

když to mají na svědomí obvoďáci a předepíší lék, aby se zbavili únavného pacienta, proč je na netu tolik žádostí na "koupím"..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2018 13:10 - Jita

Mia- chce to léčbu v psychiatrické léčebně, nic jiného nepomůže, jen odvykačka a režim. pěkně v tom jedeš.

reagovat 22.7.2018 20:37 - Pohoda jazz

Jenom pomalu snizuj davky , ale nikdy to uplne neukonci nebo dopadnes strasne spatne ! Pokud beres dele jak 15 let , tak uz do konce zivota musis ...jen se pokusit snizit . Je to v pohode , jen neblazni s vysazenim a na psychiatrii by ti nepomohli ani za 2 roky !

reagovat 22.7.2018 20:44 - karla

ja uživam hypnotika přesne 33let.kdy mne zemřelo ditě.Parkrat jsme to vyzkoušeli vysadit,ale nešlo to,tělo si to už žáda. beru vesměs jednu tabletu zolpidenu /10/ ale někdy taky kolem dvou hodin si ještě jednu vemu.Ale vim, že už to budu uživat do zbytku života, A jestli mám nějake vedlejši učinky? no to nevim, neboť rukama se nemoci hromaděj a nevim, zda bych nebyla vic nemocná kdybych prašky na spani nebrala a v noci se trapila nespavosti. Tak proto raději je nepřestavej uživat,ale zkus si změnšit davky, ale opatrně

reagovat 12.8.2018 19:06 - Killy

Pro Miu:
Záleží na spoustě věcí. Ale vždycky jde přestat. Já bral deset let neurol a přes dvacet let cipralex. Zapomínal jsem, měl výbuchy vzteku, neměl chuť na sex, potil se, nevyšel schody.
Teď, když jsem na nule, jsem paradoxně klidnější, subjektivně šťastnější (!), spím jak jezule, schody vyběhnu jako nic etc.

Nech tělo, aby si s uzkostmi a nespavostí poradilo samo. Když ho budeš cpát léky, zvykne si a bude v mnoha oblasech ještě hůř.
Ale nebuď na to odvykání sama. Jestli máš víc času, nech se na pár měsíců zavřít třeba do Červeného Dvora, kde při jejich denním režimu budeš do týdne zaručeně spát jako dřevo.
Nebo se přihlaš do nějaké otevřené skupiny k Apolináři nebo do Sananimu. Každopádně to jde, garantuju ti, že do pár měsíců budeš spát jako miminko.

reagovat 22.8.2018 18:43 - Mia

Pro Miu:
Záleží na...

Díky Killy. Nyní jsem dva týdny na 1,5 tablety zolpidemu večer. Ale asi abstinenční příznaky zchvácenost, ůnava několikrát denně takové záchvaty. Mozek v nabuzený, unavený upadající do takového komatu, ale neusne. Dvakrát za ty dva týdny jsem si vzala 1mg neurol,když už jsem se bála. Zřejmě vysoký tep nebo tlak, nevím. Modlím se,aby to trvalo měsíce,ne roky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *