Babyboxy v ČR pomáhají zachránit děti - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2015 19:26 - hm

Až na to, že tato kampaň vyzývá k trestnému činu opuštění dítěte. A to už se těm ženám neříká. Pokud se později ukáže, že žena porodila a hodila to do baby boxu, hrozí jí soud. Je to pěkná demagogie na ženy ve složité situaci. Není to žádný civilizační výdobytek, je to past.

reagovat 24.1.2015 10:35 - -

Až na to, že tato kampaň...

Lepší, než aby dítě zavraždila a pak zabalila do igelitky a hodila do popelnice.

reagovat 24.1.2015 13:35 - to je demagogie

Lepší, než aby dítě...

Věřím, že tyto děti by stejně v popelnici neskončily. Ve skutečnosti ty debilní babyboxy nikomu život nezachránily. Pokud chce žena dítě usmrtit a hodit do popelnice, stejně to udělá. V tom jí žádná plechová krabice nezabrání
Žena ve svízelné situaci by měla mít důstojnou možnost anonymního porodu s tím že nechá dítě v nemocnici bez jakýchkoliv administrativních průtahů. Ne někde utajeně rodit ve křoví nebo na WC, a pak se ve večerních hodinách plížit k babyboxu. Kde to jsme? Ve středověku?

reagovat 24.1.2015 15:01 - žena

Babybox je totálně mysogynní koncept, který vymyslel starej plesnivej dědek.
Žena, která své dítě nechce a porodila někde mimo nemocnici má mít možnost se někam dostavit, kde zkontrolují zda nejenom dítě, ale i ona je v pořádku a pak tam dítě předat legálně, namísto toho aby ho strkala někde pokoutně do krabice a dostala se tak do konfliktu se zákonem.

reagovat 24.1.2015 15:11 - přesně tak,

žádných 112 zachráněných dětí, ale 112 trestných činů bylo spácháno v souvislosti s babyboxem.
Pokud někdo dělá reklamu na cigarety, musí uvést varování, že kouření způsobuje rakovinu. Stejně tak je to s alkoholem a některými léky. Jak je vůbec možné, že je z veřejných prostředků financována reklama, která nabádá ženy k trestnému činu? A to bez jakéhokoliv varování.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2016 20:13 - Ale

Ty možná parlament...

Ty možná babyboxy potřebuješ, já nikoliv. Parlament má svoji funkci, a to že jí neplní, tak jak by měl, to je jiná kapitola. Co jsme si zvolili, to jsme si zvolili. Ale ohledně babyboxů se mě ani tebe nikdo nepsal, jestli tu naprostou hovadinu chceme nebo ne.

reagovat 5.2.2016 10:02 - pro Ale

Když parlament neplní funkci, tak je třeba jej štědře financovat.
Volby jsou u nás větší fraška než za komančů, volíme jen jakási čísla a za ně si pak papaláši dosadí, koho chtějí.

reagovat 5.2.2016 23:49 - Ale

To je stejné s těmi babyboxy. Ty taky svoji funkci neplní, protože ve skutečnosti žádné dítě nezachránily. Buď žena hodí dítě do popelnice a nebo ne, a v tom jí žádný debilní babybox nezabrání. A alternativa je jednoduchá, stačí to dítě odložit na jakémkoliv strategickém místě, a pak anonymně zavolat záchranku. Nač hledat nějaký debilní babybox? Ale hlavně, že ty babyboxy musíme všichni financovat. Vidím v tom jakési spiknutí toho dědka, co je prosadil a firmou, která ty krabice vyrábí. V podstatě veřejné okrádání občanů. A legální.

reagovat 6.2.2016 09:17 - o|o

Žvaníš nesmysly! Vem si zrdcátko, aby jsi si viděl aspoň do huby, tady na ty tvoje pivní kecy není nikdo zvědavej!

reagovat 6.2.2016 09:19 - !!!

Asi ho máma někde na mezi potratila a hodila ho do popelnice. Teď je proto naštvanej!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *