Balené vody - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.2.2001 22:23 - Tereza

Děkuji za zajímavý článek. Osobně bych uvítala další příspěvky na téma pitná voda, balená voda atd. Také řeším, zda pít vodu z kohoutku nebo balenou, či z místních studánek (které u nás už půl roku nevyhovují ani po převaření normám pro pitnou vodu), co je menší zlo? Vadí mi samozřejmě ekologická stránka PET lahví, na druhé straně pokud si umyji obličej vodou z vodovodu, spolehlivě se osypu... Jak se mám orientovat v rozborech vody, co vše má obsahovat? Z Vašich předešlých článků jsem odvodila, že ani zdánlivě kvalitní pitná voda není bezproblémová, pokud vzhledem k objemu toxických látek v přírodě nemáme adekvátní testovací nástroje, je to tak?

reagovat 3.2.2001 13:42 - Tereza

Chtěla bych se zeptat, zda je řešením pořídit si vodní filtr. Jaké typy filtrů existují, které z nich jsou nejlepší a jak to poznat? Děkuji.

reagovat 3.2.2001 15:49 - webmaster

O vodních filtrech připravujeme další článek. Určitě jsou dobrým řešením.Doma jeden máme a je to rozhodně lepší než tahat neustále plno kupovaných plastikových lahví s vodou.

reagovat 13.2.2001 11:42 - alena

Nezdá se Vám, že uváděné množství anorganických minerálu 300-600 mg/l lidský organismus nespotřebuje? Naopak, usazují se v nem - jako z minerálních vod. Jsou filtre, které do osmotické vody doplňují třeba Ca na 20 mg/l. Takže - jaké množství anorganických solí naše telo dokáže zužitkovat bez toho, aby si uškodilo, ví to vubec nekdo přesne?

reagovat 17.12.2003 14:16 - Dana

Terezko, na trhu není jen balená voda v PET lahvích, ale také balená stolní voda, vhodná pro kojence, balená v EKOLOGICKYCH vratných obalech o objemu 19l.
Tato voda má naprosto vyváženou mineralizaci a je bez jakýchkoli chemických, nebo dalších úprav. Šetříš tím tedy životní prostředí a hlavně své zdraví. Na požádání dodají vždy rozbor vody, nikdy ne starší, než 3 měsíce. Dovážka vody je zdarma na zavolání do 24 hodin. Můžeš se podívat na www.crystalis.cz Jsem jejich věrná klientka a moje děti by nikdy nic jiného, než tuto vodu nepozřeli, každá jim smrdí. Zdroj té vody mají v Adršpašských skalách. je to super služba. Měj se hezky. Dana.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.2.2018 11:39 - Pavel

Piji vodi z vodovodu.

Bohužel vám tato předražená voda nevyléčí mozek.Máte asi hodně peněz nazbyt.Někteří lidé budou do smrti hloupí.

reagovat 21.2.2018 11:42 - Pavel

Terezko, zkusila jste už...

Bohužel vám tato předražená voda nevyléčí mozek.Máte asi hodně peněz nazbyt.Někteří lidé budou do smrti hloupí.

reagovat 21.2.2018 11:43 - Pavel

Terezko, zkusila jste už...

Harmonizovaná vod. Harmonizovaná zlodějina a podvod. Přeji abnormální zdraví po té vodě.

reagovat 21.2.2018 11:43 - j

dle testů balené vody někde byly horší, než voda z kohoutku. Na většině míst u nás je voda z vodovodu kvalitní, kvalitní k pití. Což neplatí pro řadu zemí vč. západní Evropy. U nás to je jinak. Balená voda má význam, kde je závadní voda z kohoutku, např. zvýšené dusíkaté látky, i když můžou být pod hranicí tolerance. Nebo snad pro kojence. Jinak to jsou vyhozené peníze, někdy voda v lahvích je mírně upravená voda z vodovodu, ale zas zatížená skladováním v pet lahvi.

reagovat 21.2.2018 11:45 - Pavel

Bohužel vám tato...

Tento příspěvek patří k Terezce. Omlouvám se.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *