Basaliom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.5.2003 15:25 - hana kulová

Prosím o informaci o basaliomu na trupu (zádech), zda stačí odstranění a jak se chovat, aby se minimalizovalo riziko opakování.
Děkuji
--hana kulová

reagovat 14.8.2006 11:23 - Lida

Zajdi si na kozni. Bazalion je sice maligni zmena na kuzi, ale ma tu vyhodu, ze nemetastazuje, takze na forme odstraneni podle mne az tak nezalezi. Ja osobne bych si ho ale radeji nechala vyriznout nez vypalit nebo vymrazit a nechat udelat histologii, abych mela jistotu, ze to skutecne bazalion byl.

Me osobne se to vyplatilo, protoze mne diagnostikovali pred lety spinaliom a byl to nakonec jen keratoakantom.

Jeste jedna poznamka - spinaliom a keratoakantom jsou si histologicky dost podobne a je treba vyriznout utvar cely ne jen biopsie, ta to nemuze rozlisit. S bazaliomem se to pri histolog. rozboru naproti tomu zamenit nemuze, ten ma bunky hodne jine.

Vedouci kozni kliniky mi chtela domnely spinalion vymrazit a uklidnovala mne, ze jich uz vymrazila za svoji praxi pres 50 a nikdo ji neumrel. Patrne ovsem nikdo z tech jejich pacientu ten spinaliom nemel, protoze ona brala jen naber zvrchu a z toho nemuze histolog spinaliom od keratoacantomu rozlisit.

reagovat 7.9.2006 08:18 - Jiřina

Doprý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda se dá bazaliom vypálit šetrně dusíkem.Měla jsem ho na obličeji,na kořeni nosu,blízko pravého oka a pan doktor říkal,že to zkusí vypálit dusíkem, jestli to je jen povrchové,aby se zbytečně neřezalo blízko oka a očních kanálků.Je to možné?Přečetla jsem si ,že se to nesmí dělat a teď se moc bojím,aby mi na povrchu kůže nezmizel a nerozrůstal se do okolních tkání pod kůží.Děkuji moc za odpověď.

reagovat 13.9.2006 19:01 - jana

měla jsem ho na tom samém místě a na plastické chirurgii mi ho odstranili,byl i dost hluboko ve tkáni.Paní doktorka říkala,že chirurgický zákrok je nejlepší.

reagovat 9.11.2006 16:31 - Jindra

Maminka má basaliom mezi okem a kořenem nosu. Doktor řekl, že je to blízko oka a má jemnou kůži na nose, proto není možný chirurgický zákrok. Vzali ji odběr na biopsii a navrhují 10 x ozáření na RT každý den. Máte s tímto někdo zkušenost ? Prosím o radu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2014 14:41 - Lenka

Pokud to někomu...

Dobrý den, mám úplně stejný problém jako vy: několik excizí, bazaliomy se nepravidelně objevují. Zaujal mne Váš názor na Curaderm, jak se Vám osvědčil, kolik stál (v Kč) i s poštovným? Jelikož neumím dobře anglicky nevím jak jej objednat, zaplatit atd. A taky mám obavu, aby zabral.

Díky za info, Lenka

reagovat 30.5.2016 12:46 - marta foltmanová

Skúsila som sa poradiť aj s...

prosím napište jak se krém curaderm používá
děkuji

reagovat 12.8.2016 22:33 - Jana

Dobry den, mate prosim nekdo zkusenost s fotodynamickou terapii bazaliomu na klinice Asklepion?

reagovat 10.4.2017 22:06 - Katka

Tátovi zjistili basaliom.na čele,chirurgicky odstranili a z histologie zjistili basaliom.Máme jet v létě k moři,tak je otázka jestli vůbec jet? Samozřejmě se nebude vystavovat slunci,chránit se kremem s faktorem a čepicí.Není to však velké riziko??Jaký na to máte názor??

reagovat 15.6.2017 07:03 - Viera

Dobry den, mate prosim nekdo...

Vřele doporučuji, klinika Asklepion mi pomohla. Mněla jsem bazaliom na horním rtu a pod okem.Použila jsem fotodynamickou léčbu a jsem spokojená.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *