Batesova metoda - vyléčení krátkozrakosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2003 13:35 - Zdenka Mácová

Zajímalo by mě, jestli jste někdo tuto metodu vyzkoušel, podle které knihy a zda vám to pomohlo. Napište mi jakékoliv zkušenosti s touto metodou. Díky.

reagovat 26.9.2003 20:01 - Romana

Zkoušela jsem cviky podle Batesovy knížky, trocho mě přestala bolet krční páteř, ale s očima to ani nepohnulo.
R.

reagovat 26.9.2003 20:31 - Evka

Take bych se moc rada neco dozvedela, uz bez bryli nenajdu ani dvere. Cocky jsou vyborna vec, ale konstantni noseni neni pro oci zadna slast. Na operaci se necitim, radeji bych nejakou prirozenejsi cestou. Doufam ze se brzo nekdo zkuseny ozve.
Mejte se E.

reagovat 26.9.2003 22:46 - Romana

To já bych tu operaci klidně riskla, akorát na ní nemám.
A kde jsem vzala tu krátkozrakost, nevím, v rodině jsou všichni bystrozraký.
R.

reagovat 1.10.2003 23:25 - Eva

Je dobré se podívat na http://garage.spider.cz/ruzne_jine/dobry_zrak_bez_bryli/kapitola05.htm
Je tam obsáhlý postup léčby.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.4.2015 14:16 - Iva

taky si to myslim,já to...

Ďakujem za váš príspevok. Veľmi ste ma inšpirovali a motivovali. Zaujímalo by ma koľkokrát denne cvičíte a koľko času vám cvičenie zaberie. Ak by ste mi mohla poskytnúť váš harmonogram s cvičeniami bola by som nesmierne vďačná. Rada by som sa totiž riadila niečím skutočne overeným. Taktiež trpím krátkozrakosťou, mám 4,5 dpt (možno už aj viac) a dosť citlivé oči takže šošovky v mojom prípade nehrozia, operácií by som sa rada vyhla. Ak máte k dispozícií nejaké materiály s ktorými by ste sa boli ochotná podeliť alebo nejaké odporúčania, budem veľmi rada. Môžete ma kontaktovať aj na tento mail: obrazy.webuje@gmail.com :)

reagovat 26.7.2015 16:14 - Mon

Ďakujem za váš príspevok....

Ahojte, aj ja by som mala zaujem o harmonogram s cviceniammi ak to bude mozne, mohli by ste ho poslat aj mne na email:zumanity@azet.sk?Dakujem velmi pekne vopred

reagovat 16.3.2016 12:23 - Ála

Vše najdete v knihách Jacob Lieberman nebo Norbekov jak se zbavit brýlí , dále František Vícha...lze stáhnouy i na internetu.

reagovat 11.5.2016 16:13 - Jaromír

Někdo se tady ptal, jestli to funguje. Ano funguje to. Chce to hlavně nepoužívat žádné násilí, urputnost apod. Ten problém je v hlavě! Je potřeba se uvolnit, uklidnit, relaxovat a v tomhle stavu se svaly kolem oka uvolní a oko začne normálně fungovat. Problém je jen jak to udělat. Můj výchozí stav před dvěma lety - levé oko tupozrakost a +4D, pravé oko +1,5D a už mi nestačily ruce na čtení, potřeboval bych už tenkrát silnější brýle. Ale brýle jsem odložil a cvičil hlavně těkání očima a mrkání. Jako nejúčinnější považuji "koukání skrz víčka" neboli "obrácené mrkání". Krátce otevřít oči a zavřit je a přitom hledat ten obrázek v hlavě. Problém je v hlavě v tom propojení s obrázkem. Tohle cvičte kdykoli to jde. Čím lépe a déle se vám bude dařit "vidět" se zavřenýma očima, tím líp uvidíte i s otevřenýma. Je to vlastně jednoduché. Teď už vidím bez brýlí i na 1 mm písmenka a i tupozraké oko se probudilo a možná bude i číst. Takže to opravdu funguje. Je to jak cesta zpátky časem.

reagovat 24.4.2018 21:41 - Jana Kazdová

Batesovu metodu jsem zkoušela půl roku a žádný pozitivní vliv na zlepšení zraku to bohužel nemělo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *