Benzodiazepiny a závislost - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2009 18:20 - LOKI

JSEM ZÁVISLÍ JIŽ NĚKOLIK LET NA DIAZEPAMU.BEZ NĚJ NEMŮŽU FUNGOVAT V PRÁCI,ŘEŠIT SLOŽTÉ SITUACE A ŘEŠIT JE NA ÚROVNI.JSEM JAK RYBA BEZ VODY.MĚL BY NĚJAKOU RADU NĚKDO,KDO TOMU ROZUMÍ?

reagovat 11.9.2009 18:12 - eva

Bez diazepamu fungovat muzes, ale musis si projit odvykaci kurpo a pozor, nenahradit to jinou drogou, napr alkohol, konopi atd,. Jrdnou stejne budes muset prestat, je to peklo ty abstaky, ale jsou mnohem horsi veci, 9let jsem brala rohypnol, vim o cem je rec:)

reagovat 16.9.2009 12:50 - ČTENÁŘKA

každá závislost je prevít,bez rozdílu zda léky,alkohol ,cgarety,práce,partner,jídlo,sex,auto,koníčky-vždycky za každou závislostí NĚCO je,něco si tím kompenzujeme,je to v podstatě jen náhražka,útěk před něčím,nějakou nevyhovující situací,třeba již zapomenutou,starou třeba že nás let-let-samota, rodinné vztahy,dětství,nuda,chudoba,ponížení---Všem držím palce kdo mají odvahu se s tím poprat a vydrží projít cestu peklem a nevzdají se.Vím o čem píšu.Život skutečně stojí za to.Věřte si ,že to dokážete! A skutečně dokážete.

reagovat 17.9.2009 09:36 - Adam

Závislost na benzodiazepinech vytvářejí především nablblí obvoďáci. Není to na recept s modrým pruhem, takže to nikdo nekontroluje. Když se chtějí zbavit únavného pacoše, předepíšou Diák nebo jiný benzodiazepin a je po problémech. Funguje to rychle a spolehlivě.
Přitom benzodiazepiny by se měly užívat v kuse maximálně 6 týdnů a pak nejméně na 2 měsíce vynechat. Pokud někdo potřebuje trvalou léčbu, je nutné použít jinou skupinu psychofarmak. Podle spotřeby se dá spočítat, že trvale u nás bere benzodiazepiny kolem půl miliónu lidí. Ale ve světě je to ještě víc.
Neřešit problémy, ale cpát se práškama, to je výsada západní civilizace.
Odvykací léčba je stejná jako u alkoholiků. Závislost na benzodiazepinech je alkoholového typu a stejná jako na barbiturátech.

reagovat 17.9.2009 13:44 - Adame,

když to mají na svědomí obvoďáci a předepíší lék, aby se zbavili únavného pacienta, proč je na netu tolik žádostí na "koupím"..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.12.2017 16:28 - M.K.

0,5 mg denně, to zase není...

Sociální fobie kvůli týrání v dětství. Mezi 1 mg a 3 mg aż zase takový rozdíl paradoxně nebyl. Lékařka mi hlavně kladla na srdce, léky nemíchat, nepít alkohol, zelený čaj a pít jen slabou kávu. Takže když došlo na nespavost, tak jsem použila místo Stilnoxu právě Xanax.

reagovat 14.12.2017 17:29 - Lenka

Ten alkohol, to naprosto chápu! Ten se nesmí míchat se žádnými psychofarmaky! Léky se nedoporučuje také míchat.
To potom způsobí více škody, než užitku. Ale zase nechápu, proč ne zelený čaj? Ten je přece zdravý. Má hodně antioxidantů, dokonce by měl snižovat i krevní tlak. Já zelený čaj piji denně, několik hrnků. Nejvíc mi chutná ten zelený s jasmínem. V každém případě je dobře, že jste se ze všeho dostala. Přeji i nadále hodně štěstí, a především, pevné zdraví!

reagovat 14.12.2017 20:23 - M.K.

Ten alkohol, to naprosto...

V zeleném čaji je strašně kofeinu. Vyvolává deprese, úzkosti, nespavost, podrážděnost. Určitě se dá něco o tom najít na netu. Bohužel, právě každý vidí antioxidant a dál už nechce vědět.
Sama s ním nemám dobrou zkušenost, to si dám raději ráno slabší, ale kvalitní kávu.

Jinak co se týká nespavosti, tak nyní, když je nejhůř, tak si otevřu pivo, snažíme se, aby tu nějaké vždy bylo, a vypiju ho asi 3 dc + lžička medu, ohřáté na asi 40°C. Po tom vytuhnu okamžitě. Je to hodně starý recept na chřipku a nachlazení, mám ho od sládka, ale mně pomáhá právě na spánek.
Manžel když viděl, že zahřívám pivo, tak si myslel své, ale když byl nachlazený, tak si to velice pochvaloval. Rýma i kašel za dva dny pryč a spal jako mimino.

reagovat 14.12.2017 20:28 - M.K.

Ten alkohol, to naprosto...

Moc děkuji za přání a samozřejmě i vám přeji hlavně to zdraví, štěstí.

A lidem co bojují, ať je nikdo nesoudí, protože to, že to není vidět, neznamená, že to nebolí...

reagovat 19.12.2017 22:28 - Pozor.

Já nikoho nesoudím. Jen chci napsat, že pivo je alkohol. To už je daleko lepší meduňka s chmelem, jako čajový nálev. Ten zelený čaj, máte pravdu, není taky ideální. Nabuzuje mysl, a prohání na wc každou chvíli.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *