Benzodiazepiny a závislost - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2009 18:20 - LOKI

JSEM ZÁVISLÍ JIŽ NĚKOLIK LET NA DIAZEPAMU.BEZ NĚJ NEMŮŽU FUNGOVAT V PRÁCI,ŘEŠIT SLOŽTÉ SITUACE A ŘEŠIT JE NA ÚROVNI.JSEM JAK RYBA BEZ VODY.MĚL BY NĚJAKOU RADU NĚKDO,KDO TOMU ROZUMÍ?

reagovat 11.9.2009 18:12 - eva

Bez diazepamu fungovat muzes, ale musis si projit odvykaci kurpo a pozor, nenahradit to jinou drogou, napr alkohol, konopi atd,. Jrdnou stejne budes muset prestat, je to peklo ty abstaky, ale jsou mnohem horsi veci, 9let jsem brala rohypnol, vim o cem je rec:)

reagovat 16.9.2009 12:50 - ČTENÁŘKA

každá závislost je prevít,bez rozdílu zda léky,alkohol ,cgarety,práce,partner,jídlo,sex,auto,koníčky-vždycky za každou závislostí NĚCO je,něco si tím kompenzujeme,je to v podstatě jen náhražka,útěk před něčím,nějakou nevyhovující situací,třeba již zapomenutou,starou třeba že nás let-let-samota, rodinné vztahy,dětství,nuda,chudoba,ponížení---Všem držím palce kdo mají odvahu se s tím poprat a vydrží projít cestu peklem a nevzdají se.Vím o čem píšu.Život skutečně stojí za to.Věřte si ,že to dokážete! A skutečně dokážete.

reagovat 17.9.2009 09:36 - Adam

Závislost na benzodiazepinech vytvářejí především nablblí obvoďáci. Není to na recept s modrým pruhem, takže to nikdo nekontroluje. Když se chtějí zbavit únavného pacoše, předepíšou Diák nebo jiný benzodiazepin a je po problémech. Funguje to rychle a spolehlivě.
Přitom benzodiazepiny by se měly užívat v kuse maximálně 6 týdnů a pak nejméně na 2 měsíce vynechat. Pokud někdo potřebuje trvalou léčbu, je nutné použít jinou skupinu psychofarmak. Podle spotřeby se dá spočítat, že trvale u nás bere benzodiazepiny kolem půl miliónu lidí. Ale ve světě je to ještě víc.
Neřešit problémy, ale cpát se práškama, to je výsada západní civilizace.
Odvykací léčba je stejná jako u alkoholiků. Závislost na benzodiazepinech je alkoholového typu a stejná jako na barbiturátech.

reagovat 17.9.2009 13:44 - Adame,

když to mají na svědomí obvoďáci a předepíší lék, aby se zbavili únavného pacienta, proč je na netu tolik žádostí na "koupím"..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.3.2018 08:15 - Vlasta

Dobrý den. Po dlouhodobém...

A mohu se optat kolik tablet jste brávala? Já bero zolpiden již 8 let,bez něho vůbec neusnu. Zkoušeli jsme ho vysadit a mit tritico,ale to na mne nepůsobilo,jen mne bylo špatně. Doktorka mne říkala, že už to budu muset asi uživat celej život. Je mne 56 let a k tomu mám dost zravotní pohybové problémy,takže se vyspat aspoň 4 hodiny musim, abych trochu mohla fungovat

reagovat 13.3.2018 10:10 - Dita

A mohu se optat kolik tablet...

Zolpidemu jsem brala tak 4 denně. Ale k tomu ty další. Věkově jsem asi jako vy

reagovat 13.3.2018 12:02 - Vlasta

Zolpidemu jsem brala tak 4...

Tak to teda hodně,já brávala pul a tedka už musim cely,no bojim se závislosti, ale trochu musim přeci fungovat

reagovat 13.3.2018 12:22 - Dita

Tak to teda hodně,já...

To je ok.Musíte si hlídat,co berete.Já měla deprese a problémy v osobním životě

reagovat 17.3.2018 11:05 - Hm.

Trittico nezabírá. U ostatníh benzodiazepinů,snažte se nepřekračovat denní dooručenou dávku! Spát se musí.Ale, pokud to jinak nejde, je lepší brát benzodiazepiny na spaní.
Pokud budete brát pravidelně 2 slabší Neuroly denně na noc, nemá to žádné zdravotní následky! Jsou lidé, kteří berou tato psyhofarmaka dlouhé roky,i několik desetiletí, aniž by měli nějaké trvalé následky na psyhickou i fyzickou výkonnost!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *