Bechtěrevův syndrom,ankylozující spondylitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.5.2001 21:15 - Vašek

Zkusme se zde podělit o zkušenosti a bojem proti tomuto neřádovi.

reagovat 23.5.2001 16:40 - Vilma

Zajímalo by mě co nejvíce o této nemoci. V současné době se vyskytla v naší rodině a chtěla bych vědět o příčinách, léčbě, popř. rehabilitaci apod. Lze tuto nemoc vůbec vyléčit ? Má nějaké další následky ?


reagovat 24.5.2001 21:25 - Richard

Ahoj Vilmo,

co způsobuje Bechtěreva se přesně neví, ale jisté je, že u asi 90 % pacientů s tímto onemocněním je pozitivita na antigen HLAb 27. Ale je také pravdou, že ne všichni lidé s touto pozitivitou, touto nemocí skutečně onemocní. Tato nemoc postihuje spíše muže než ženy. A to muže mladší. Po 40. roce se už neobjevuje. Jedná se o nemoc, která spadá do kategorie nemocí revmatických. Projevuje se bolestí páteře a kloubů, zejména pokud je tělo delší dobu v jedné poloze. Pacienti si stěžují, že nemohou pro bolesti spát apod.
Morbus Bechterev neboli ankylozujicí spongilitida je autoimunitní onemocnění. Zánětlivé procesy, které jsou typické, vznikají v oblast tzv. SI kloubů a postupně postupuji směrem vzhůru po páteři. Mohou se rozšířit časem i na velké klouby jako kolena nebo ramena. Bechterev není životu nebezpečný. Nebezpečí je v tom, že postupuje vytrvale a pomalu. Každy zhojený zánět vlastně vytvoří na napadené tkáni, tkáň novou a to tak že se časem dřive pohyblivý kloub stává hůře pohyblivým a může dojít až k úplné ztrátě pohybu kloubního spojení. V případě páteře tak vzniká tzv bambusová páteř.
Na tuto nemoc, která může v člověku přežívat roky než se objeví první příznaky mohou též upozornit jiné zdravotní problémy. Např. onemocnění srdce ledvin nebo kožní defekty. Také zánět oční duhovky tzv. uveitida je častým doprovodným onemocněním.
A jak na proti Bechtěrevovi?
Pouze cvičení, které zaručuje zachování pohyblivosti, případně nějaké léky proti zánětům a bolesti, imunopresiva.
Co na závěr? Je potřeba se s touto chorobou naučit žít.

reagovat 26.9.2001 20:25 - bechterevik

Mrkněte se na stránku sweb.cz/bechterevik/

reagovat 10.10.2001 14:37 - Milan

Zápasím už delší dobu, nejlepší je asi MULSAL a VIOXX.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2014 09:00 - Lada

Ahoj,

mate nekdo zkusenosti s tim, ze Vas obcas chytnou krome zad achylovky, narty a podobne? A jak to mate s bolesti zad? Me boli hlavne otaceni v leze obcas az do stehna a kycle, kdyz to rozhybu tak je trochu lepe. Diky. mejte se.

reagovat 25.1.2017 12:36 - Nikol

Ahoj, hledám někoho s ankylozující spondylitidou, kdo by byl ochoten se se mnou podělit o své zkušenosti s touto nemocí. Chystám se totiž psát bakalářskou práci, zabývající se vlivem revmatických onemocnění na život člověka. Kdyby měl někdo zájem ozvěte se prosím na mail: vyzkumrevmatu@seznam.cz
Děkuji

reagovat 25.1.2017 12:37 - Nikol

Ahoj lidi mám bechtěreva...

Ahoj, hledám někoho s ankylozující spondylitidou, kdo by byl ochoten se se mnou podělit o své zkušenosti s touto nemocí. Chystám se totiž psát bakalářskou práci, zabývající se vlivem revmatických onemocnění na život člověka. Kdyby měl někdo zájem ozvěte se prosím na mail: vyzkumrevmatu@seznam.cz
Děkuji

reagovat 10.4.2018 04:55 - Řešení je tam, kde ho doktoři nehledají.

Bez vyřešení skutečné příčiny ankylosující spondylitidy (Bechtěrevovy nemoci) nepřináší aplikace kortikoidů, cvičení ani jiné léky trvalé výsledky. Příčinou vzniku této nemoci jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a poškozují naše vlastní tkáně. Konkrétně u Bechtěrevovy nemoci to vede k poškození páteřních obratlů a kloubů. Příznakem těchto poškození jsou bolesti zad, kříže, kloubů, krku, noční bolesti, ranní ztuhlost a zánět duhovky. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si Bechtěrevovu nemoc sami trvale odstranili a nemuseli chodit další roky s bolestmi po doktorech, aniž by to někam vedlo jako dosud. Kontakt 608 155 338.

reagovat 10.4.2018 18:01 - Eva

Ajajaj,ty jsi našel lék na všechny nemoci. Jsi na všech diskuzích. To zase nebudou mít doktoři co dělat....

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *