bechtěrevička

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2006 11:26 - Jarmila Polická

Dobrý den, jsem bechtěrevička IV. st. může mi někdo odpovědět na otázku, zda při této chorobě mohu získat průkaz ZTP a ČID? Má někdo zkušenosti s touto chorobou? Posudková lékařka nezaujímá právě kladné stanovisko. Předem děkuji za odpovědi.

reagovat 4.9.2006 19:16 - Wol

muj tata bechterevik ma ZTP a to nema nejak pokrocilou fazi. Ja bechtereva mam, ale Ztp nechciiiii... ale je fakt, ze to skoro necejtim

reagovat 6.9.2006 15:17 - Jarmila Polická

děkuji za Vaši odpověď. Je dobře, že Váš otec je držitelem průkazu ZTP, trochu si tím vylepší svoje potíže. uUčitě i vy dojdete jednou k tomu, že o průkaz zažádáte. Doufám, že nebudete tak zklamán jako já. Když jsem psala příspěvek 1.9.2006, tak to bylo po dohovoru s posudkovou lékařkou, která mě řekla, že moje Dg Bechtěrev IV.st je ,,s bídou,, na ZP I.st. A že bude muset hledat nějakou skulinku, abych vůbec ZP I. st. dostala.Také moje žádost byla na její popud zamítnuta, to už mám písemně. Když jsem její postup a lékařskou zprávu revmatologa konzultovala s úplně jiným doktorem, tak tomu ani nechtěl věřit. Pomůže mě napsat odvolání. Ale moc tomu nevěřím, protože pokud se k tomu bude vyjadřovat stejná posudková lékařka, tak je to hon na zajíce, který asi nikdy neskončí. Mějte se moc krásně, pozdravujte svého otce a držte mi palce. Zdraví Jarmila

reagovat 18.9.2006 23:09 - Majka

Dnes jsem řešila stejný problém v Blansku Mám Bech,IV, ale také nemám nárok na ZTP jsem v celém inv. důchodě a tak prý mám dost času pomalu chodit a nakupovat atd.Zdravím všechny becht.všichni noví máme smůlu jak na lázně tak na výhody asi nás berou jako simulanty,nehodíme se do toho našeho zadluženého zdravotnictví!

reagovat 19.9.2006 09:51 - Jarmila

díky za odpověď, z toho plyne co lékař, to jiný názor. Já jsem si požádala ještě o ČID a ta posudková doktorka u které jsem byla se žádostí o průkaz se mě ještě ptala, zda jsem už někdy žádala o nějaké výhody, řekla jsem ji, že jen o ČID a na to mě odpověděla, že ani s tím to nevidí nijak růžově.Když jsem dostala zamítnutí - průkaz ZTP, tak jsem k jinému posudkovému lékaři odnesla moje lékařské zprávy a aby mě k tomu řekl svůj názor. On říkal, že se mám každopádně odvolat. To jsem také udělala.Ale moc tomu nevěřím. A o ten částečný důchod jsem žádala 5.6. a dodnes ani muk. Telefonicky se nic nedozvím a na písemné dotazy nikdo neodpovídá. Tak nevím jestli moje žádost bude vůbec vyřízená. Jestli někdy k tomu dojde, tak vyšetření budou zase staré a asi se budu muset postavit znovu na startovní čáru.Je to prostě hrůza.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.7.2009 16:59 - Danila

Posudkový doktor(nebo doktorka), který je neurvalý a v případě postižení, jako je třeba Bechtěrev IV, V stupně, či jiné vážné choroby ztěžující člověku život, je nevzdělaný, necitlivý(v určitém procentu je k tomu nutí i stát) a zaslouží si nějaký ,,moribundus,, aby mu totálně zkazil život. Jsou i dobří pos. lékaři, ale jako šafránu.

reagovat 23.7.2009 20:33 - Josef

Vážení spolubechtěrevici víte, že existuje Klub bechtěreviků, který má cca 2400 členů a jehož hlavním posláním je právě to na co se tu ptáte. Když zadáte do internetového vyhledávače "Klub bechtěreviků" hned na prvním místě se objeví odkaz na web, kde je i možnost dotázat se na cokoliv. Kolektivním členem je také Revmatologický ústav v Praze, kde mají s touto chorobou rozsáhlé zkušenosti a určitě by se tam také našel fundovaný odborný lékař, který by se byl ochoten vyjádřit k posouzení konkrétních případů.

reagovat 31.5.2011 15:50 - martina

Dnes jsem řešila stejný...

ja jsem byla vcera v blansku na posudkove mam bech,3 stupne a nemam uznany zadny id

reagovat 31.5.2011 17:15 - jó,děvče

ja jsem byla vcera v blansku...

že Ty ses tam nedoplazila a šla po svých?

reagovat 9.8.2011 16:49 - martina

že Ty ses tam nedoplazila a...

asi jsem mela lezt po ctyrech.ted v srpnu mam jit zadat znovu ale uz nemam odvahu.revmatolozka se divila ze jsem ho na poprve nedostala.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *