Balzám, tyčinka na rty!?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2008 12:38 - Iva

Prosím o radu. Prodělala jsem na rtu zánět (po oparu), nikdy jsem žádný balzám-tyčinku na rty nepotřebovala, rty jsem vysušené neměla, ale nyní si je musím promazávat. Proto hledám nějaký přípravek na rty, se kterým máte dobré zkušenosti. Vzhledem k tomu, že mám velice VELICE citlivé rty, nejlépe bez chemických přísad, parfému apod. Vyzkoušela jsem zatím jen lippenbalsam od Doliva, velice nepříjemné, štípalo, pálilo to a vysušovalo, tyčinku na rty Daylong, hrůza-vysušovala rty ještě více, navíc mě po ní štípaly rty, potom ještě klasický jelení lůj od Reginy, který mi ale také nevyhovuje, zanechává takový nepříjemný pocit na rtech. Ve všech případech po použití se mi kůže více loupala a hlavně tyto tyčinky zanechávaly na rtech nepěkné \"bílé stopy\" - jakoby shrnutou kůži nebo nevím jak to vysvětlit. Prosím poraďte! Bez promázávání to nejde, ale nemůžu natrefit na žádný dobrý přípravek! Díky všem za ochotu pomoci :)

reagovat 8.9.2008 12:06 - Bára

A co olej? Olivový, kokosový (ten nezanechává mastný pocit)...dá se sehnat v malých lahvičkách a ty nosit při sobě. Neměl by pálit a navíc je zdravý, protože obsahuje spoustu vitamínu E.

Dobrou zkušenost mám taky s lékařskou vazelínou...

reagovat 8.9.2008 12:11 - Bára

Jinak vysušené rty = nějaká nerovnováha. Může chybět vitamín nebo nějaký prvek, nebo problém s nějakým orgánem. Doporučuju pátrat po příčině, mazání pouze uleví, ale neřeší to.

reagovat 16.9.2008 16:06 - Iva

Děkuju za odpověď. Máte někdo další tip? Lékařská vazelína by měla být také chemie-z ropy, už jsem používala Excipial mast, což je taky vlastně jen bílá vazelína. Jaké máte zkušenosti s bambuckým máslem? Slyšela jsem na něj chválu.

reagovat 16.9.2008 18:30 - eva

Já bych se zeptala raději přímo v lékárně, tam ti uričtě poradí a určitě něco budou mít. I když ten tip s tím olejem se mi líbí. Můžeš si to dát do takové té lahvičky s kuličkou, co v ní prodávají lesk na rty, resp. kdysi to tak prodávali.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.7.2018 13:38 - Klára

Zdravím já na suché rty používám tento balzám https://www.notino.cz/bioderma/atoderm-balzam-na-rty/

reagovat 9.7.2018 13:51 - chjóó

Zdravím já na suché rty...

zase reklama na ty zoufalce. Z Notino od doby, co sem vtrhly ty příšerné ženské na MD, co nemohou sehnat jinou práci a pořád tady slintají o tomhle kšeftě, už nekupuji. Myslela jsem, že Notino je v pohodě, ale když si musí zadávat tak potupnou reklamu, raději dál od nich.

reagovat 9.7.2018 21:12 - Jak

zase reklama na ty zoufalce....

Jinak by to prodali...

reagovat 12.7.2018 12:27 - Rituska Dobrovolna

Ahoj holky, víte o nějaké tyčince na rty jen z bylinek..žádné chemické úpravy?

reagovat 12.7.2018 12:29 - hele

Ahoj holky, víte o nějaké...

zkus sádlo a bylinky co si vypěstuješ. jinak to nejde

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *