barevné kontaktní čočky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2006 09:20 - jana

Moje 15letá dcera chce barevné kont.čočky. Kdo s nimi máte zkušenosti, můžete se o ně, prosím, podělit? Je to hodně drahá záležitost...-(

reagovat 5.12.2006 23:54 - morgy

Tak to by si dcerka měla docela rozmyslet, co dělá. Já čočky nosím už dlouho a ze začátku to není vůbec příjemná záležitost - ne každý si dokáže sáhnout do oka. I když mi je 17, radím vám, aby jste to dceři spíše vymluvila. Když čočky nepotřebuje k normálnímu vidění jako já (mám 2 dioptrie), tak vůbec nejsou nutné. Navíc barevné čočky jsou opravdu hodně drahý rozmar. Zkuste dceři říci, ať je ráda, že má oči v pořádku a ať je spokojená s jejich barvou...

reagovat 6.12.2006 10:21 - *

zajímala by mne cena?

reagovat 8.12.2006 16:37 - Zdenka

Mě taky jednou zlákala změna barvy, tak jsem si místo normálních, které běžně nosím, koupila barevné, ale spokojená jsem nebyla. Snažila jsem se vybrat barvu, která by vypadala přirozeně a ne moc uměle, ale nakonec to zdálky nikdo nepoznal a z blízka se toho někdo i lekl, prostě bylo to vidět, že mám něco v očích. Jsou totiž dva typy barev.čoček, jedny jen tónují a druhé úplně mění barvu, jsou sytější, no a pak jsou ještě ty různě strakaté, ulítlé. Já jsem musela vybrat ty sytější, protože mám oči nestejně barevné s hnědými skvrnami, a to bych těmi tónovacími nepřekryla. Nevím proč, ale hrozně mě z nich řezaly oči, pořád se mi posunovaly přes okraj panenky, a do zorného pole mi lezla ta barevná část (uprostřed barva nebyla) a tak jsem měla stále "mlhu", a to normální čočky nedělají, prostě mi neseděly, i když a zkoušela v optice. Nakonec jsem ty nerozbalené vrátila a vyměnila za normální (naštěstí byli ochotní) a jeden rozbalený pár mi leží doma. Už bych do toho NIKDY nešla. Navíc mi všichni najednou říkali, proč si měním barvu očí, když mám svou tak hezkou. Aspoň to k něčemu bylo, do té doby mi to nikdo neřekl..

Ale abych přidala i pozitivní názor, kolegyně (modrooká) si pořídila ty tónovací modré, aby měla ještě modřejší oči, a je s nimi velmi spokojená, myslím že už si kupovala další. Ale nevýhoda je, že jsme si u ní na ty krásně modré oči zvykli, a když přijde někdy bez čoček, zdá se nám nějaká divná, nevýrazná. To aby je pak nosila navždy :-)

reagovat 12.12.2006 19:55 - Petra

Taky se připojím k příspěvku.Já nosím modré čočky již třetím rokem.Pův.barvu mám hnědou.Jde to opravdu do peněz.Tři páry na čtrnáct dní,takže na 6týdnů vyjdou kolem 11OO,-.Už jsem si na to ale velice zvykla a nemůžu se této závislosti zbavit.Jednou jsem si koupila čočky průzračné a opravdu je to divné.Přesně,jak psala Zdenka o své kolegyni.Prostě mě už okolí bere jako modrookou.Je ale pravdou,že čiré čočky jsou mnohem pohodlnější.Ty barevné si po příchodu domů ihned sundávám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2017 20:51 - Klára

ahoj všem, jak je to s dioptrickymi barevnymi cockami? Jsou bezpecne?

reagovat 24.3.2017 15:35 - Zuzzu

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, vy, co nosíte kontaktní čočky, kde je kupujete?

reagovat 24.3.2017 15:38 - Jarik

Ahoj, já si kupuju čočky na kontaktni.cz Mají tam super ceny a akce.  Teď sem si oblíbila značku TopVue Color. Jsou úžasný. Mají jak dioptrický tak i bez dioptrií. Miluju ty zelený.

reagovat 24.3.2017 15:40 - Silvie

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,...

Ahoj, zašla bych si nejdřív k optometrovi, ten ti změří velikost dioptrií a doporučí ti čočky. Já je kupuji na www.cocky-kontaktni.cz nebo www.kontaktni.cz Vycházejí tam nejlíp.

reagovat 4.10.2017 14:20 - Peťka

Já kupuju na fokusoptik.cz. Mají tam vždycky nějakou akci. Ty barevné jsou většinou o něco dražší, ale s těma akcema se to da.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *